KickAss00 sri 6.4.2011 18:03

Koristim ove Windowse već skoro 2 godine i nagomilalo se svega, programa, zaostataka razno-raznih i smeća. Imam naviku ne brisati programe nakon instalacije već pustit ih da se gomilaju i onda nanovo dizat sustav kad Winsi postanu gotovo neupotrebljivi.

Zanimaju me vaši savjeti i preporuke oko pitanja: Mogu li se Windowsi vratiti u upotrebljivo stanje i kako? Koje metode koristiti i šta obrisati a šta ostaviti?

 

KickAss00 sri 6.4.2011 18:11

Gle danas sam obrisao preko 15 programa za koje znam da mi sigurno više ne trebaju i što se dogodilo? Revo ih je obriso i počistio zaostatke, ali cijeli disk je još uvijek puno foldera, mapa, nekih datoteka i sl. Tuneup očisti regista, idem tražit ručno zaostatke ostali neki legacy driveri koje ne mogu ni obrisat, a i drugi ključevi.

 

Evo sad da ja i instaliram nanovo windowse kako mogu pratit promjene koje je svaki program napravio pa da ga kasnije bez po muke obrišem, jer ovako ostaje previse smeća iza.

jukiii sri 6.4.2011 18:13

Prvo što tribaš napravit je izbrisat nepotrebne fajlove , datoteke , programe koji eventualno usporavaju PC.

Zatim s Ccleanerom očistiš Registry, a to možeš i s TuneUp-om.

Onda skineš ovo : Ausologics Disk Defrag po meni jedan nabolji i najbrži defragmer uopće ( Free ).

Kad se to iskenira sve, uđeš u TuneUp i upreš Registry Defrag ( nešto tako uglavnom ) i to je to {#}

rambox sri 6.4.2011 18:14
KickAss00 kaže...

Koristim ove Windowse već skoro 2 godine i nagomilalo se svega, programa, zaostataka razno-raznih i smeća. Imam naviku ne brisati programe nakon instalacije već pustit ih da se gomilaju i onda nanovo dizat sustav kad Winsi postanu gotovo neupotrebljivi.

Zanimaju me vaši savjeti i preporuke oko pitanja: Mogu li se Windowsi vratiti u upotrebljivo stanje i kako? Koje metode koristiti i šta obrisati a šta ostaviti?

 

Moze se vratit u normalnu itekak ovo su samo neke opcenite upute, ko prvo za deinstaliranje bilo kojeg programa koristi Revo Uninstaler obavezno i s njime radi ko na videu i nema problema. CCleaner koristi za cišcenje Windowsa, ali u samom programu ne stavljaj nikakve dodatne kvacice lijevo sve po defoltu ostavi to je bitno.{#}

 

http://download.cnet.com/Revo-Uninstaller/3000-2096_4-10687648.html

 

http://tinypic.com/m/a5808y/2

 

Za detalnjije stvari, najbolje da ti neko to sredi prek Teamwiver programa vezano za ovu temu dole i nema frke tak je najbrze i najefikasnije.{#}

 

http://www.bug.hr/forum/topic/razni-softverski-problemi/pomoc-forumasima-preko-teamviewera/69530.aspx

 

 

 

logic sri 6.4.2011 18:25

Ciscenje je samo gubljenje vremena. Napravi backup bitnih stvari i reinstal. Najbrze i najefikasnije rjesenje. I onda napravis image i poslije proceduru zavrsis zapola sata max. Ja nikome ne cistm nista.

KickAss00 sri 6.4.2011 18:25

{#}  OK, a ako ja sad odnosno veceras dignem nove windowse i napravim onaj disk image sto su mi savjetovali u av temi. Kad da ga napravim? Prije instalacije programa ili poslije? Jel valja šta ovaj image ugrađen u sedmicu?

logic sri 6.4.2011 18:28

Image napravis kad poinstaliras sve i podesis. Mada iz svog iskustva znamda kad dodje vrijeme za vracanjeimagea soft koji je u imageu je zadtario i lakse mi ponovo instalirati. Pogoto sad kad to win 7 odradjuje brzo i jednostavno.

gjurki sri 6.4.2011 20:26

točno kako je logic reko...nakon 2 godine bez reinstalacije pff..ja ne izdržim 6-7 mjeseci a kamoli 2 godine...najbolje ti je reinstalirat winse i stavit sve nazad šta ti treba..naravno backup važnih datoteka i to je to..ja ih sa glaryem svakih tjedan do dva očistim i reinaliram šta ne trebam, defragmentiram, skeniram sa nortonom i očistim i ispušem komponente...i za sad mi je tako najbolje, izdržim bez reintalacije winsa čak nekih 7 mjeseci maksimum, onda počnu malo štekat...tako ti to ide.. nakon dvije godine nagomila se smeća koje je teško obrisat ali redovnim čišćenjem ćeš duže uspjet održat komp funkcionalnim i brzim:D

Miky sri 6.4.2011 21:24

Pozdrav!

Koristim Windowse XP i imam jedan problem. - Svaki put kad kliknem na neku ikonu na desktopu sve mi se ikone dupliciraju i tako svaki put. Radi li se možda ovdje o crvu?

Molim pomoć! - Hitno