xDinichx ned 5.9.2010 17:50

Znači ovako bugovi :D DL mi je 4mbit i sada svaki torrent (naravno legalan) koliko god imao seeder-a uvijek je brzina 400kbit i nikad ne prelazi preko... Da li se to može nekako popraviti s obzirom da sam propustio kroz firewall i router i zelena je kvačica na uTorrentu :D

 

Hvala svima...

xDinichx ned 5.9.2010 18:08

Ne kukam ja ništa nego me čosto zanimalo da li se može ubrzati...

 

EDIT: da je meni takva situacija ne bi se skidao s telefona dok gospoda iz T-Coma ne smanje cijenu, a ne da plaćam 4 a ne dobijem skoro pola...

Lazarus Long ned 5.9.2010 18:12

Da bi video stvarno koliko ti moze ici  μtorrent onda idi na oficijalnu stranu Ubuntua u sekciji za download, odnsno u dijelu za alternativne mogucnosti za download iliti preko torrenta.

 

Evo ti link Download Ubuntu skrolaj na strani sve dok ne naides na BitTorrent sekciju i odaberi torrent za skidanje, odaberi  ubuntu-10.04.1-desktop-i386.iso.torrent  (Ubuntu verzija za kucne korisnike)

 

Ovaj torrent nije opterecen i pun je seedera ..cini mi se da ih ima preko 10.000 a leechera max. 5 :) Da ne tupimo, zapicni download...pricekaj jedno 5 minuta da vidis koliko ide max. brzina i to je to.

Inace na "opterecenim" torrentima vjerojatno znas, koliko dajes toliko uzimas a ponekad vise dajes...sve ovisi od broja ljudi koji skidaju doticni program/film/muziku

xDinichx ned 5.9.2010 18:16
Lazarus Long kaže...

Da bi video stvarno koliko ti moze ici μtorrent onda idi na oficijalnu stranu Ubuntua u sekciji za download, odnsno u dijelu za alternativne mogucnosti za download iliti preko torrenta.

 

Evo ti link Download Ubuntu skrolaj na strani sve dok ne naides na BitTorrent sekciju i odaberi torrent za skidanje, odaberi ubuntu-10.04.1-desktop-i386.iso.torrent (Ubuntu verzija za kucne korisnike)

 

Ovaj torrent nije opterecen i pun je seedera ..cini mi se da ih ima preko 10.000 a leechera max. 5 :) Da ne tupimo, zapicni download...pricekaj jedno 5 minuta da vidis koliko ide max. brzina i to je to.

Inace na "opterecenim" torrentima vjerojatno znas, koliko dajes toliko uzimas a ponekad vise dajes...sve ovisi od broja ljudi koji skidaju doticni program/film/muziku

Stavio sam i dođe do 460 pa se spusti malo na 350 i tako u tom rangu... evo sad se spustio 130 -.- sad na 65 itd itd a ima 66 seed 4 peer...

 

Mislim da točna jer sam radio i prije speedtest i tako je negdje varirao :D

 

@software s privatnih :) nekas s javnih, ali većinom privatni :D

Lazarus Long ned 5.9.2010 18:29

Kako to 66 seedera? Kod mene su 1466 za onaj torrent (Ubuntu) koji sam ti naveo. Evo slike, brzina kod mene se ppopela na preko 500 u privh 5-10 sec sa tendencijom rasta. Da nisi mozda krivi torrent odabrao?

 

Ajde pokusaj ponovo i updateiraj klient preko help---check for updates. Proveri portove na routeru i na tvom firewallu vidi sta se zbiva.

torrente ned 5.9.2010 18:53

pa 465 down je dovoljno, kuda ce vise pisati?

btw dht mozes iskljuciti ako si na privatnima ponekad, zbog statistike i spojivosti.

 

sve dok ti je zelena kvacica dolje, spojiv si.

 

eset vjerojatno ima bijelu listu za utorrent i ne diraj.. u routeru se samo add-a aplikacija utorrent i neki port izmedju 50 000 i 60 000.

forzzuk ned 5.9.2010 18:57
xDinichx kaže...

Znači ovako bugovi :D DL mi je 4mbit i sada svaki torrent (naravno legalan) koliko god imao seeder-a uvijek je brzina 400kbit i nikad ne prelazi preko... Da li se to može nekako popraviti s obzirom da sam propustio kroz firewall i router i zelena je kvačica na uTorrentu :D

 

Hvala svima...

Garant Smijeh

xDinichx ned 5.9.2010 19:23
torrente kaže...

pa 465 down je dovoljno, kuda ce vise pisati?

btw dht mozes iskljuciti ako si na privatnima ponekad, zbog statistike i spojivosti.

 

sve dok ti je zelena kvacica dolje, spojiv si.

 

eset vjerojatno ima bijelu listu za utorrent i ne diraj.. u routeru se samo add-a aplikacija utorrent i neki port izmedju 50 000 i 60 000.

Dodao sam defaultni utorrent sa dosta portova... a među njima je i ovaj moj :)

Inače kada u postavkama isključim Enable UpNP port mapping brzina drastično pada...

dr. zlo ned 5.9.2010 20:23
blackalbum kaže...

vjerovatno su ti sami nadogradili brzinu

Znači onda je 4 Mbit? Zar nebe brzina trebala bit preko 500?

 

Ni u bitCometu neće. Može bit do toga da mi u njemu nije port forwardan. Može neko reć kako?

torrente ned 5.9.2010 20:31

da se nebi ponavljala ucestalo ista pitanja:

zasto ne ide brze?

 

pitat wikipediju ili google, sto je to peers , seed , leech.

gledajte koliko ima seedera ispred zagrada te koliko je od toga ostvarenih peerova te gdje ste vi u svemu tome spojivi.

 

ne morate imati punu brzinu,nigdje vam to nitko ne garantira na torrent protokolu.