Curle pet 3.10.2008 13:20

Imam pitanje: dali je opasno skidati ilegalne sadržaje sa interneta tj. torrent sajtova i dal vas netko može skužiti da to radite?

Tu prvenstveno mislim na policiju.

Dal vas mogu skužit i na privatnim trackerima, i dal možete dobiti neku novčanu kaznu ili zatvor?

 

Paolo2612 pet 3.10.2008 13:41

Ajde zapitaj se jedno pitanje: Koliko ljudi znaš da skidaju s torrenta i koliko od njih je policija kucala na vrata zbog toga? Imaju oni pametnijeg posla - hvatat ubojce itd... A ako budu hvatali nas, onda će prvo hvatat velike ribe - velike pirate i rušiti servere sa piratskom razmjenom sadržaja. Dakle ne moraš se ništa brinut, osim ako ne skidaš neki stvarno bolesni sadržaj (pedofilija, mučenje djece...).

Ige pet 3.10.2008 13:55

Joj pa gdje ti zivis, mislis da murja opce zna kaj su torrenti, boli njih k*rac za to, pa vidi kolko imas ilegalnih sadrzaja u plavom oglasniku, od modanja psp-ova, do kupnje igara, softwara, prosvercanog hardware-a, itd...

Shady pet 3.10.2008 14:06
Ige kaže...

Joj pa gdje ti zivis, mislis da murja opce zna kaj su torrenti, boli njih k*rac za to, pa vidi kolko imas ilegalnih sadrzaja u plavom oglasniku, od modanja psp-ova, do kupnje igara, softwara, prosvercanog hardware-a, itd...

 Joj, sjećam se jednom, od nekog lika sam naručivao igricce, ja mu govorim koje igrice oću (prek telefona), i odjednom ja čujem... STOJ POLICIJA, RUKE U ZRAK!!! i poklopi slušalicu...
Later that day...
Na vjestima ja gledam, kaže ovaj kaj najvljuje vjesti... Danas je policija uhvatila iznenadno jednog od mnogo preprodavača igara, videa, glazbe itd...

Roberto pet 3.10.2008 14:14

Jedini 100% način da ostaneš siguran je, kao i  u skesu, apstinencija :)

 

 

Znam dosta ljudi koji su dobili od ISP-a opomenu zbog torrenta, tako da to i nije tak bezazleno.  Oni ti mogu zabraniti internet pristup ako u tome ustraješ. Policija upada u igru ako dalje distribuiraš ilegalan sadržaj, prodaješ ga, ili ako pak razmjenjuješ pedofilski ili neki takav opaki sadržaj. Nema puno takvih primjera u HR, ali ih ima. Naime, kao i mnogi drugi zakoni, i ovi se u HR ne provode kako treba ili se uopće ne provode.

 

Bilo kako bilo, ako želiš razmjenjivati neki sadržaj (naravno, legalan) preko torrent protokola ima nekoliko pravila koja će te učiniti sigurnijim:

 

1. privatni trackeri (manje smeća na trackerima, uvjetno bolja sigurnost, veće brzine downloada)

2. peer guardian, dobro podešen (blokira anti-torrent ip adrese)

3. torrent klijent s enkripcijom sadržaja (kriptira sadržaj pa tvoj ISP ne zna da li skidaš torrente ili šalješ curi mail s puno srčeka)

4. proxy (daje ti lažnu ip adresu, pali kod javnih trackera, kod privatnih baš i ne)

5. ne koristi full speed svoje internet veze (zna se da uglavnom torrentaši troše full brzinu svoje internet veze, samim time onda znaju čime se baviš u slobodno vrijeme)

 

Ako još pri svemu tome koristiš linux ili osx  ili unix platformu, sigurnost se povećava :)

 

Nije da će te uloviti ako se ne pridržavaš ovog, al kad već pitaš kako biti sigurniji...

miky moj pet 3.10.2008 14:19

Gle da bi spriječila "Policija" morala bi sve web stranice koje postoje a imaju veze s torrentom nekako blokirati no nem veze.

Shady kaže

Na vjestima ja gledam, kaže ovaj kaj najvljuje vjesti... Danas je policija uhvatila iznenadno jednog od mnogo preprodavača igara, videa, glazbe itd...

 

KAJ NE KUŽIŠ DA JE PRODAVAO SKINUTE IGRE I ZARAĐIVAO PITAJ BOGA KOLKO I KOLKO DUGO!!!

Ništ čudno , a tebe nebudu ulovili ako češ rabiti torrente za sebe, a ne za prodaju.

impact35 pet 3.10.2008 14:27

Moje misljenje je da se nemate cega bojati. Istina, ISP provider ce vas opomeniti zbog torrenata, ako skidate 1TB mjesecno. Isto vrijedi i za zakonodavne ustanove. Ako ste bas panicari, postoje programi za cuvanje privatnosti na internetu. Imajte na umu da vam vecina tracker-torrenata nece dopustiti koristenje proxya i inih stvari..ako imate barem malo €/_!+€ sposobnosti, imajte na umu da su bezicne mreze vrlo nesigurne, cak i kada ih se adekvatno zastiti,pa eto..postoje bolji nacini downloada wareza nego sto je koristenje torrenata, ali to izlazi van ovog foruma. Sto se tice toga da vam policija pokuca na vrata, to se desi kada policija provali neki torrent i prouci servere, uhvati admine itd.Zatim provjere aktivnosti korisnika, pogotovo onih koji su financijski podrzavali torrente, i onda raspašoj.No bez brige, nece oni u Hrvatsku. Ovo sve vrijedi ukoliko skidate normalan sadrzaj..

Darth Punisher pet 3.10.2008 14:33

Khmm mislim da bi onda trebali pohvatat 90% hrvata. Jer gotovo svi imaju nešto ilegalno.

Tako da ako koristiš trackere za osobne potrebe i ako skidaš normalan sadrzaj ne moraš toliko strahovat.

A ako misliš neku igraonu otvorit ili prepordavat to kaj skidaš i sl. to je onda tvoja stvar.

Jerkenovski pet 3.10.2008 14:49

Slažem se s dosada napisanim...naime mi smo zemlja koja je još u tranziciji...imamo puuno veće brige od nelagalnog skidanja sadržaja s net-a...kao drugi argument nameće se činjenica da su naše glavonje većinom niskog intelekta ta da nisu ni neće čuti za takve radnje.

Možemo biti sretno što smo na takvoj razini i po meni nema bojazni da vam policija zakuca na vrata.

Međutim takva praksa nije u svim državama Europe. Imam jednog frenda u Njemačkoj koji kaže da njihovi ISP-eri budno drže njihove IP-ove na oku. Dakle situacija kod njih nije nimalo laka pogotov ako uzmemo u obzir da je cijena jedne igre za PC desetina prosječne Hrvatske plače...sve u svemu oni se snalaze na neke druge načine...ipak se radi o Švabiji :)

Verbatim pet 3.10.2008 15:04
Roberto kaže...

Jedini 100% način da ostaneš siguran je, kao i  u skesu, apstinencija :)

 

 

Znam dosta ljudi koji su dobili od ISP-a opomenu zbog torrenta, tako da to i nije tak bezazleno.  Oni ti mogu zabraniti internet pristup ako u tome ustraješ. Policija upada u igru ako dalje distribuiraš ilegalan sadržaj, prodaješ ga, ili ako pak razmjenjuješ pedofilski ili neki takav opaki sadržaj. Nema puno takvih primjera u HR, ali ih ima. Naime, kao i mnogi drugi zakoni, i ovi se u HR ne provode kako treba ili se uopće ne provode.

 

Bilo kako bilo, ako želiš razmjenjivati neki sadržaj (naravno, legalan) preko torrent protokola ima nekoliko pravila koja će te učiniti sigurnijim:

 

1. privatni trackeri (manje smeća na trackerima, uvjetno bolja sigurnost, veće brzine downloada)

2. peer guardian, dobro podešen (blokira anti-torrent ip adrese)

3. torrent klijent s enkripcijom sadržaja (kriptira sadržaj pa tvoj ISP ne zna da li skidaš torrente ili šalješ curi mail s puno srčeka)

4. proxy (daje ti lažnu ip adresu, pali kod javnih trackera, kod privatnih baš i ne)

5. ne koristi full speed svoje internet veze (zna se da uglavnom torrentaši troše full brzinu svoje internet veze, samim time onda znaju čime se baviš u slobodno vrijeme)

 

Ako još pri svemu tome koristiš linux ili osx  ili unix platformu, sigurnost se povećava :)

 

Nije da će te uloviti ako se ne pridržavaš ovog, al kad već pitaš kako biti sigurniji...

  3.) 4.) 5.) su bedastoće
 
3.) analiza protokola 
4.) kod privatnih trakera je bitan passkey
5.) WTF!?!  
Roberto pet 3.10.2008 15:29
Verbatim kaže...
Roberto kaže...

 

3. torrent klijent s enkripcijom sadržaja (kriptira sadržaj pa tvoj ISP ne zna da li skidaš torrente ili šalješ curi mail s puno srčeka)

4. proxy (daje ti lažnu ip adresu, pali kod javnih trackera, kod privatnih baš i ne)

5. ne koristi full speed svoje internet veze (zna se da uglavnom torrentaši troše full brzinu svoje internet veze, samim time onda znaju čime se baviš u slobodno vrijeme)

  3.) 4.) 5.) su bedastoće
 
3.) analiza protokola 
4.) kod privatnih trakera je bitan passkey
5.) WTF!?!  
 

Što točno želiš reći da je bedastoća? ti oblici zaštite (jer nisu) ili moje objašnjenje (malo je pojednostavljeno ali niej bedastoća)?

Objašnjavao sam sažeto, pa da pojasnim....

3) da, istu stvar sam ja rekao na jednostavniji način. Ako, primjerice koristiš RC4 enkripciju tvoj ISP će teško utvrditi da li promet koji ti generiraš/razmjenjuješ ide preko bittorrent protokola. drugim riječima - maskiraš svoj promet.

4)  napisao sam gore da se to odnosi na uglavnom public trackere. netko tko koristi public tracker zna malo više o svemu tomew i neće postavljati ovakva pitanja.

5. mnogi strani, a već neki i domaći ISP-ovi ograničavaju brzinu downloada onima koji bez prestaka ''skidaju'' i koriste brzinu svoje veze do ubera. nije to ništa nepoznato, slobodno malo prooguglaj umjesto da budeš bezobrazan...
Armor pet 3.10.2008 15:42

"BitTorrent metafiles themselves do not store copyrighted data, hence BitTorrent itself is not illegal—it is the use of it to copy copyrighted material that contravenes laws in some locations."

 

Više podataka OVDJE

dekstroza pet 3.10.2008 15:45
Roberto kaže...

Znam dosta ljudi koji su dobili od ISP-a opomenu zbog torrenta, tako da to i nije tak bezazleno.  Oni ti mogu zabraniti internet pristup ako u tome ustraješ.

 
Torrenti sami po sebi kao i njihov sadržaj po našem zakonu uopće nisu ilegalni(pod uvjetom da si ili kupio sadražaj koji skidaš ili je taj sadržaj sam po sebi besplatan), tvoj ISP ti nema što braniti korištenje torrenta. Jedni način da pobereš upozorenje od ISPa je ako kršiš njihovu fair use klauzulu, tojest ako skidaš masovne (ali stvarno masovne) količine podataka, al to uopće nema veze sa (i)legalnošću torrenta nego s ugovorom koji si potpisao s ISPom.
Roberto pet 3.10.2008 15:53
dekstroza kaže...
Roberto kaže...

Znam dosta ljudi koji su dobili od ISP-a opomenu zbog torrenta, tako da to i nije tak bezazleno.  Oni ti mogu zabraniti internet pristup ako u tome ustraješ.

 
Torrenti sami po sebi kao i njihov sadržaj po našem zakonu uopće nisu ilegalni(pod uvjetom da si ili kupio sadražaj koji skidaš ili je taj sadržaj sam po sebi besplatan), tvoj ISP ti nema što braniti korištenje torrenta. Jedni način da pobereš upozorenje od ISPa je ako kršiš njihovu fair use klauzulu, tojest ako skidaš masovne (ali stvarno masovne) količine podataka, al to uopće nema veze sa (i)legalnošću torrenta nego s ugovorom koji si potpisao s ISPom.
 Opet ponavljam da sam pisao vrlo šturo i općenito da ne idem u širinu a vi sad izvlačite stvari iz konteksta.

Većina onih koji krše FU klauzulu masovnim skidanjem to rade skidanjem torrenta, tu se vrti najveći promet, pa zbog toga i dolaze opomene ISP-a. naravno  da ne dolaze zbog toga što si skinuo XYZ torrent file s ZYX trackera...
općepoznata stvar je da neki torrent klijenti znaju u potpunosti izmusti internet vezu ako ih ne podesiš kako treba. moj primjer je išao u tom smjeru. vjeruj mi, ima onih koji su dobili opomenu zbog 24/7 skidanja po nekoliko mjeseci u godini.
momak ned 5.10.2008 17:32
zela.b kaže...

e a koji je najbolji za skidanje... zato što ja imam maxadsl a skida mi ko neka baba preko bit torrenta 3kb po s.

 

Moraš naći dobar torrent (s dosta seedera, ili bar više nego peer klijenata). Probaj s demonoidom. Nažalost nemam trenutno pozivnicu ali ako trebaš posaljem ti ju za koji dan.




momak ned 5.10.2008 17:40
zela.b kaže...

kakva pozivnica?

 

Da se registriraš (da na privatnim torretima potrabna je registracija - tamo nađeš torrete s uglavnom dobrim seederima) na većinu boljih privatnih torrent potrabna je pozivnica od nekog postojećeg člana.




Miligram sri 26.11.2008 13:41

Ja koristim BitComet client i sa njime sam zadovoljan.Znam dvojicu ljudi koji su podesili brzinu skidanja da je prosjek oko 300Kb/sec ili više.

Jedan je naplatio serviseru iz T coma i on mu je to napravio za 15 min a drugi je neznam kako to skuzio.....ja naravno nisam dobio informacije od njih jer mi ne daju pa vas sve ovdje pitam da li itko zna kako se to podesi ? Mislim ako je ovaj iz tcoma to napravio za 15 min onda....