Ostale mrežne teme

Remote administration software

Viziman pon 11.11.2013 23:21

Trebam neki program kojim bi mogao upravljati drugim računalima... npr. nešto da mogu vidjeti što se radi na određenom računalu u mreži i svakog trenutka preuzeti kontrolu nad tim računalom...

nešto kao RAT software (remote administration tool)...

Viziman pon 11.11.2013 23:25

nešto kao kad se učenik na nastavi igra, profesor to vidi sa svog računala i ugasi mu igricu... nisam profesor, ali imam problema sa raskalašenom sestrom koja 24h dnevno skida kojekakve gluposti, pa jednostavno da dobijem admin nad njenjim racunalom i pogasim...

Viziman pon 11.11.2013 23:38
Dr. Zoidberg kaže...

Kada ti treba net odi i pitaj/reci joj da throtla ili pogasi jer ti treba net? :P

Pokušo, uvijek dobijem odgovor da ju nešto boli za mene i da se nosim... Bitno da je ona L00dacha od 17 godina, koja je nedavno otkrila torrent trackere i sad po cijeli dan stavlja gluposti na facebook, uploada svoje duck face profilne i skida sapunice po cijele dane...

Viziman pon 11.11.2013 23:44
DeathBringer12 kaže...

Umjesto da joj staviš netlimiter ti bi gledao što ti sestra radi na kompu :/ fuj

netlimiter nije besplatan, odnosno dobijem trial od 30 dana i poslje moram registrirat... uopce mi nije bitno da ja vidim sto ona radi, zanima me samo da joj mogu pogasit gluposti i ogranicit brzinu kucnog interneta... bilo bi idealno kad bi joj mogo od bandwitha 10mbit ostavit 3 ili 4 i ogranicit upload na 0.15mbit, i mir...

Viziman pon 11.11.2013 23:45
mario.L_hr kaže...

Nemam iskustva s tim routerom. Probaj jednu seljačku metodu, promijeni joj IP adresu (postavi statičnu) tako da nemože pristupiti Internetu.

dobra ideja. može restartirat ruter 20 puta i neće joj pomoć... to ako me žešće iznervira, ali opet ako joj ne bude radio net, meni će skakat po glavi da joj ne radi...

DeathBringer12 pon 11.11.2013 23:47

1. Kad si joj vec rekao da ugasi sada zna ako nestane neta da treba tebe trazit.

2. Tko si ti da njome ogranicavas net? Jeli ti placas taj net, moze se pozalit roditeljima i nema vise multiplayera za tebe sve dok se ne iselis iz kuce.

3. Tražiš program da gledaš u sestrin komp i da joj gasiš torrent, tu kao prvo gledas privatne stvari, kao drugo čak i da ugasiš pogledat će opet za 5minuta jeli se skinulo, vidi da je ugašeno pa opet upali, a ti ćeš što? Gledat u komp cijelo vrijeme i gledat kad je upalila torrent?

 

 

netlimiter: Ti misliš da sam ti ja preporučio free verziju? Budi pametan kao sestra i skini ga s torrenta.

Viziman pon 11.11.2013 23:56
DeathBringer12 kaže...

1. Kad si joj vec rekao da ugasi sada zna ako nestane neta da treba tebe trazit.

2. Tko si ti da njome ogranicavas net? Jeli ti placas taj net, moze se pozalit roditeljima i nema vise multiplayera za tebe sve dok se ne iselis iz kuce.

3. Tražiš program da gledaš u sestrin komp i da joj gasiš torrent, tu kao prvo gledas privatne stvari, kao drugo čak i da ugasiš pogledat će opet za 5minuta jeli se skinulo, vidi da je ugašeno pa opet upali, a ti ćeš što? Gledat u komp cijelo vrijeme i gledat kad je upalila torrent?

 

 

netlimiter: Ti misliš da sam ti ja preporučio free verziju? Budi pametan kao sestra i skini ga s torrenta.

Ponavljam: uopće me ne zanima šta skida i šta radi! Ne zanimaju me privatne stvari, uostalom ja održavam sva računala u kući jer mi je to struka, tako da imam pristup svim računalima i mogu gledat šta god hoću bez nekakvih fancy programa... 

Hoću napravit da ja mogu neometano radit ili se igrat bez da mi ping skoći na 300+ a da svi budu zadovoljni, odnosno da ja imam svojih 5+mbit što mi je dovoljno za moje potrebe, a da nikog ne zakinem...

I hvala na savjetu za netlimiter, mislio sam da se prog. služi njihovim serverima, i da ne postoji "crackana" verzija.

Sum_of_all_fears uto 12.11.2013 00:11

ImašNetBalancer koji je u free verziji ograničen na 3 procesa i 3 ograničenja. Trebalo bi bit dovoljno. Ograniči Firefox/Chrome/štaveć, uTorrent i možda još nešto. Dovoljno. Postavi joj limited račun koji ne dozvoljava brisanje/instaliranje programa i miran si.

 

Majko moja, jedan dan ću po3.14zdit i naštrikat admin program za ograničavanje neta, blacklistanje web stranica, uninstall/install blacklistu i možda još šta i dat ga free. Ovo postaje nenormalno.

DeathBringer12 uto 12.11.2013 09:22

Ja isto imam slican problem pa sam ti zato netlimiter preporučio, ali moja skida svako 2 tjedna ;)  Ja imam 10mb brzinu i savjetujem da joj staviš ograničenje maximalno 150kb download i 5kb upload, s ovim ti se nece nesto puno dici ping, a rekao sam 5kb upload jer ako joj staviš 1kb vidit će da to neide nigdje i počet će ti "srati". Ovo govorim za 10mb brzinu, naravno ti u to vrijeme kad igraš multiplayer nemoj ništa skidati niti imati 10000 tabova u firefoxu jer sve to ovisi kakav ce biti ping. Isto tako svima u kuci stavi windows update i program updejte da vrši 1 put tjedno i to u ranim jutarnjim satima.