Zoko sri 12.6.2019 16:15

Znači ovakva je situacija, imam ideju za jedan homemade projektić (koji bi bio više edukacijske prirode za mene ).  E sad, backend bi bila java aplikacija, a nijedan sharedweb hosting provider ne dozvoljava tako nešto pa si razmišljam da bi  najbezbolnija opcija bila da podignem svoj web server.    Ono što me muči je sljedeće:

 

1) Dinamička IP adresa: Taj dio bi riješio sa noip.com I to više-manje dobro funkcionira. Ono što me zanima je, da li je moguće na to povezati .com domenu ali da mi prikazuje moja_domena.com, a ne  moja_domen.noip.com? Znači ne bih želio redirect sa .com na noip.com?

 

2) Moj ISP blokira port 80. Server radi na portu 8888. No-ip ima opciju usmjeravanja na određeni port i maskiranja url pa pokazuje samo domena.noip.com (bez recimo domena.noip.com/index.php). Da li bi ovakvo rješenje bilo u sukobu sa problemom u točki 1?

jonas19 ned 7.7.2019 23:13

Bok , ja vrtim plex server + eksperimentalni web server od doma preko no-ip -a , vlastitu domenu mozes povezati , ali onda moras uzeti plus paket za 25$/god,

noip ima mogucnost port redirekta pa mozes preko bilo kojega pucati vezu ,

 

ja sam na bakru pa je upload koma , za male stranice ti je to ok , ali ako dignes wordpress i slike bit ce koma , pogotovo ako imas vise od 4-5 osoba istovremeno na stranici.