igy uto 20.9.2011 20:01

stvar funkcionira jednostavno instaliraju se driveri i trebalo bi raditi

kod usb tv uređaja je bitno da ima standardni izlaz za antenu (čini mi se premda ne vidim najbolje na slici da ova ima) budući da češ s malom antenicom slabo lovit signal... osim ako si u negdje pri odašiljaču

kod interne moraš paziti da imaš slobodan pci utor...

 

što se tiče mogućnosti jedne i druge tu su iste...

Bichanich uto 20.9.2011 20:11

Ja sam uzeo svoju (Aver) još za vrijeme analognog signala uz to da kartica podržava i digitalni signal. Kad je došla promjena signala prije par mjeseci nažalost kvaliteta slike ostala je ista - loša. Rezolucija je, ako se ne varam jer nigdje ne piše, 550x450 i 640x360, a kad se to sve razvuče na fullHd monitor možeš mislit kako to izgleda. Boje su malo isprane. Također, slika kao da ima malo FPSa iako se glatko izvodi pa neke stvari nisu iste kao na pravom TV-u (to je vjerojatno do same kartice). Osim RTL-a svi su ostali na 4:3 formatu što zna nervirati kad imaš 16:9 monitor (dvije debele crne linije sa strane). Još jedna stvar je da mi neće "uhvatit" RTL2 i DomaTV - nije da bi ih nešto gledao, al svejedno...

 

Nije da te pokušavam odvratiti od kupovine, al eto samo kažem da se meni nije isplatilo. Što se tiče ovog eksterno / interno, mislim da ti je bolje interno jer nekad USB-i znaju štekat, a i bolje da ti ne zauzima USB port.

igy uto 20.9.2011 20:19
Bichanich kaže...

Ja sam uzeo svoju (Aver) još za vrijeme analognog signala uz to da kartica podržava i digitalni signal. Kad je došla promjena signala prije par mjeseci nažalost kvaliteta slike ostala je ista - loša. Rezolucija je, ako se ne varam jer nigdje ne piše, 550x450 i 640x360, a kad se to sve razvuče na fullHd monitor možeš mislit kako to izgleda. Boje su malo isprane. Također, slika kao da ima malo FPSa iako se glatko izvodi pa neke stvari nisu iste kao na pravom TV-u (to je vjerojatno do same kartice). Osim RTL-a svi su ostali na 4:3 formatu što zna nervirati kad imaš 16:9 monitor (dvije debele crne linije sa strane). Još jedna stvar je da mi neće "uhvatit" RTL2 i DomaTV - nije da bi ih nešto gledao, al svejedno...

 

Nije da te pokušavam odvratiti od kupovine, al eto samo kažem da se meni nije isplatilo. Što se tiče ovog eksterno / interno, mislim da ti je bolje interno jer nekad USB-i znaju štekat, a i bolje da ti ne zauzima USB port.

slika je takva kakva je (od iste boljke pate i hd televizori)... rezolucija slike bi trebala biti 720x576, takvom bi je i kartica trebala prikazivati...

možda bi ti trebao promjeniti karticu

Bichanich uto 20.9.2011 21:00
igy kaže...

slika je takva kakva je (od iste boljke pate i hd televizori)... rezolucija slike bi trebala biti 720x576, takvom bi je i kartica trebala prikazivati...

možda bi ti trebao promjeniti karticu

Kad uslikam screenshot spremi mi ga sa tom rezolucijom, ali u istoj rezoluciji sprema i RTL-ov 16:9 format sa dvije crne linije (ili ga razvuče na 4:3) pa pretpostavljam da to nije prava rezolucija RTL-ovog signala. Ne mislim mjenjat karticu - ne isplati se.

 

Slika prikazuje što mislim kad kažem da "nema dovoljno FPS-a". Gledati neki brzi sport ili film sa nekim akcijskim kadrovima se ne isplati previše.

 

PS. Sorry za offtopic

igy uto 20.9.2011 21:59
slamka kaže...

ja bi onda radije internu jer usb portovi su mi zauzeti a pci portova imam... antenu (krovnu) imam provucenu iza kompa pitanje je moze li se ustekat na ovu karticu

http://www.links.hr/index.php?naziv=TV+tuner%2C+PCI%2C+NOT+ONLY+TV+LV3TDLX%2C+DVB-T%2C+daljinski&option=artikl&id_kategorija=051903&id_artikl=051.903.039

 

koliko vidim ovako prikljucak je isti....

 

nego dodje li sa njom daljinski, hoce li moc 16:9 i nece mi valjda lagat tv xd

da, dođe daljinski... 16:9 ovisi o programu, ali se može razvući 4:3 na 16:9, naravno, bolje je kada je program 16:9 pa djeluje prirodnije

nezz zašto probleme ima Bichanich, ja ih nemam, imao sam dvije avertv kartice

Bichanich uto 20.9.2011 22:07
slamka kaže...

ja bi onda radije internu jer usb portovi su mi zauzeti a pci portova imam... antenu (krovnu) imam provucenu iza kompa pitanje je moze li se ustekat na ovu karticu

http://www.links.hr/index.php?naziv=TV+tuner%2C+PCI%2C+NOT+ONLY+TV+LV3TDLX%2C+DVB-T%2C+daljinski&option=artikl&id_kategorija=051903&id_artikl=051.903.039

 

koliko vidim ovako prikljucak je isti....

 

nego dodje li sa njom daljinski, hoce li moc 16:9 i nece mi valjda lagat tv xd

Priključak bi trebao biti isti, tj. standardni, a i ako nije možeš ga sa raznim adapterima promjenit.

 

Kod Linksa ti pise da ima daljinski tak da se ne moraš brinuti.

Što se tiče 16:9 - to ti ovisi o signalu kojeg prima, ako prima 4:3 (HTV1, HTV2, NOVA) ili 16:9 (RTL) to će onda i prikazivat. Naravno, ako imaš 4:3 monitor imat ćeš dvije horizontalne crne crte sa 16:9 signalom i obrnuto; ako imaš 16:9 monitor i primaš signal u omjeru 4:3 onda ćeš imat dvije okomite crne linije.

Haker_x čet 1.12.2011 15:05

Drug mi ima TV karticu (internu) u racunaru(kupio racunar pa dosla u racunaru), pa me zanima da li treba daljinski za nju ili se moze nekako nagodit da radi bez daljinskog, samo da instaliram drivere i da radi, a da kanale prebacuje preko tastature ili misa.

Jel moze?

 

Unaprijed hvala na odgovoru.

stiv pet 6.1.2012 12:13

Pozdrav,

Kupio sam TV karticu AverMedia TV Hybrid Super 007.Prijem radio i digit. tv programa je ok.

Imam analogni camcorder Sony koji ima S-video izlaz i jack 3.5 sa dva muška RCA(video,audio).

Prebacio bih dosta videa sa camcordera  u digitalni oblik. Na tv kartici je S- video ulaz i to odgovara ,ali ima jack 3.5 audio ulaz.E sad kako spojiti ove moje RCA(cinc) sa camcordera za dobivanje zvuka.Vjerovatno mi trebaju novi kablovi ili adapteri.Molim savjete(prijedloge). Hvala.

Također, prebacio bih sa video recordera stare zapise, ali na njemu su sve RCA (cinc) izlazi.