Ostale hardverske teme

Treba mi pojačalo snage 2x50W i RMS 180W

Devil224 ned 17.6.2018 12:26

Pozdrav,

Imam mali problem, pošto moja jeftina linija može do 2x15W (mjerio voltmetrom) a zvučnici su od 2x50W 180W RMS i nezvuče baš dobro, kad sam probao kod frenda iste zvučnike (pojačalo 2x90W teac nešto) vrh su zvučali, e sada, pojačalo može bit starije od isusa, al ne novo, samo korišteno kupujem ako mi može tko preporučiti (njuškalo oglasi itd.), samo da ima AUX IN i za slušalice za spojiti (također i auto radija , jer soba mi je dosta mala).

Hvala.

AF139 pon 25.6.2018 22:01

..neznam kako si snagu (W) mjerio voltmetom (V) ??  i kakav je to zvučnik od 50W 180W RMS kad je RMS jedinica sinusne realne snage pojačala pa se kaže pojačalo od 60W RMS = 100W muzičke snage.

Na zvučnicima osim impedance i realne snage zna biti i podatak o vršnoj snazi (pik ,  dakle impuls koji on može izdržati).

 

ps: snagu pojačala uvjek možeš provjeriti ako su na izlazu integralna kola sa kojih prepišeš oznaku i po njoj googlaš datasheet gdje piše koju realnu snagu ima i pri kojem naponu napajanja i impedanci zvučnika. Ako su na jednom kanalu pojačala dva integrirca u mosnom spoju tada je snaga praktično duplo veća (i duplo manja impedanca opterećenja zvučnika) nego kod jednog integrirca.