Ostale hardverske teme

Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

Haf932 sub 21.4.2012 18:15

Svaki put kad netko posta u temi  " Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] " poveselim se da je negdje neka dobra akcija ili ponuda , no većinom je to offtopic !

 

Stoga , da bi dotična tema bila pregledna i bez ikakvih suvisnih komentara otvaram ovu temu po uzoru na temu " Slike vašeg Hardvera " ! Ak imate kakva pitanja vezana za neku akciju , kopirajte ju ovdje i raspravljajte !

 

Molim Moderatora da poveže ovu temu sa temom " Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] " !  Hvala !

zoharbizo sub 21.4.2012 18:33

Marko sto tebi znaci sirova snaga?Daj mi to pojasni.Postoji samo jedna igra koja voli veliku memorijsku propusnost a to je Metro 2033.Svi ostali jako malo profitiraju visokim memory clockom.Jedan od dokaza ti je GTX 680 koja naspram HD 7970 ima mnogo malu memorijsku propusnost(kao GTX 580) pa je zato HD 7970 bolja od nje u Metrou.Karticu ne cini memorijska propusnost, nju cini takt jezgre, broj ROP jedinica i shadera te vrsta same arhitekture.

MARKOZD15 sub 21.4.2012 18:40
zoharbizo kaže...

Marko sto tebi znaci sirova snaga?Daj mi to pojasni.Postoji samo jedna igra koja voli veliku memorijsku propusnost a to je Metro 2033.Svi ostali jako malo profitiraju visokim memory clockom.Jedan od dokaza ti je GTX 680 koja naspram HD 7970 ima mnogo malu memorijsku propusnost(kao GTX 580) pa je zato HD 7970 bolja od nje u Metrou.Karticu ne cini memorijska propusnost, nju cini takt jezgre, broj ROP jedinica i shadera te vrsta same arhitekture.

A koju bi ti prije kupio ?

 

Kladim se-> 6850

zoharbizo sub 21.4.2012 18:43

Ako ces iskreno nebih kupio HD 6850 nego HD 7770 jer volim clockati i modati kartice a ona ima bolestan potencijal.Sitno je jeftinija ali dosta manje trosi i bolje skalira overclockom.Onaj tko nece modati karticu treba ici na HD 6850 jer je stock to stock jaca.Inace o cemu mi pricamo?Ja sam cekao da padne na 1K kuna HD 7770 jer je kao takva super kupnja i zato sam to i stavio, a ici ce ona i nize sa cijenom.

zoharbizo sub 21.4.2012 18:47
MARKOZD15 kaže...

Ja isto volim clockati kartica pa bih rađe kupio HD 6850, iz principa, nikada tu 7770 nebih kupio, jedino 7750. Kada bude jeftinija biti će dobra kupnja, ali nema što tražiti pored HD 6850!

Pa hebote jeftinija je 40 HRK od najjeftinije HD 6850.

DamageHigh sub 21.4.2012 22:46

Bez obzira što se ovaj moj post može mirne duše sortirati u debeli offtopic, ta čitava pomodarija sa temom i njenim "P&O" je jedna velika glupost.

Cijela stvar još i ima smisla kod tema kao što je "Slike vašeg Hardvera", koja je veoma aktivna i u nju dolaziš pogledati upravo to - slike hardvera. Ništa drugo te ne zanima, pa je stoga ovo rješenje sa zasebnom temom bolje.

 

E sad, popusti, akcije i dobre ponude je tema koja zastarijeva, i za razliku od teme "Slike vašeg Hardvera" nitko se neće vraćati 10 stranica unatrag da vidi dobru ponudu grafičke kartice od prije mjesec dana koja je do ovog trenutka zastarjela, akcija je prošla, pojavila se isplativija alternativa, povučena je iz prodaje ili nešto deseto.

Naslov teme kaže "...dobre ponude". Upravo zato su tu ostali forumaši, da prokomentiraju koliko je dobra ponuda koju netko takvom smatra i pritom ju je iznjeo u temi. To je i čitava poanta foruma - iznošenje i dijeljenje iskustava i znanja.

Ovo što vi pokušavate napraviti od teme je ekvivalentno tome da se napiše skripta koja bi bacala najjeftinije rezultate s nabave. Nije bitno što SSD ima asinkroni flash i drastično gubi na performansama kako se popunjava, to je dobra ponuda. To što će netko na osnovu toga ustvari i kupiti taj SSD i naposlijetku skužiti kako to ipak nije bila tako bajna ponuda kao što se na prvu loptu činila, to nema veze, jel?

 

Zato nemojte silovat forum i teme ovakvim isforsiranim odvajanjem. Ne vidim u čemu je problem ako se neka ponuda prokomentira, dok je to u granicama iznošenja činjenica. Sve što se pretvori u diskusiju ili polemiku se treba smatrati offtopicom i treba biti sankcionirano. Ali ovo, ovo nema smisla.

Et_Tu_Brute? sub 21.4.2012 23:51
DamageHigh kaže...
....

Nema veze jeli tema zastarjela ili ne, smisao teme je ako ima dobra akcija onda napiši, može se tolerirati (jedan) off topic komentar vezano za neku akciju ali kada svi počnu pisati nađe se i do desetak bespotrebnih komentara. Citiram te "Nije bitno što SSD ima asinkroni flash i drastično gubi na performansama kako se popunjava, to je dobra ponuda. To što će netko na osnovu toga ustvari i kupiti taj SSD i naposlijetku skužiti kako to ipak nije bila tako bajna ponuda kao što se na prvu loptu činila, to nema veze, jel?" Čuj, to što nema asinkroni flash ili nešto deseto to je do kupca jer je na njemu oće li on uzeti proizvod o kojem se nije informirao. Onaj koji je pokazao na tu akciju nema što puno o tome govoriti. Kupac je kriv ako je nešto kupio a nije se informirao, a kada bi se govorilo što ta komponenta sve nema, onda bi se moglo pisati do jutra (-pojasnim na kraju-). A kada bi svatko komentirao neku akciju, ja bi prestao pratiti tu temu jer bi mi bilo većinom traćenje vremena (a tu temu smatram da spada među korisnije teme na forumu). Jer ako ću ja kupiti neki proizvod, ja ću se potruditi informirati o tom proizvodu, ali kada ja kasnije shvatim da je problem što nema neki specifični dodatak to nije nitko kriv osim mene koji sam sam kupio taj proizvod, jer sam bio lijen i preskočio "specifikacije" toga uređaja. Zato bi volio da se smanji off topic na minimum jer bi bilo beskorisno pratiti tu temu.

Evo da rečem za ono gore, uzmimo primjer ovu matičnu*. To je odlična matična za male novce, koja podržava "novije" procesore tipa* i3 i i5 (uglavnom socket s1155) i sada dosta će ih reći ali ta matična ima samo dva "slota" za ram memoriju, solidnu ali NeBašOdličnu zvučnu karticu nema mogućnost za Sli ili CF, nemožeš OC i blabla, pa na kraju prepadne kupca :). Mislim ja nemislim stavljati više grafi u nju i nemislim OC-ati, zvučna mi je odlična za tu "svotu" novca a mogu staviti samo dvije ram pločice a na kraju isto mogu istu količinu memorije kao i x4 slota(a i nemoram toliko paziti na različitu Frekv.)  pa na kraju dobijem odličnu matičnu za i3 ili i5 (uglavnom socket s1155) procesor za veoma male novce, koja običnom korisniku je i više nego dovoljna.

zuper ned 22.4.2012 00:01
zoharbizo kaže...
segregator kaže...

 

Clockana ili ne, memorija je kolje na višim rezolucijama:

 

http://ixbtlabs.com/articles3/i3dspeed/0212/itogi-video-fc-wxp-aaa-1920-pcie.html

 

Memorija je najvažnija

Jel slusas ti sebe?HD 7770 ima jednako memorije kao i HD 6850, 1GB GGDR5 memorije.Ima manju memorijsku propusnost, moze ju eventualno to muciti.Inace tu je link stock HD 7770, a ona ima velike OC mogucnosti.

stock frekv. hd 6850 je 775 mhz. one s boljim hlađenjem idu 950 mhz i više, cyclone preko 1 ghz, a to je oko 30-35% veći OC nego tvornička. tako da 7770 nema veći OC potencijal.

dok god je 6850 na tržištu, 7770 nije bolji izbor

segregator ned 22.4.2012 00:14
zoharbizo kaže...
segregator kaže...

 

Clockana ili ne, memorija je kolje na višim rezolucijama:

 

http://ixbtlabs.com/articles3/i3dspeed/0212/itogi-video-fc-wxp-aaa-1920-pcie.html

 

Memorija je najvažnija

Jel slusas ti sebe?HD 7770 ima jednako memorije kao i HD 6850, 1GB GGDR5 memorije.Ima manju memorijsku propusnost, moze ju eventualno to muciti.Inace tu je link stock HD 7770, a ona ima velike OC mogucnosti.

 

Ko priča o količini memorije, pričam o 128 vs 256 bita sabirnici.

 

I otkad je 1120/5200 stock za 7770?

 

A 6850 su stavili 775/4000, a moja 6850 Toxic je 820/4400

 

 

Čak i na teselacijskim benchevima koji su forte serije 7xxx stock 6850 dobije tu 7770 clockanu

 

http://ixbtlabs.com/articles3/i3dspeed/0212/itogi-video-tr-wxp-aaa-1920-pcie.html

DiRT ned 22.4.2012 01:04

Ma kaj? Moja 6850 Toxic bez dizanja napona (1.172v) ide na 950/1150 MHz bez problema! Na 1.225v ide na 1000/1200 MHz, no to je fors i ne treba mi toliko. Tak i onak mi 99.9% vremena radi na tvorničkim taktovima.

MARKOZD15 ned 22.4.2012 09:26
DiRT kaže...

Ma kaj? Moja 6850 Toxic bez dizanja napona (1.172v) ide na 950/1150 MHz bez problema! Na 1.225v ide na 1000/1200 MHz, no to je fors i ne treba mi toliko. Tak i onak mi 99.9% vremena radi na tvorničkim taktovima.

Tvojoj je tvornički dignut napon na 1.172v, što je napon referentne 6870!

fromcelltohell ned 22.4.2012 21:57

 

 

$rky kaže...

http://www.njuskalo.hr/maticne-ploce/msi-p35-platinum-oglas-4997615

 

 

isplati se za tu cijenu kontaktirati dotičnog...

 

 

 

Isplati se?

 

A,po čemu? Ja kupih ovu ploču za 200 Kn od kolege s foruma.

 

A i ovo sa oglasa je zbilja nešto u što bi se kupac trebao pouzdati:

"

Ispravna, testirana dolazi sa sata kebelom, šaljem na rizik kupca nakon uplate na račun."

 

{#}