filip260 čet 9.1.2020 11:17

Pozdrav, ima li netko iskustva sa hdmi - vga konverterima. Kupujem novu graficku ali problem je sta imam neki stari tv monitor koji preko hdmi kabla ne moze gurati 1080p rezoluciju. Trenutno sam spojen preko vga kabla i to radi kako treba. Nasao sam ih dosta po ducanima (https://www.futura-it.hr/roline-value-adapter-hdmim-na-vgaf/12.99.3114/product/) npr. ovaj. Zanima me hoce li to raditi normalno bez latencije itd. ili da trazim graficku sa DVI izlazom? Konverter bi bio privremena opcija dok ne skupim lovu za novi monitor.

ihush čet 9.1.2020 12:45

tv ima hdmi.. i ne trebaš nikakav konverter, spojiš, radi.. osim ako je kvar (a bilo je dosta takvih, kvar otkriješ tek kad spojiš.. u to vrijeme se nije ni znalo..).

-konverteri su 100-200kn pa nema smisla kupovati u odnosu na neki jeftinij monitor ili oglasnik, adapter je samo adapter i dvi je 'slabiji' i skuplji od hdmia.

filip260 čet 9.1.2020 13:34

Nema crnog okvira. Full screen je slika ali je lose kvalitete. Graficka je nvidia gtx 960 2gb. U nvidia control panelu pise da je rezolucija 1920×1080 ali ne izlega ni priblizno tako. Driveri su najnoviji.

Alkaline čet 9.1.2020 14:35

Crni okvir je underscan, slika van okvira je overscan.

 

Pitao bi te i treći put isto pitanje ali osjećaja sam da ću opet biti ignoran. Na Philipsu u kojeg imam treba prebaciti zoom mode na fullscreen da se makne overscan. Neki TVi to imaju a neki ne.

Možeš to riješiti i na strani grafičke sa overrideedid flags u registriu.

Nemoj pokušavati preko Nvidia control panela jer te opcije nema samo će ti ponuditi resize na drugu rezolucije.

 

Slobodno baci oko na moj tutorial.