Općenito o mobitelima

Zamjenski punjači za mobitele?

minarelli sri 10.1.2018 07:52

Jel itko koristi kakav zamjenski punjac na svom pametnom mobitelu koji podrzava qc? Kupio sam na gearbestu neki no name punjac koji navodno podrzava qc3.0 ( slika je u prilogu ) ali bilo koji od 4 moba kaj imamo u kuci da spojim naravno preko usb testera struja ne prelazi 1.25A i stalno varira od 0.8-1.25A  predpostavljam da je to najobicniji drek a ovo kvalkom kaj pise na njemu je samo ukras. Kakva vi imate iskustva sa zamjenskim punjacima i koji od tih sa neta provjereno brzo puni? Pored toga imam jos jedan "fast charge" punjac sa 3 usb utora, prvi navodno daje 1A, drugi 2 i treci 3 al ni to ne sljaka tak kak pise. Taj nikad nije preso 1A pa neznam kaj im onda znaci to fast charge, isto neka marketinska fora ili? 

 

Inace orginalni punjac od moba ga puni sa 11.6V i 2A, zakaj onda i ovaj crni tak ne puni nego je na 5v i jadnih malo iznad 1 amper :/

kbenzema sri 10.1.2018 08:26

Imao takav ali qc2.0 i bez problema radio godinu i pol, isprobano na G4, S6. Punjač pretpostavljam da radi i dalje jer sam ga dao skupa s mobitelom. Al mislim da to nije tolko do punjača kolko do mobitela. Kolega ima A5 2016 i njemu ni taj ni još par punjača nisu radila kak treba, tek kad je nabavio originalni onda je bilo sve oke.

minarelli sri 10.1.2018 13:39

Moja dva moba imaju QC, Lenovo P2 i Moto X style. Na lenova kad spojim org punjac pise na ekranu brzo punjenje ( 5V-2A, 7V-2A, 9V-2A, 12V-2A ) a sa svim ostalim punjacima samo "punjenje" i to traje cjelu vjecnost da se napuni, po 5-6 sati. Uz x style imam turbo punjac koji puni sa 3A i takoder koji god drugi spojim mob se umjesto 55min puni po 3-4 sata :( 

Danas mi bas postar donio BlitzWolf QC3.0 kaj sam uzo na banggoodu pa javim navecer kolko njemu treba da napuni i da li radi qc.

minarelli sri 10.1.2018 14:18

Spojio lenova na blitzwolf, puni se sa 5.2V 2A. Dobar napredak sad cu samo vidjet kolko mu treba, ima osjecaj da mi sporije skace postotak baterije nego kad se puni na 12V. Zanimljivo je da i ovaj BW podrzava brzo punjenje na 9 i 12V ali ne puni se sa tolko vec sa 5V. Izgleda da sa vecom voltazom idu samo tvornicki punjaci kaj su dosi uz mob.

 

Dakle onaj drek za 5$ definitivno nema qc2.0-3.0 kak pise na njemu.

e.peace sri 10.1.2018 17:16

Ne znam ja kako ti izmjeriš to i jel to validno.
Ja recimo imam dva usb mjerača napona i struje i nijedan ne može da pruži adekvatno punjenje za moj Oneplus 3.
Na Oneplus 3 ima ono Dash charge i svijetli plava ledica kad se puni,no kad uštekam usb mjerač ledica je crvena i puni se sporije...Tako da mjerači definitivno usporavaju punjenje.Bar ova dva što ja imam.

minarelli sri 10.1.2018 19:38

Al zanimljivo je kad spojim USB mjerač na orginalni punjač ništa ne usporava puni jednako brzo kao i bez njega pa mi nije jasno ako i BW ima punjenje na 9 i 12V zakaj ne puni sa tim nego samo sa 5V 

 

edit: zaboravio napisat da ga je BW napunio za 2 sata i 25min, dok sa orginalnim punjačem to bude 1 sat i 15 min, znaći ipak se brže puni dok je na 12V 

minarelli sri 10.1.2018 20:49

Izgleda da ni taj blitzwolf nije neko cvijeće kak se pise po netu kad nije prepozno da se moze mob punit brzo. Al dobro ajd i ovih 2h je bolje nego 5. Treba mi jedan punjac doma, drugi na poslu, treci kod bake da ne nosim stalno svoj sim tam.

 

Jos jedna stvar, takoder imam i auto punjac bas od blitzwolfa isto podrzava qc 2.0 ( tak bar pise ) i sva ova punjenja na 5,9,12v al banana, taj puni jos sporije od onog bezimenog kucnog. 

kbenzema sri 10.1.2018 20:54

Onaj drek gore je meni jednakom brzinom punio G4 i G6 isto kao i blitzwolf tak da sam na kraju bezveze dao 50kn za bw, mislio sam da će bit brži od ovog no name al nije. Al opet velim, na nekim mobitelima radi kak se spada, na nekima očito ne.

blackeagle29 sri 10.1.2018 21:31

Jbt kakvu muku mucite s punjacima, pa kak malu bateriju imas da trebas na 10 mjesta punit mob? I jos sa quick charge? Pa moj mob sa 4000mah baterijom se napuni za oko 2 sata, na obicnom 5v 2a punjacu, u autu se isto normalno puni... Izgleda da sa quick charge samo problemi... Ne moze bit da se puni 5h na 5v, kakav to mob imas? I jel koristis uvijek isti kabel?

minarelli sri 10.1.2018 21:51

nisi shvatio, sa nekim ljevim punjacima kaj nemaji qc se puni po 4-5 sati, mob ima bateriju od 5100mah. Ovaj no name qc 3.0 sa gearbesta uopce ne radi kao daje qc vec puni normalno sa 1A, tek ovaj BW puni sa 2A al na 5v, 2 i nes sati nije strasno al opet ako glupi punjac podrzava qc zakaj onda ne puni sa qc kao i tvornicki koji je doso uz mob. Sa org punjacem se tih 5100mah napuni za sat i 15min kaj je jebeno brzo, naviko sam na to i sve ovo ostalo mi je muka kad moram cekat :(

Zato sam otvorio temu da cujem tuda misljenja i iskustva, a za to i sluze forumi kaj ne?

 

edit: vidis sad razliku, imam vecu bateriju neg ti a sa org punjacem ju napunim prije nego ti, i sad mi je nezamislivo cekat duplo za istu stvar. :/ Probat cu jos sutra na S7 kak ce se ponasat, ak ni tam nebu brzo punilo onda su to sve drek punjaci.

Patrick_cro sri 10.1.2018 21:59

Za 1h i 15min se ne moze napuniti da se postaviš na trepavice, neznam otkud si dodao do tog podatka. Struja punjenja se smanjuje cim je baterija punija. Meni za 5300Mah bateriju na mom mobu sa qc3 do 100% treba 2h i 10min, sa qc3 ces samo dobiti brze punjenje do odredenom postotka baterije. Ispod 2h nema sanse da napuni bateriju do kraja.

minarelli sri 10.1.2018 22:02

Eto patriče neka ti znas bolje od mene kako se moj mob puni, ova tema je onda skroz beskorisna jer si nam ti sad objasnio da ja lazem. Po usb testeru amperaza se smanjuje kako je mob puniji, ali ne tak kak ti mislis, 2A puni sve do nekih 90% i tu pocne padat, na 98% je na 0.8A i kad dode na 100% padne na 0.04  Ako laze tester i sat na zidu il bilo koji drugi, onda tek lazem i ja.

Patrick_cro sri 10.1.2018 22:06

Ne govoriš istinu, ni jedan jedini mobitel se ne moze napuniti za toliko vremena sa qc3 i tolikom baterijom, pogledaj malo review, a i imam mjerac punjenja (portapow premium)pa znam o čemu pricam, ti stvarno mislim da od 0-100 se pun istom brzinom? Prouči malo prije nego bubnes takvu glupost

Patrick_cro sri 10.1.2018 22:15

Ti govoris da ti napuni bateriju od 5300 za 1:15min, a svi testovi po netu govore da je najmanje vrijeme sa kvalitetnim punjacem oko 1:50h, taj 1:15h moze jedno biti za moto x koji imas jer je baterija samo 3000Mah, koliko sam vidio ona se moze napuniti za 1:20h i to bez bilo ok da govoris za tu bateriju. Eto daj video pa dokazi da si u pravu pa da znaš bolje od svih ostalih recezenata

blackeagle29 čet 11.1.2018 08:20

Nije on pobro svu pamet svijeta nego govori istinu. I na obicnim punjacima se smanjuje struja punjenja kak je baterija punija, smanjuje i ovisno o temperaturi....

Nego, zasto svi u reklamama stave npr 30min do 60% baterije? Zas ne stave 50min do 100%? Kad po tebi puni skoro pa istom brzinom..

Deutsch čet 11.1.2018 12:56

Ni matematicki ne moze napunit za 1:15h

5100mah/3000ma = 1.7h

 

Sa time da se brzina punjenja smanjuje na 90%. 

 

90-100 ti treba cca 30min.

 

Znaci nema matematicke sanse da se napuni za 1:15h osim ako imas qc 4.0 na originalnom punjacu.  >>> bome ocito da imas nesto drukcije  

 

1:41h 4-100%.

 

 

lenovo p2

----------------------

i have the phone and i can confirm it only uses the QC feature with the included CHARGER 

no way to use any qc 2/3.0 charger....mmhhh bad decision lenovo!

 

-

because i am against the proprietary charging algorithms..... dash charge is great? NOPE.... it forces you to use a special cable, a special charger, no 3rd part suppliers... high price of chargers, is it a good move for the customer?

same thing for this lenovo charging solution, ok the fastest one, but if i lose che official charger i am stucked with the NORMAL 5v 2a solution....

this is not a great thing imho, and all power banks i have qith 7/9/12v qc features are USELESS with the lenovo p2......

------------------------------

 

Hvala lipo.

 

Markić7 čet 11.1.2018 14:15

Predlažem staviti aplikaciju ampere, tamo preciznije pokazuje u miliamperima koliko puni. 

 

Inače kupio sam jeftini kabel od 30cm na ebayu i izmenadio se da je punjenje na istom punjaču upola sporije od orignalnog 1m.  Tu treba isto pripaziti, Možda je kabel usko grlo. Kasnije kupio bolji kabel tj podebljani i kvalitetniji e taj puni kako treba. 

 

 

 

sseennoonn čet 11.1.2018 14:36

hint : Na baterijama punjacima i kablovima ne štedit. Jako velika vjerovatnost da nesto nece radit. Pogotovo oko tih par dolara cijena. 0 bodova. Kupio sam valjda 5 razlicitih kablova za prijasnji S3 koji sam imao i svi su radili ili kratko vrijeme kak spada ili uopce ne. Sad znam da Note linija ima duze kablove od S serije i radije cu dat 200kn za novi punjac koji ce 99% radit nego se vise ikad za*ebavat sa kineskim kopijama ičega.

blackeagle29 čet 11.1.2018 15:23

Si siguran da ampere tocnije kaze nego poseban "hardver" napravljen u tu svrhu?

Prije je bilo popularno prodavati "data" kablove, gdje je kabel dobar za prebacivanje podataka na komp, dok je za punjenje koristil max 5v i 0.5a..

Da si dal koju kunu vise bolje bi proso, ja imam crdc kabel koji koristim u autu da ne moram stalno nosat svoj kabel i puni istom brzinom ko orginalni.

kbenzema čet 11.1.2018 20:14

Ne mora ni to biti uvijek prava odluka. Frend je uzeo aukey power bank s kojim je probao punit P9 i katastrofa je, užasno sporo puni, dok mu na nekom jeftinom samsungu puni kak treba. Zato sam već rekao, to je više do mobitela nego do punjača/kabla, bar je to moje mišljenje.

Markić7 pet 12.1.2018 09:02

Znaš, možda je poseban hardwer bolji i precizniji.
Ali kako budeš to mjerio??

Postoje ograničenja koliko mob može, i on bude povukao koliko mu je dosta. Kažu da je u mobu čip koji povuče onoliko amperatraže koliko smije max.

Ja saam preko ampere aplikacije testirao i qi bezićno punjenje, neki običan qi koji se ukopča u microusb i stavi ispod maske rezutati nisu mogli biti veći od 450mA, ponekad je bilo 200i nešto i to zato jer nisam pogodio pravi polozaj na punjaću i odustao od qi.



Možda bi netko trebao mjeriti sa oboje, čisto da vidimo koliko se rezutati razlikuju.