Općenito o mobitelima

Problem sa micro SD karticom

dooma pet 6.7.2012 23:03

Kada hoću formatirati, obrisati, staviti nešto na karticu, kartica se sama od sebe iskljuci pa ukljuci. Ne znam u čemu je problem, imam citac kartica i Micro SD HC 8GB i uz to micro sd adapter...

dooma sub 7.7.2012 00:01

je kartica iz mobitela je... ma nije oštećena ako učitava sve, ja mogu otvoriti u my computer i vidjeti sve pjesme i slike koje imam ali problem je u tome što ja ništa ne mogu snimiti i obrisati na toj sd kartici

Fero sub 7.7.2012 00:06

windowsi možda ne prepoznaju format tvoje kartice. Formatiraj je u mobu i to u Recovery modu mobitela ako je iz mobitela. Napravi backup sd i prebaci na komp pa formatiraj i vrati backupna karticu.

Coder256 ned 26.8.2012 16:34
Dr. Plomin kaže...

Možda bi ti i mogli odgovoriti da znamo koji mobitel imaš {#}
Edit: Ček, ne očitava ti uopće memorijsku?

Mobitel mi je Samsung s5230, a memorijsku mi uopće neće očitat, nego kad iden u Stanje memorije, onda mi piše gore, odakle oću memoriju pregledat, ja stisnen Memorijska kartica, i piše mi da nije moguće očitat memorijsku jer je krivo formatirana, pa me pita oću li je formatirat, ja stisnen da oću, pa mi piše da je greška..

Fero ned 26.8.2012 17:27
Coder256 kaže...
Dr. Plomin kaže...

Možda bi ti i mogli odgovoriti da znamo koji mobitel imaš {#}
Edit: Ček, ne očitava ti uopće memorijsku?

Mobitel mi je Samsung s5230, a memorijsku mi uopće neće očitat, nego kad iden u Stanje memorije, onda mi piše gore, odakle oću memoriju pregledat, ja stisnen Memorijska kartica, i piše mi da nije moguće očitat memorijsku jer je krivo formatirana, pa me pita oću li je formatirat, ja stisnen da oću, pa mi piše da je greška..

 E možeš ju baciti osim ako je nećeš koristiti na kompu. Ako je kartica koje je došla sa mobitelom onda se ne radi format iz windowsa kao usb ili hdd jer samsung koristi rfs. format, a ti si je formatirao u fat. a orginalni rom ne prepoznaje ništa osim rfs. formata kod Samsunga.

Format sd kartice se radi u mobitelu iz recoverya, a ne sa kompom. Sad si probaj formatirati iz recoverya u mobu.

Evo ti link pa pitaj tamo :http://www.bug.hr/forum/topic/mobiteli/tutorial-samsung-gt-s5230-flash/88521.aspx.

Fero pon 31.12.2012 14:17
brajo kaže...

Prijatelju FERO mozes li meni pomoc imam HP mini koji nece da ocita SD karticu

 Koji problem?

 

Stavi karticu u sd čitać kao usb na pc pa vidi hoće li je komp prepoznati, ako ne onda sd kartica ne valja ili ti je na hp mini utor oštećen ili tako nešto.

Probaj i druge kartice pa vidi ako imaš.

ViperOne pon 18.2.2013 10:49

Da ne otvaram novu temu postat ću ovdje. Imam micro sd karticu od 8 GB koju iz nekog razloga ne prepoznaju Android uređaji. Kartica uredno radi na Nokiji 5130 XpressMusic i komp ju uredno očitava. Jučer sam nabavio tablet Samsung Galaxy S Wifi 5.0 i ne očitava ju nikako, isto tako sam ju probao u frendovom Alcatelu OT-991 i ni on ju ne očitava. Kartica je formatirana na Nokiji i kompu nekoliko puta ali Samsung ju i dalje ne očitava. Šta dalje?

Karlovac_047 ned 24.2.2013 23:45

Da ne otvaram novu temu. Imam problem sa memorijskom karticom od 8gb, MircoSD.

 

Koristim stick u koji se stavi memorijska i onda ga spojim na pc preko usb-a. 

Ali ju Pc nece nikako prepoznati. Stavio sam drugu memorijsku od 2 gb i nju uredno prepozna. Memorijska nema nikakva ostecenja na sebi..Koji problem moze biti i kako da ju "ozivim?"

Buhaha uto 26.2.2013 01:49
Karlovac_047 kaže...

Da ne otvaram novu temu. Imam problem sa memorijskom karticom od 8gb, MircoSD.

 

Koristim stick u koji se stavi memorijska i onda ga spojim na pc preko usb-a. 

Ali ju Pc nece nikako prepoznati. Stavio sam drugu memorijsku od 2 gb i nju uredno prepozna. Memorijska nema nikakva ostecenja na sebi..Koji problem moze biti i kako da ju "ozivim?"

probaj na drugom računalu i probaj u drugom čitaču 

Karlovac_047 uto 26.2.2013 01:59
Buhaha kaže...
Karlovac_047 kaže...

Da ne otvaram novu temu. Imam problem sa memorijskom karticom od 8gb, MircoSD.

 

Koristim stick u koji se stavi memorijska i onda ga spojim na pc preko usb-a. 

Ali ju Pc nece nikako prepoznati. Stavio sam drugu memorijsku od 2 gb i nju uredno prepozna. Memorijska nema nikakva ostecenja na sebi..Koji problem moze biti i kako da ju "ozivim?"

probaj na drugom računalu i probaj u drugom čitaču 

Probano oboje i nista. Ali pokazuje nekakve znakove zivota. Jer ipak prepozna particiju na nekom djelu ali prikaze mi 0 Mb ...Ali kada ju idem formatirati sa nekim programom, onda ne moze naci tu particiju. 

Karlovac_047 ned 3.3.2013 05:44
mbaksa kaže...
Karlovac_047 kaže...

Bilo tko ?

Baci i kupi drugu, po mogućnosti neku priznatu marku poput SanDiska.

Ma nije stvar u kupnji druge. Vec me zanima samo moze li se ova kako osposobiti ? Jer ne vidim nigdje ni najmanju tockicu na njoj da bi mogla biti ostecena, a stara je mozda godinu i pol, a ako je sve skupa formatirana 10-15x. 

Karlovac_047 ned 3.3.2013 06:20
mbaksa kaže...
Karlovac_047 kaže...
Ma nije stvar u kupnji druge. Vec me zanima samo moze li se ova kako osposobiti ? Jer ne vidim nigdje ni najmanju tockicu na njoj da bi mogla biti ostecena, a stara je mozda godinu i pol, a ako je sve skupa formatirana 10-15x. 

Probaj formatirati recimo s ovim programom: http://www.digicamhelp.com/accessories/memory-cards/best-way-to-format-a-sd-memory-card/

 

Ako ne ide, baci i kupi karticu renomirane firme.

Ma probao sam i sa tim programom, ali uopce ne prepozna particiju u my computeru. Izgleda da je odsluzila svoje. {#}