crew001 pet 6.9.2019 21:25

Pozdrav,

Trebam pomoć pri odabiru uređaja, naime, dvoumim se između : 

- Mate 20 Pro 

- Xiaomi Mi9.

Trenutno sam na Mate 9 koji je nakon 2 i pol godine (izvanrednog držanja) skoro kao nov. Lagano je počeo trzati pa je i mene strah i trzam. Ne bih htio ostati iznenađen jedan dan...

Dao bih šansu Mi9 svakako no malo sam skeptičan s obzirom da trenutni Mate 9 ima jaču bateriju od nove Mi9-ke. Koliko odlazi kroz dan, nekim prosječnim korištenjem i tu i tamo kojom igricom?

Nisam ovisan o kameri što se tiče slika i sam video mi je nešto bitniji. 

Molim Vas za pomoć jer ću poludit i kupit novi Mate 9 

Hvala!

Ziga pet 6.9.2019 23:28
crew001 kaže...

Pozdrav,

Trebam pomoć pri odabiru uređaja, naime, dvoumim se između : 

- Mate 20 Pro 

- Xiaomi Mi9.

Trenutno sam na Mate 9 koji je nakon 2 i pol godine (izvanrednog držanja) skoro kao nov. Lagano je počeo trzati pa je i mene strah i trzam. Ne bih htio ostati iznenađen jedan dan...

Dao bih šansu Mi9 svakako no malo sam skeptičan s obzirom da trenutni Mate 9 ima jaču bateriju od nove Mi9-ke. Koliko odlazi kroz dan, nekim prosječnim korištenjem i tu i tamo kojom igricom?

Nisam ovisan o kameri što se tiče slika i sam video mi je nešto bitniji. 

Molim Vas za pomoć jer ću poludit i kupit novi Mate 9 

Hvala!

Istu dilemu sam imao prije 3 tjedna...

kupio MI 9 i nisam požalio ni kune ni sekunde

Jutros u 7 sam ga skinuo s punjača, baterija je na 41% trenutno. Cijeli dan aktivan Wifi/4G, fotografiranje, pregled youtube videa, telefoniranje

Meni je baterija najmanje bitna stavka u eri brzog punjenja, quick charge 4+ puni ko lud, a naručio sam i 20w bežični punjač....

ja sam se bojao da će mi na mobitelu faliti optička stabilzacija slike, no uvjerio sam se da mi je posve nepotrebna 

kupio isti dan Spigen armor + zaštitno staklo jer TPU maska koju dobiješ s njime nije neka sreća

jayjay1 ned 8.9.2019 16:45

Pozdrav,

planiram kupiti mobitel. Zadnje 4 godine koristim Samsungove galaxy s6 i galaxy s8. Logičnim slijedom bacio sam oko na galaxy s10, kojime po viđenom u recenzijama oduševio u svim pogledima, osim po pitanju baterije koja mi je ostala jedini upitnik. Da li je ona zaista toliko loša, gora nego na prethodnicima? Nekim recenzetima je ona solidna, drži čak dulje od 1 dana, a drugima je katastrofalna. Ima li neko 10-ku duže vrijeme pa da kaže svoja iskustva, koliko 'Screen on time'-a uspije izvući s jednim punjenjem? S druge strane tu je i Mi 9T Pro, koji dolazi kao druga opcija, sa svojim Snapdragonom 855, 4000mAh baterijom i zaslonom bez rupice po cijeni od 3500kn za 6/128 verziju. Kod njega me najviše brinu kamere, ali čuo sam da ih instalacija Gcam-a podiže na razinu više. Isto tako nemam osobnog iskustva s Xiaomi uređajima, ali poznanici su imali ne toliko pozitivna. Jednome se A2 kvario 3 puta da bi mu iz servisa rekli da mu je matična oksidirala i bila u doticaju s vodom, iako nije. Drugome se sama od sebe napuhala baterija na Mi6. To su stariji uređaji, vjerovatno su napredovali kroz nekoliko generacija, a svi ih hvale u zadnje vrijeme pa mi njihovoe priče nisu presudne. S druge strane S10 se na oglasnicima može naći za nekih 4300kn, pa me zanima Vaše mišljenje koji je bolji izbor i isplati li se dati 100 EUR više za Samsung? Hvala.

vex3855 ned 8.9.2019 18:05

Pozdrav,

trenutno imam Huawei P10 s kojim sam više manje dosta zadovoljan.

S brzinom i procesorom sam super zadovoljan jer nakon skoro 2 godine korištenja sve otvara u sekundi.

Onime cime bas i nisam zadovoljan za ova malo modernija vremena (on je iz 2017) je baterija koja je dosta slaba i ekran koji je za danasnje pojmove mali 5.1".

S obzirom da tati krepava njegov mob mislio sam mu dati moj P10 jer je jos uredu mob, a sebi mozda nesto novo uzeti.

Par stvari koje bi volio: ekran bar nekih 6"- 6.3" ili tu negdje, bateriju 4000mah (sa bar nekim brzim punjenjem cca ak ima 18w) i recimo ok procesor.

Nisam neki ekstra full zahtjevan korisnik, mob mi koristi za net surfanje, whats app, facebook i volio bi veći ekran od sadasnjeg jer znam raditi noćne smjene kad nema bas pretjerano posla pa

bi na njega stavio koju seriju da mi skrati vrijeme.

Igrice ne igram.

Kamera nije pretjerano bitna, za pofotkat nekaj za whats app ili fejs mislim da je većina ok.

Ima li smisla ići na nekaj tipa Mi a3, Note 7, Samsung A50, P30 lite, Mate 20 lite sa mojeg telefona? Mozda pricekat note 8 koji sad dolazi (makar mi djeluje jednako ko i note 7)?

Mislim da bi mi Mi 9t bio overkill koliko god da mi izgleda bomba i djeluje vrhunski.

Thx

e da, glavno pitanje, kak u zadnje vrijeme stoji xiaomi s pristizanjem notifikacija sa društvenih mreža, znam da je to prije znalo kasniti ili ne dolaziti

deepshitcro pon 9.9.2019 10:22

Pozz ekipice. Jedno pitanje, susjed bi uzeo mob do 2300-2400kn. Bitno je da je mob fluidan, baterija solidna i da je kamera sto bolja. Prioritet bi ipak bila kamera... Ekran ne mora biti velik, stovise svidja mu se velicina tipa xperia Z3. Bitno mu je da mob bude nov iz trgovine u hr, brand nebitan. Samo android dolazi u obzir.
Lp i hvala na odgovorima

vex3855 pon 9.9.2019 11:10

Na moje pitanje par upisa gore nisam dobio odgovor pa da probam u formi ankete sa ponuđenim odgovorima.

Znaci trebam mob, koristio bi se za najviše surfanje internetom, whats app, tu i tamo pogledat seriju  kad radim noćne, važno je da

radi fluidno i brzo, bateriju da ima cca 4000mah s brzim punjenjem i ok ekran.

Kamera mi nije presudna i ne igram igrice.

Ponuđeni odgovori su dole

Thx

edit: P30 lite

thevanjam10 pon 9.9.2019 12:25

Pozdrav,

Ovako, trebao bi preporuku mobitela do 3500 kn, trenutno imam Samsung Galaxy S6 i baterija je u komi pa mi je ovo taman trenutak da ga mijenjam. Večinom gledam videe i surfam po portalima itd. pa bih htio da donekle ima dobar On Screen Time i da je ekran odličan, kamera mi je manje važna. Na S6 mi je OST oko 1h tako da vjerujem da bi bilo koja promjena bila dobra. Gledao sam na njuškalu Galaxy S9+ gdje se cijene kreću tu negdje u mom cjenovnom rangu ali me brine to što je polovan, a i piše se da baterija iako je 3500mAh i dalje se dosta brzo prazni. Od novijih sam gledao Mi 9T Pro, čini mi se ok ali neznam kakva je kvaliteta naprema S9+ i taj MIUI me brine. Znači može i nov i polovan, šta god bi bilo bolje.

Hvala

dasan uto 10.9.2019 16:14

Može li preporuka za ženu, ništa igre slabo i surf samo je bitna kamera koliko to cijena dopušta a mislim negdje oko 1500kn.. Koliko sam vidio po forumu Xiaomi 7 je best buy sad mogu ga sa alija ili zbog garancije u Hr.

Ili na pretplatu m neki drugi mada nisam ljubitelj obaveze...hvala na odgovoru 

Mitch uto 10.9.2019 17:30
dasan kaže...

Može li preporuka za ženu, ništa igre slabo i surf samo je bitna kamera koliko to cijena dopušta a mislim negdje oko 1500kn.. Koliko sam vidio po forumu Xiaomi 7 je best buy sad mogu ga sa alija ili zbog garancije u Hr.

https://www.protis.hr/products/details/mobitel-smartphone-xiaomi-redmi-note-7-63-4gb-64gb-android-90-plavi/140102?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

Stavi GCam aplikaciju gore I vozi...

A6+ je okej odabir, ali u globalu je u svemu nesto losiji osim sto ima amoled.

Ziga uto 10.9.2019 18:06
191x7 kaže...

Galaxy A6+ možeš pronaći za te novce. Ima dobru kameru.

Galaxy A6+ nakon Pie nadogradnje je obično sranje od mobitela. 

Jedini plus ekran, trajanje baterije i metalno kućište

imao pa znam iz prve ruke

dasan sri 11.9.2019 14:27
Mitch kaže...
dasan kaže...

https://www.protis.hr/products/details/mobitel-smartphone-xiaomi-redmi-note-7-63-4gb-64gb-android-90-plavi/140102?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

Stavi GCam aplikaciju gore I vozi...

A6+ je okej odabir, ali u globalu je u svemu nesto losiji osim sto ima amoled.

Naručio sam ....ima li neko preporuku koje zastitino staklo i neku masku mislim da su gumirane najbolje protiv padova :D na ebayu se svasta nudi

zvonac sri 11.9.2019 18:21
Besana kaže...
Znam da je nerealno porediti IOs i android ali biram izmedju Iphone xr ili Huaewei p30-zanima me samo baterija i kamera ,sta se gubi a sta dobija kod jednog a sta kod drugog?

Ak si fan ios-a onda se drzi ajfona. Iskreno, izabrao bih P30, radi fotica, baterije..

XR ima bolji video i stereo zvucnike, ak ti je to prioritet, onda ajfon.

Huawei P30, fotic, a losije video snimanje

XR ima odlican video i tu nema dileme

Ak te OS ne dira, onda Huawei

Ak trazis odlican video, stereo zvucnike onda Ajfon

Ak ti je bitan samo fotic i baterija onda Huawei

Besana sri 11.9.2019 18:50

Ja telefon obicno koristim nocu tako da ni punjac ne igra bas ulogu a imam punjac od P30 mozda se moze koristiti i na Iphonu.Dovoljno mi je da mi baterija izdrzi bar do navecer.I da.da ima bokeh efekat i da su slike ok

Ziga sri 11.9.2019 19:07
Besana kaže...
Ja telefon obicno koristim nocu tako da ni punjac ne igra bas ulogu a imam punjac od P30 mozda se moze koristiti i na Iphonu.Dovoljno mi je da mi baterija izdrzi bar do navecer.I da.da ima bokeh efekat i da su slike ok

Ma nije točno kolega, kad se navučeš na Type C, pa na Fast/Quick Charge 4+, pa na 20W bežični punjač... pitaš se kako si mogao bez toga do sada 

Modern pet 13.9.2019 14:39

Pozdrav..kupujem mob do 3000-3500kn..do sada sam koristio Samsung Galaxy A8 2018..neznam ako se isplati potegnuti do s10e modela ili neki drugi samsung..gledao sam i a70 ali ima malo prevelik ekran..pa me zanima vase misljenje.. :)