ministar sri 22.7.2015 22:38

Jiayu S3 Basic (2GB RAM) / Advanced (3GB RAM, NFC)

 

Specifikacije (s kutije uređaja):

Veličina: 152x75.5x8.9mm
Ekran: 5,5" IPS 1920x1080 OGS Multi-touch, GorillaGlass 3
Network: 2G, 3G, 4G
OS: Android 4.4 KitKat (planirana nadogradnja na 5.1 - trenutno je vani beta)
CPU: MT6752 1.7GHz octa-core 64Bits
RAM: 2GB / 3GB
ROM: 16GB

Kamera: prednja: 5MPx, zadnja: 13MPx BSI CMOS flash, Auto-focus

Povezivost: Wlan hotspot, A-GPS navigation, Wi-Fi, Bluetooth, GPRS, NFC (Advanced)

Druge funkcije: Hall switch, Gyroscope, Compass, Gravity, Proximity, Light Sensor

Baterija:3000mAh

 

U kutiji dolaze: mobitel, baterija, EU punjač, USB kabel, kratke upute

 

Recenzija uskoro..

 

Root

Android 4.4.x: Settings - > Security -> Superuser

Android 5.x: Treba flashati SuperSU

 

Custom ROM-ovi (sve potrebno za skinuti ima na NeedROM):

1. Skinuti ROM, najbolje s NeedROM - ima stock verzija, te sve nadogradnje i custom user verzije

2. Skinuti FlashTools

3. Skinuti i instalirati drivere za komp, iako je meni radilo i bez drivera

4. Skinuti Google Apps (paket po želji) za odabranu Android verziju ROM-a (Android 4.4.x ili Android 5.0.x ili Android 5.1.x) i prebaciti na SD karticu

5. Pokrenuti FlashTools, te: učitati scatter txt iz skinutog custom ROM-a, odabrati Firmware upgrade ili Format All + Download (ovisno radi li se upgrade ili vraća na stock),  Options -> Download -> Check DA DL All with checksum, Download, ugasiti mob i spojiti ga na komp, čekati dok se ne pojavi OK da je sve gotovo (izvor: XDA Forum)

6. Restartati mob

7. Skinuti Jiayu.es .apk na mob i instalirati ju

8. Pokrenuti Jiayu.es, te: Download -> TWRP 2.8.4.0, Tools ROMs -> Device Tools -> Install Recovery i odabrati TWRP 2.8.4.0, Install recovery, prihvatiti da restarta u recovery

9. Odabrati Install, naći Google Apps na SD kartici i instalirati

10. Restratati mob i uživati

tolka čet 23.7.2015 19:43
ministar kaže...

Ja ga imam tek od utorka i zasad sam sasvim zadovoljan.. Isto sam ga flashao na 2015-05-07 radi popravka kamere i poziva.. Zna li netko mozda kako se stavi neka vlastita pjesma za zvuk zvona?

 Odes u player, nades pjesmu koju zelis postaviti, drzis prst sekundu i pojaviti se izbornik i tamo ces vidit.

ministar čet 23.7.2015 23:16
tolka kaže...
ministar kaže...

Ja ga imam tek od utorka i zasad sam sasvim zadovoljan.. Isto sam ga flashao na 2015-05-07 radi popravka kamere i poziva.. Zna li netko mozda kako se stavi neka vlastita pjesma za zvuk zvona?

 Odes u player, nades pjesmu koju zelis postaviti, drzis prst sekundu i pojaviti se izbornik i tamo ces vidit.

 Hvala, to jedino nisam probao  probao sam iz file managera i kad sam pustio pjesmu, haha, samo ne ovako

halflife pet 24.7.2015 10:16

kad uhvatim vremena, prebacit ću moj test sa dopunama koje su nastale u međuvremenu, tako da sve bude na jednom mjestu. @ministar me preduhitrio u otvaranju posebne teme za jiayu s3 

što se tiče rom-ova, dosad sam isprobao KK 20150507, onaj označen kao new UI, službeni LP, tsunami v6, v8, armagedon 5.1.2 i rom od lika koji se potpisuje kao superdragonpt. ima tu još hrpa rom-ova, ali ključne stvari ostaju manje više iste, jer nije promjenjen kernel, odnosno baseband. jučer sam se vratio na zadnji službeni KK i to je zasad najbolje. baš sve radi kako treba. ovaj new UI ima aplikaciju telefon samo na kineskom, kao i problem sporog punjenja baterije. postoji i druga aplikacija za telefon, ali ovo sporo punjenje me izluđivalo. službeni LP koji je u fazi relese candidate, ima isto problem sporog punjenja, ne radi BT, NFC troši dosta baterije i GSP nije nešto precizan. lik nadimka NIVU sa movilesdualsim.com foruma se uhvatio u koštac s tim problemom i uspio je rješiti neke stvari: baterija se puni normalno, nfc je prvo isključivao kod prvih verzija tsunami rom-a. u v8 je vratio ponovo nazad, kao i prebacio modem iz KK da bi radio BT. nije po zanatu, kaže superdragonpt, inače developer, ali radi. nisam isprobao, ne koristim BT. onda sam se bacio na armagedon, i tu kao sve radi. meni loše: 401dpi ( može se podignuti, ali su simboli za nivo signala i baterija jako sitni ), ne pokazuje 3G, 4G,... nego samo nivo. zvuk nije loš, ali previše dignuti srednji tonovi. ima u rom-u dolby atmos pa se može podesiti. kamera je ok, sve radi dobro. i evo da objavim tu na našem forumu prvo, da sam našao rješenje za onaj veliki problem kad ne radi mikrofon nakon video snimanja. vrijedi za sve rom-ove:

kao što znamo, jiayu ima 2 mikrofona, glavni dolje i drugi gore koji koristi kad snima video. kako svi vjerojatno držimo mobitel tako da tipka okidača bude na desnoj strani, nakon snimanja, prvi poziv i ovaj viče da vas ništa ne čuje. ako napravite test sa dva mobitela, okrenete mobitel obrnuto, čut ćete sebe glasno i jasno. dakle, radi samo gornji mikrofon. samo restart pomaže. međutim, nakon što me to izluđivalo, doskočio sam problemu. ako mobite okrenmo kod video snimanja tako da su kontrole okidača na lijevoj strani, nakon snimanja sve ostaje normalno. mikrofon radi ok! može i druga solucija, da sve snimate ako vam je zgodnije tako da su kontrole na desnoj strani, a kad više nećete snimati, samo još jedan kadar snimite u obrnutom položaju. dovoljno da senzor prepozna drugu orjentaciju i ne ugasi mikrofon. što se tiče samog zvuka, imate na needrom audio patcheve 1-5. ja sam na ovom zadnjem i sve je ok. instalira se preko recovery-ja, ne treba wipe. to je ono kad bi ljudi stavili patch, sve ok i onda kao nakon nekog vremena opet na radi mikrofon. problem je u stock aplikaciji kamera. cinema v5 ne radi na KK, na LP je ok i ne radi ovaj problem. neke druge aplikacije za kameru kao meizu camera, google camera, lenovo camera,... rade manje više ok za fotografije. za video ne baš. ova stock je ok, ako poslušate moj savjet. zašto još ne LP? GPS je jaaako loš. griješi i po 100m, gubi signal u vožnji svako malo, neupotrebljivo! iako pišu da je gps fix 100%, možda su isprobali samo držeći mob uspravno ispred kuće, a ne i navigirali s njim. btw. na LP je najveća preciznost 4-5m i przo se popne preko 30-40m. na KK stoji puno stabilnije na 1-3m. kome ne treba, neka stavi ili superdragonpt ili tsunami v8. meni bolji od armagedona. 

kako koristim dual sim, fino je bilo kod tsunami v6 što je bio izbornik za posebnu glazbu za svaki sim. nažalost, izbačeno kasnije. u v6 ne radi mobile data. prvo sam mislio da sam izgubio IMEI, ali nije do toga, nego do rom-a. inače, svakako instalirajte sa marketa jiayu aplikaciju i napravite backup IMEI-a. 

još par savjeta od mene: ne možete preći sa KK na LP iz recovery-ja. uvjek treba prvo instalirati stock rom, u flash tools-u staviti firmware update, nakon toga npr. staviti zadnji TWRP i tek onda instalirati zip image file-ove iz recovery-ja. obrnuto za povratak na KK, opet prvo zadnji stock KK i onda npr. vratiti prethodno napravljeni backup sa SD kartice. ako nešto pođe po zlu i mobitel više ne reagira jer je flash tool izbacio grešku zbog drugačije partition table, nije sve gotovo. samo izaberite u flash tools-u onu gornju opciju: format all+ firmware update. svakako savjetujem pri flashiranju da imate pri ruci SD karticu ako se nađete u bootloop-u. 

 još samo napomena ako budete stavljali ovaj new UI koji je neka verzija lolipopa očito. idete učitati scatter file i dobijate poruku greške. problem je u kineskim slovima i treba ih obrisati iz naziva, ili mape, ili file-a gdje god ih vidite.

 

 

čuli ste svi da je jiayu skoro bankrotirao, zato je i došlo do kašnjenja sa novim rom-ovima. šteta za ovu kompaniju. ali kako to ide u bussinessu, odmah to nanjuše drugi veliki igrači i kupe kompaniju. sad je u fazi restrukturiranje pa ćemo malo pričekati dok podrška proradi punim gasom.

marin_bar sub 25.7.2015 17:05
ministar kaže...

Jiayu S3 Basic (2GB RAM) / Advanced (3GB RAM, NFC)

 

 

 

Root

Android 4.4.x: Settings - > Security -> Superuser

Android 5.x: Treba flashati SuperSU

 

Custom ROM-ovi (sve potrebno za skinuti ima na NeedROM):

1. Skinuti ROM, najbolje s NeedROM - ima stock verzija, te sve nadogradnje i custom user verzije

2. Skinuti FlashTools

3. Skinuti i instalirati drivere za komp, iako je meni radilo i bez drivera

4. Skinuti Google Apps (paket po želji) za odabranu Android verziju ROM-a (Android 4.4.x ili Android 5.0.x ili Android 5.1.x) i prebaciti na SD karticu

5. Pokrenuti FlashTools, te: učitati scatter txt iz skinutog custom ROM-a, odabrati Firmware upgrade ili Format All + Download (ovisno radi li se upgrade ili vraća na stock),  Options -> Download -> Check DA DL All with checksum, Download, ugasiti mob i spojiti ga na komp, čekati dok se ne pojavi OK da je sve gotovo (izvor: XDA Forum)

6. Restartati mob

7. Skinuti Jiayu.es .apk na mob i instalirati ju

8. Pokrenuti Jiayu.es, te: Download -> TWRP 2.8.4.0, Tools ROMs -> Device Tools -> Install Recovery i odabrati TWRP 2.8.4.0, Install recovery, prihvatiti da restarta u recovery

9. Odabrati Install, naći Google Apps na SD kartici i instalirati

10. Restratati mob i uživati

 Pozdrav,

 

znači da bi mi mobitel funkcionirao, tj. da ima google apps potrebno ga je rootati i skinuti custom rom (ove) ?

ministar sub 25.7.2015 20:51
marin_bar kaže...
ministar kaže...

Jiayu S3 Basic (2GB RAM) / Advanced (3GB RAM, NFC)

 

 

 

Root

Android 4.4.x: Settings - > Security -> Superuser

Android 5.x: Treba flashati SuperSU

 

Custom ROM-ovi (sve potrebno za skinuti ima na NeedROM):

1. Skinuti ROM, najbolje s NeedROM - ima stock verzija, te sve nadogradnje i custom user verzije

2. Skinuti FlashTools

3. Skinuti i instalirati drivere za komp, iako je meni radilo i bez drivera

4. Skinuti Google Apps (paket po želji) za odabranu Android verziju ROM-a (Android 4.4.x ili Android 5.0.x ili Android 5.1.x) i prebaciti na SD karticu

5. Pokrenuti FlashTools, te: učitati scatter txt iz skinutog custom ROM-a, odabrati Firmware upgrade ili Format All + Download (ovisno radi li se upgrade ili vraća na stock),  Options -> Download -> Check DA DL All with checksum, Download, ugasiti mob i spojiti ga na komp, čekati dok se ne pojavi OK da je sve gotovo (izvor: XDA Forum)

6. Restartati mob

7. Skinuti Jiayu.es .apk na mob i instalirati ju

8. Pokrenuti Jiayu.es, te: Download -> TWRP 2.8.4.0, Tools ROMs -> Device Tools -> Install Recovery i odabrati TWRP 2.8.4.0, Install recovery, prihvatiti da restarta u recovery

9. Odabrati Install, naći Google Apps na SD kartici i instalirati

10. Restratati mob i uživati

 Pozdrav,

 

znači da bi mi mobitel funkcionirao, tj. da ima google apps potrebno ga je rootati i skinuti custom rom (ove) ?

 Ne, dolazi verzija ROMa s Google Apps

ministar ned 26.7.2015 23:15
ejtun kaže...

Može li neki dat opis  baterije jer zainteresiran san za kupnju s3 i vidio sam da ga ljudi kupuju sa ebaya..koliko je to sigurnije i bolje? Hvala

 Baterija je klasika, jedan dan ako dosta koristis, 2 i pol ako po malo.. Ima onaj jedan provjereni prodavac sa ebay-a, od njega je najpovoljnije za kupiti, a provjereno je siguran

Bombilakus kaže...
  • Isplati li se preci na lp.  Mislim sta dobijem osim bugova haha

 Hahaha, jos se ne isplati prijeci, treba jos dorade

ministar pon 27.7.2015 10:42
Bombilakus kaže...

Moram reci da mobitel ima veliki minus po meni a to je zastita ekrana. Imam tempered glass i pazim ga.  Drzim ga u torbici i uspio se izgrebati iako nema kljuceva u istome pretincu sa njim

To ti se izgrebao bas ekran ili tempered glass? 

ministar pon 27.7.2015 14:57
Bombilakus kaže...

Mislim da se glass izgrebao jer je plitka ogrebotina.  Vidit cemo sta ce biti popodne kad ocistim sa pastom za zube

 Ne možeš na osnovu tempered glass-a prosuđivati o kvaliteti stakla na mobu.. možda ti se staklo ne bi uopće izgrebalo da nisi stavio tempered glass.. ja recimo na Galaxy Note II nisam nikad ništa imao na staklu i nema ni najmanje ogrebotine nakon 3 godine korištenja, a tamo je Gorilla Glass 2, a tu bi trebao biti 3

J1mCarrey sri 29.7.2015 22:34

Pozdrav ljudovi, naručio sam prije par dana mobitel i danas mi je stigao. Sve super sve 5 osim jedne stvari, wi-fi radi normalno, ali kada upalim mobile data ništa. Piše gore pokraj jačine signala veliko 3g ali ne radi. Koristim Tele 2. Zna netko u čemu je problem?

 

Edit: danas sam mijenjao staru karticu za micro SIM, može li imati nešto veze sa time?

ministar sri 29.7.2015 23:15
J1mCarrey kaže...

Pozdrav ljudovi, naručio sam prije par dana mobitel i danas mi je stigao. Sve super sve 5 osim jedne stvari, wi-fi radi normalno, ali kada upalim mobile data ništa. Piše gore pokraj jačine signala veliko 3g ali ne radi. Koristim Tele 2. Zna netko u čemu je problem?

 

Edit: danas sam mijenjao staru karticu za micro SIM, može li imati nešto veze sa time?

to ti uvijek piše, mora ti iznad jačine signala pisati 3g - onda radi.. meni radi savršeno, imam i 4g

 

ima veze jedino ako ti ni pozivi ne rade

sismis1 čet 30.7.2015 00:22

Root

Android 4.4.x: Settings - > Security -> Superuser

Android 5.x: Treba flashati SuperSU

 

Custom ROM-ovi (sve potrebno za skinuti ima na NeedROM):

1. Skinuti ROM, najbolje s NeedROM - ima stock verzija, te sve nadogradnje i custom user verzije

2. Skinuti FlashTools

3. Skinuti i instalirati drivere za komp, iako je meni radilo i bez drivera

4. Skinuti Google Apps (paket po želji) za odabranu Android verziju ROM-a (Android 4.4.x ili Android 5.0.x ili Android 5.1.x) i prebaciti na SD karticu

5. Pokrenuti FlashTools, te: učitati scatter txt iz skinutog custom ROM-a, odabrati Firmware upgrade ili Format All + Download (ovisno radi li se upgrade ili vraća na stock),  Options -> Download -> Check DA DL All with checksum, Download, ugasiti mob i spojiti ga na komp, čekati dok se ne pojavi OK da je sve gotovo (izvor: XDA Forum)

6. Restartati mob

7. Skinuti Jiayu.es .apk na mob i instalirati ju

8. Pokrenuti Jiayu.es, te: Download -> TWRP 2.8.4.0, Tools ROMs -> Device Tools -> Install Recovery i odabrati TWRP 2.8.4.0, Install recovery, prihvatiti da restarta u recovery

9. Odabrati Install, naći Google Apps na SD kartici i instalirati

10. Restratati mob i uživati

 Vjerovatno glupo pitanje ali...

Ovo se mora napraviti da bi mobitel normalno radio ili?

Zašto se ovo mora napraviti?

Hvala

cofix čet 30.7.2015 00:29
J1mCarrey kaže...

Pozdrav ljudovi, naručio sam prije par dana mobitel i danas mi je stigao. Sve super sve 5 osim jedne stvari, wi-fi radi normalno, ali kada upalim mobile data ništa. Piše gore pokraj jačine signala veliko 3g ali ne radi. Koristim Tele 2. Zna netko u čemu je problem?

 

Edit: danas sam mijenjao staru karticu za micro SIM, može li imati nešto veze sa time?

 

Ja sam imao istu situaciju pa su mi na forumu pomogli. Trebaš upisati APN postavke od Tele2.

J1mCarrey čet 30.7.2015 10:17
cofix kaže...
J1mCarrey kaže...

Pozdrav ljudovi, naručio sam prije par dana mobitel i danas mi je stigao. Sve super sve 5 osim jedne stvari, wi-fi radi normalno, ali kada upalim mobile data ništa. Piše gore pokraj jačine signala veliko 3g ali ne radi. Koristim Tele 2. Zna netko u čemu je problem?

 

Edit: danas sam mijenjao staru karticu za micro SIM, može li imati nešto veze sa time?

 

Ja sam imao istu situaciju pa su mi na forumu pomogli. Trebaš upisati APN postavke od Tele2.

 Uspio sam, hvala na pomoći. Tako je, ne podržava automatske postavke nego se mora ručno unijeti. Sada sve štima. :)

halflife čet 30.7.2015 12:06

ma ne moraš ti ništa raditi. ako si ga kupio nedavno, vjerojatno si dobio rom 20150314. kod  njega je problem video snimanje na fine postavkama. ako ne snimaš, ovo te ne zanima. sve ostalo radi odlično i ne trebaš mjenjati ništa. pogotovo ne diraj, ako ne kužiš o čemu mi uopće pričamo ( rom, flashtools, recovery,....) da ne bi bilo-nismo znali! ostavi sve kako je i uživaj u ovom odličnom uređaju. kad lolipop dođe u final fazu i ti ćeš ponešto već naučiti u međuvremenu pa ćeš ubaciti rom kako ti mi ovdje kažemo.

marin_bar čet 30.7.2015 12:19

Pozdrav, naručen je mobitel u ponedjeljak s e-Baya (top rated seller, već ga je netko preporučio na forumu), sitgao je danas (četvrTAK). Međutim, mobitel je na punjaču već pola sata, ali se ne može upaliti. Kada je priključen na punjenje ne pokazuje nikakve znakove da se puni... da li možda nešto treba odljepiti prije stavljanja baterije (nita nisam vidio). Znate li u čemu je kvaka?

sismis1 čet 30.7.2015 15:33
halflife kaže...

ma ne moraš ti ništa raditi. ako si ga kupio nedavno, vjerojatno si dobio rom 20150314. kod  njega je problem video snimanje na fine postavkama. ako ne snimaš, ovo te ne zanima. sve ostalo radi odlično i ne trebaš mjenjati ništa. pogotovo ne diraj, ako ne kužiš o čemu mi uopće pričamo ( rom, flashtools, recovery,....) da ne bi bilo-nismo znali! ostavi sve kako je i uživaj u ovom odličnom uređaju. kad lolipop dođe u final fazu i ti ćeš ponešto već naučiti u međuvremenu pa ćeš ubaciti rom kako ti mi ovdje kažemo.

 

Pretpostavljam da je ovo bilo meni upučeno.

Rom nije neki problem ubaciti?

Final faza lolipopa bi trebala biti uskoro po najavama ili?

Još uvijek važem između Jiayu S3 i meizu m2 note ali me S3 više privlači.

 

Neki dobar i pouzdan webshop di se može naručiti mob?

Na aliexpressu se može dobiti za 190$ a to mi se čini dobra cijena.

 

http://www.aliexpress.com/item/3000MAH-Original-JIAYU-G3C-Mobile-Phone-MTK6582-Quad-Core-3G-WCDMA-Android-4-2-4-5/1870651524.html?s=p

 

Hvala.