ingloriushsmokey čet 19.5.2016 14:03

Znaci prodajem G3 nekom liku iz UK ... poslo sam mu broj racuna gdje da uplati novac, ovo mi je doslo na email ..

 

SCOTIA BANK TRANSFER ORDER SCN63XXXXXXXXXX HAS BEEN APPROVED

 

  Dear Valued Customer ,
 
        We honour to inform you that we had received the transfer of (1850.00HRK) been paid to you by Karls Tony Roy for an Auction of item(s) and the payment has been Processed and Consequently been Approved.
 

   Transaction ID:

SCN6xxxxxxxxxxxxxxx

E-mail Address: xxxxxxxxx@hotmail.com

Swift/BIC Code: ESBxxxxxxxxxx

IBAN Number:
  HR522xxxxxxxxxxxxxxx

 


We have finished the procedure of the transferring of the full payment to your bank account but you have to ship out the item and send us the tracking number , for your shipment verification so that we can activate your bank account and the full payment of  (1850.00HRK) will be transfer to your account from Scotia Bank directly to your bank account.


Information And Procedure For The Seller & Buyer
-------------------------------------------------------------------------

 This payment has belong to the Seller and He/She is expected to go ahead and ship out item {s} to the designated address of the Buyer and contact us with the Shipment Posting Receipt/Tracking Number so that we can verify the shipment information and also for us to activate and credit the money into your bank account.

However , the payment will be credited and arrive into your account within 24-Hours immediately after you provide the shipment details to us and we are using this measure in order to protect both Seller and Buyer interest and to reduce the occurrence of fraudulent activities online.

 

 

 
         Brian J. Porter
President & Chief Executive Officer.
{service-scotiabank@accountant.com}
 
Sad tu pise da ja liku prvo trebam poslat mobitel, pa da njima posaljem broj racuna da oni potvrde ... gledo sam malo po netu likovi pisu da je ovo u vecini slucajeva prevara ..
Jel imo ko iskustva ovakva ?
P.S ove iksice to sam ja ubacio, tu je bila i slika dole i malo uređeniji tekst, ali sam morao UKLONITI OBLIKOVANJA kad sam pravio temu.

 

plavi08 čet 19.5.2016 14:30
ingloriushsmokey kaže...
plavi08 / kazes da njih pitam na taj email iz tvog link ( phishing@scotiabank.com ) jel ovo neka prevara ili je ovo njihovo pravo ?

 Na taj mail im proslijedi svoj mail. Al makni svoje podatke. Dao si svoje podatke nekom random liku. Ako u ovom mialu nisu nikakvi tvoji podaci samo napravi forward maila na  phishing@scotiabank.com nemoj minjeati ništa.

ingloriushsmokey čet 19.5.2016 14:43

Ma da ovo je meni isto nesta sumnjivo, NECU JA NJEMU NISTA SLATI!

 

Dao sam mu svjoj broj racuna, jel mi sad to nesta u opasnosti ili on nemoze nista s time napraviti, bez obzira sto je vec uplatio novac koji neznam jel sjeo na racun zbog toga sto moram prvo dati broj posiljke .. .. = ?

Torent čet 19.5.2016 14:46

Kako ne znas je li sjeo? To je tvoj racun u tvojoj banci. To je toliko glupo da je to nevjerovatno. Otidji u banku i pitaj. Banke ne rade na taj nacin kako pise u mailu. Banke ne provjeravaju nikakve posiljke vec prebace novac sa racuna na racun i to je sve. Banku ne zanim nikakav broj posiljke niti bilo sta slicno. Nemoj biti toliko naivan....

plavi08 čet 19.5.2016 14:47

Samo sa brojem računa ne može ništa. Nadam se da mu nisi dao ostale svoje podatke poput: OIB, adrese, i sl.

 

Pošto su tu nutra tvoji podaci. Zamaskiraj ih i proslijedi taj mail banci. Na mail odozgora. Tek toliko da banka vidi pa da netko 2. ne nasjedne.

 

Što se tebe tiće. Nije ti on uplatio ništa. Nemoj ni slučajno salti ništa. Zanemari njegove mailove.

ivo454 čet 19.5.2016 15:06

Ja sam imao uplatu iz Slovenije, isto tako SWIFT, sve je uredno prošlo, drugi dan novci na računu. Tvoja banka uzima proviziju za doznaku iz inozemstva. Nema što tebi njegova banka slati mail o uplati, eventualno je taj lik, mogao tebi poslati kopiju uplate, ali naravno, ti šalješ, kad vidiš novce na računu, bez obzira na bilo kakve obavijesti i fore. Dobro je imati netbanking, tako da u svakom trenutku možeš vidjeti, da su novci sjeli.

Cansee čet 19.5.2016 19:30

buraz prevara je, i mene su tak isto probali zavaljati iz uk, imo sam oglas na njuškalu za ps3, i kao neka ženska iz londona ga hoće kupiti, možeš si misliti, i isto mi dolazilo od banke, ma užas, mamicu im njihovu, otkantao sam ih naravno

Xbox584 pet 20.5.2016 14:13

Gadno, zato treba uvijek provjeriti domenu ili poddomenu i domenu ako je legitimna danas nema banke ja mislim koja nema https protokol i certifikat tj onu zelenu pločicu i da banku se ne tiče nikad oni samo obave posao uplate/isplate i to je to  

mbaksa pet 20.5.2016 15:46

Prevara. I to prozirna. Tako su od mog brata prije nekoliko godina pokušavali kupiti miksetu. Samo što nije bila škotska banka u pitanju, nego neka od SAD-a, s e-mail adresom na hotmailu ili tako nečem. A tu je pak navodna e-mail adresa banke @accountant.com - domena za prodaju.

 

A eto - valjda se nađe budala koji će poslati paket prije nego dobe lovu, jer im se ne bi isplatilo ustrajati u tome.

 

 

Također, zanimljivo je kako nitko od tih kupaca nema PayPal, nego treba komplicirati s bankama. 

 

zorzino čet 29.8.2019 02:10

Pozdrav,javio mi se lik kao radi u luci lora u splitu,inače radi za talijansku mornaricu, pa je vidio moj oglas na njuškalu,on bi to poklonio ujaku za rođendan u london,dogovorili cijenu,kad uplati na moj račun,tražio me broj računa,mail i broj telefona,obavjestit će me, i je, ali sam ja dobio 2 maila od njegove bankr koja kaže da je kupac uplatio novac na moj račun, ali banka traži da im skeniram potvrdu od hpexpressa da sam predao pošiljku,pa tek onda će mi poslat novac na moj račun, jerbo je to njihova politika za zaštitu kupca i prodavača,nemam baš iskustva jer na taj način nisam nikad prodavao,tražim vaše mišljenje i pomoć, hvala

Njhov mail:Congratulations!.You have an Instant Bank Transfer for auction Payment from KARIM VINOD via Scotia bank® Online banking as a Payment for your auction item:(goods) This payment has been successfully processed and has been Approved. Details of the transaction is provided below:

Buyers Account Details***
Account Name: Karim Vinod
Bank Name: Scotia Bank
Bank Code: CE00931USA
Account Number: 59254262
Bank Location: USA
Sellers Account Details***
Holder Name:
Account Number: HR54xxxx
SWIFT: PDKCHR2X
Bank Name: POXxx

Drugi mail:We really appreciate your transaction with Scotia Bank®, but we are still waiting for the shipment confirmation from you, we want to inform you once more that your buyer KARIM VINOD has paid for your item (Goods) purchased via Croatia Advert website and we want to let you know that your money €280.00 EUR including the shipment cost is ready to be released into your bank account but we want you to follow our procedure,we do not transfer any money to the seller's account until he/she follows our procedure,We kindly want you to ship out the item as soon as possible and send the Post shipment scanned receipt to us, so that we can able to confirm the postage and release your payment into your account immediately. We are using this method to secure both buyers and sellers from fraudulent acts.

PLEASE READ BELOW CAREFULLY AND COMPREHENSIVELY TO UNDERSTAND:INFORMATION ABOUT SCOTIA BANK@ ONLINE TRANSFER PROCEDURE.

Scotia Bank® Information
Scotia Bank® is to secure buyer's and seller's from fraudulent act especially when seller's is selling item to the buyer so we will continue to be holding the seller's money on (Scotia Bank©Online Transfer) as to secure the amount money of the item sold to the buyer,so we will release the seller's money to his/her bank account when the transaction been done between buyers and seller's is rightly verified by us...This is our policy to protect both buyer's and seller's from fraudulent act.

NOTE THIS: Our bank will not release your money to your bank account until you send us the shipment scanned receipt which you received from the post office when sending the item.
Thank you for using Scotia Bank© Online Transfer,Feel Free to contact us anytime if you have any question or comment about this transaction, all questions/correspondences should be forwarded to us by replying this email...

If you have questions about this payment for your sold item or service,Contact us:

SIR, Jason Waters.
Acting Managing Director of Scotia Bank BVI.




Widowmaker čet 29.8.2019 02:27

Ništa ne šalji, ovo je oćigledan pokušaj prevare. Kada vidiš da ti je sjela lova na račun onda šalji, prije toga ništa.

Nema te banke koja će u ime svog klijenta tražiti da ti prvo pošalješ paket. 

Mogu se kladiti da ako dobro proučiš mail adresu da ćeš zaključiti da ista nema veze sa tom bankom.

BlackMoon čet 29.8.2019 02:30

Do kuda ide ljudski idiotizam najbolje pokazuje email koji sam danas primio. Naravno, radi se o email adresi t-coma, koji se može sramiti i stiditi što ovakva sranja uopće isporučuje korisnicima. Gdje su im zaštite, gdje su im spam filteri, da li je to jedna ozbiljna firma koja drži do svojih korisnika? Ne znam uopće zašto mi je njihov mail uopće uveden u klijent, ali od sada sigurno više neće biti!

Dakle.

 

Zdravo!

 

Ja sam haker koji ima pristup vašem operativnom sustavu.

Također imam puni pristup vašem računu.

Promatram te već nekoliko mjeseci.

Činjenica je da ste bili zaraženi zlonamjernim softverom putem web mjesta za odrasle koje ste posjetili.

 

Ako niste upoznati s tim, objasnit ću vam.

Trojanski virus pruža mi potpuni pristup i kontrolu nad računarom ili drugim uređajem.

To znači da mogu vidjeti sve na vašem zaslonu, uključiti kameru i mikrofon, ali vi ne znate za to.

 

Također imam pristup svim vašim kontaktima i svu vašu prepisku.

 

Zašto vaš antivirus nije otkrio zlonamjerni softver?

Odgovor: Moj zlonamjerni softver koristi upravljački program, ažuriram njegove potpise svaka 4 sata kako bi antivirus bio tih.

 

Napravio sam video koji prikazuje kako se zadovoljavate u lijevoj polovini ekrana, a u desnoj polovici vidite video koji ste gledali.

Jednim klikom miša mogu poslati ovaj video na sve vaše e-poruke i kontakte na društvenim mrežama.

Također mogu objaviti pristup svim vašim e-mail prepiskama i glasnicima koje koristite.

Ali ne brinite se previše, tu je način na koji možemo riješiti problem privatnosti. Trebamo samo uplatnicu u Bitcoinu u iznosu od £6,960.00 GBP, što mislim da je s obzirom na okolnosti fer cijena.

 

Bitcoin adresa za plaćanje je: 16vkwoXZcR3fvr14XgeotdKAFphzX52XXj

 

NAPOMENA: SPOMENITE SE DA PONOVO POTVRDITE BITCOIN ADRESU S NAMA PRIJE PLAĆANJA, DA NE IZBJEGAVATE PLAĆANJA dvaput.

 

Ako ne razumijete bitcoin, idite na YouTube i pretražite "kako kupiti bitcoin" ili google za "lokalne bitcoine", to je prilično jednostavno.

 

Nakon primitka uplate, izbrisat ću videozapis i više nas nikada nećete čuti.

Dajem vam 48 sati da platite. Obavijestila sam da čitam ovo pismo i timer će raditi kad vidite ovo pismo.

 

Podnošenje žalbe negdje nema smisla, jer se ova e-pošta ne može pratiti kao moja bitcoin adresa.

Ne pravim nikakve greške.

Ako ustanovim da ste ovu poruku podijelili s nekim drugim, video će se odmah distribuirati

 

 Ovaj kreten misli da sam ja nakon 30 godina u svijetu informatike retardirani kreten? Retardiran je on i tcom zajedno!

mbaksa čet 29.8.2019 02:32
zorzino kaže...
Pozdrav,javio mi se lik kao radi u luci lora u splitu,inače radi za talijansku mornaricu, pa je vidio moj oglas na njuškalu,on bi to poklonio ujaku za rođendan u london,dogovorili cijenu,kad uplati na moj račun,tražio me broj računa,mail i broj telefona,obavjestit će me, i je, ali sam ja dobio 2 maila od njegove bankr koja kaže da je kupac uplatio novac na moj račun, ali banka traži da im skeniram potvrdu od hpexpressa da sam predao pošiljku,pa tek onda će mi poslat novac na moj račun, jerbo je to njihova politika za zaštitu kupca i prodavača,nemam baš iskustva jer na taj način nisam nikad prodavao,tražim vaše mišljenje i pomoć, hvala

Nisi dobio mail od njegove banke.  To ti je stara, već dugo poznata prevara. Ništa ne šalji. Radije ih malo zezaj - odgovori im da šalješ čim ti sjedne lova.  Pravi se da ne kužiš što žele od tebe.

MasterG čet 29.8.2019 10:20
BlackMoon kaže...

Do kuda ide ljudski idiotizam najbolje pokazuje email koji sam danas primio. Naravno, radi se o email adresi t-coma, koji se može sramiti i stiditi što ovakva sranja uopće isporučuje korisnicima. Gdje su im zaštite, gdje su im spam filteri, da li je to jedna ozbiljna firma koja drži do svojih korisnika? Ne znam uopće zašto mi je njihov mail uopće uveden u klijent, ali od sada sigurno više neće biti!

Dakle.

 

Zdravo!

 

Ja sam haker koji ima pristup vašem operativnom sustavu.

Također imam puni pristup vašem računu.

Promatram te već nekoliko mjeseci.

...

em vam 48 sati da platite. Obavijestila sam da čitam ovo pismo i timer će raditi kad vidite ovo pismo.

 

Podnošenje žalbe negdje nema smisla, jer se ova e-pošta ne može pratiti kao moja bitcoin adresa.

Ne pravim nikakve greške.

Ako ustanovim da ste ovu poruku podijelili s nekim drugim, video će se odmah distribuirati

 

 Ovaj kreten misli da sam ja nakon 30 godina u svijetu informatike retardirani kreten? Retardiran je on i tcom zajedno!

 ah da...dobri stari security breach scam.

 

Dakle ovo se događa kad se dogodi security breach na nekom portalu gdje imate account. Imate i sajt za provjeru gdje upišete svoj email i piše vam da li je kompromiran ili nije. 

Većinom ti mailovi čak i stavrno imaju neku vašu šifru sa nekog accounta, ali ne znate kojeg (osim ako vam nije unikatna šifra, a akoste kao ja imali ste gotovo pa sve šifre iste XD). Meni se pojavio prije par mjeseci taj mail (na engleskom)...naravno totalni ignore sam napravio nakon malo istraživanja.

A nakon toga sam uzeo lastpass i sve šifre mijenjao (sa važnih sajtova) i olakšao si život....tako da preporučam LastPass.