korbu sri 27.9.2017 15:56

Kupio ga prije par dana. Idol 4 sam bacio u smeće kada sam ovoga primio u ruke. Fenomenalan mobitel

Predobar mobitel

5.5 inča HD Super Amoled - pixeli nevidljivi što je nevjerojatno na ovu veličinu ekrana

Helio P25 2.5 GHZ. 8 core

6 GB LPDDR4X

64 GB pohrane

senzor otiska prsta - precizan i odličan

stražnja dual kamera 16 mpx, prednja 5 mpx - fotoaparat odličan, video srednje kvalitete

baterija 3380 mah- odlična! navečer oko 22h ga stavljam punit, a Idol 4 sam već u 15h morao stavljati da se puni

 

korbu sri 27.9.2017 19:38

možda prije 3 važna update-a. evo meni je isti dan kada mi je mobitel došao, došao mi je i OTA Update. tako da nisam iskusio probleme koje je imao početni software

a imam i 12 mjeseci garanciju u Links Hardware tako da sam siguran što se tiče kvarova i ostalog

maks0806 sri 27.9.2017 19:44

Ma lol 720p na 5.5 inča, dobra baterija i taj mediatek drek ne idu skupa u istu rečenicu. Ugl, drago mi je da ti se sviđa mob jer si prešao sa 2 godine starog midrangera, ali realno gledano nije za preporuku kad ima toliko boljih alternativa

Edit: Ajme, 1900kn si dao za ovo? 

korbu sri 27.9.2017 19:48

Što se tiče rezolucije ne bi se složio , a i baterija je zbilja dobra. snapdragon 617 u Idolu 4 pojede bateriju za 4 sata

Idol 4 sa Full Hd i 5 inča ima zrnatiju sliku od doogge-evog SuperAmoleda u HD-u

nevjerojatno, ali istinito

 

meni je bilo najviše bitno 6GB + 64 GB i solidan procesor zbog igara, a ni drugo nije za baciti

maks0806 sri 27.9.2017 19:56

Kažem, drago mi je da si zadovoljan, i uistinu jest napredak od idola 4 (mater mi ga ima), ali pogle 300kn jeftiniji xiaomi note 4 sa 64gb memorije, a jači po svemu. Mislim što je, tu je, mogao si bolje proći, ali fora kupovina :D

Ma najbitnije da Hearthstone radi, ostalo je pretjerivanje :P

korbu sri 27.9.2017 20:05

premalo RAM-a, snapdragon 625 je šrot i nije brži od Helio P25 procesora, a i taj Xiaomi je ružan - izgleda ko generičko govno i prevelik je za đep

 

Imao sam ja i Xiaomije u vidu, ali sam ipak našao boljeg

Deutsch sri 27.9.2017 20:21
korbu kaže...

možda prije 3 važna update-a. evo meni je isti dan kada mi je mobitel došao, došao mi je i OTA Update. tako da nisam iskusio probleme koje je imao početni software

a imam i 12 mjeseci garanciju u Links Hardware tako da sam siguran što se tiče kvarova i ostalog

 daj udji u zaslon, bas zaslon da vidim

 

https://i1.wp.com/www.yugatech.com/wp-content/uploads/2017/04/xiaomi-redmi-note-4x-screenshot-06.jpg?resize=720%2C427

ovo u sredini

maks0806 kaže...

Ma lol 720p na 5.5 inča, dobra baterija i taj mediatek drek ne idu skupa u istu rečenicu. Ugl, drago mi je da ti se sviđa mob jer si prešao sa 2 godine starog midrangera, ali realno gledano nije za preporuku kad ima toliko boljih alternativa

Edit: Ajme, 1900kn si dao za ovo? 

 kako ne? p25 je rađen u 16nm, trebao bi imat slicnu bateriju kao 625

 

maks0806 kaže...

Kažem, drago mi je da si zadovoljan, i uistinu jest napredak od idola 4 (mater mi ga ima), ali pogle 300kn jeftiniji xiaomi note 4 sa 64gb memorije, a jači po svemu. Mislim što je, tu je, mogao si bolje proći, ali fora kupovina :D

Ma najbitnije da Hearthstone radi, ostalo je pretjerivanje :P

 opet kazem slicno to sve..

 

korbu kaže...

premalo RAM-a, snapdragon 625 je šrot i nije brži od Helio P25 procesora, a i taj Xiaomi je ružan - izgleda ko generičko govno i prevelik je za đep

 

Imao sam ja i Xiaomije u vidu, ali sam ipak našao boljeg

 slicno :P

 

- procesor je da isti, ali graficka vjv slabija u odnosu za adreno 

 

- edit 2 , antutu 3d usporedba 

9521-mix vs 12974 -rn4x

 

iako iskreno za 1900 kn se moze kupiti mi 5s, mi 5s plus, le ecco 3 (sd 821 svi imaju ) 

korbu sri 27.9.2017 20:38

nemam opciju tu ili je ne mogu naći. ipak je tek par dana kod mene pa kad nađem stavim

 

znam ja sve to. mogao sam na Aliexpressu naći mob s jačim procesorom za 1500 kn, ali tamo nema garancije, niti plaćanja sa Dinersom na rate :D tako da je presudila Hrvatska

Deutsch sri 27.9.2017 20:42
korbu kaže...

nemam opciju tu ili je ne mogu naći. ipak je tek par dana kod mene pa kad nađem stavim

 

znam ja sve to. mogao sam na Aliexpressu naći mob s jačim procesorom za 1500 kn, ali tamo nema garancije, niti plaćanja sa Dinersom na rate :D tako da je presudila Hrvatska

 ahaa, sada ima smisla zasto je toliko kostao

korbu sri 27.9.2017 20:54

zaboravio napisati da ima Gorilla Glass 5 zaštitu sa obje strane, ali svejedno ga držim u zaštitnoj masci, a na ekran sam stavio kaljeno staklo

 

a jbg. lakše je 150 kn mjesečno nego odjednom 1900

korbu čet 28.9.2017 10:07

ma kakav redmi note 2 i  ne igram samo hearthstone

mobitel uopće ne izgleda atraktivno i izgleda isto ko i svi Xiaomiji- dosadno i generičko i još taj Miui na njemu, samo 2 gb rama i premalo memorije

Doogee MIX  je zvijer naspram njega

 

ocean77 čet 28.9.2017 10:19
korbu kaže...

ma kakav redmi note 2 i  ne igram samo hearthstone

mobitel uopće ne izgleda atraktivno i izgleda isto ko i svi Xiaomiji- dosadno i generičko i još taj Miui na njemu, samo 2 gb rama i premalo memorije

Doogee MIX  je zvijer naspram njega

 

 Ne izgledaju svi Xiaomi mobiteli dosadno i lose, cak stovise neki njihovi modeli su uveli i nove trendove u dizajnu.

Xiaomi Mi5 je lijep, Xiaomi Mi Mix, Mi Mix 2, Mi6...svi izgledaju odlicno i Doogee jednostavno ne ide u isti kos sa Xiaomiem koji je kineska "prva liga" (zajedno sa Meizu, Oneplus i jos nekima) dok je Doogee nesto sasvim drugo.

maks0806 čet 28.9.2017 10:33

Pa za dizajn ima pravo, fora je i neviđen dosad na jeftinijem mobitelu. Ali da si mogao u neutrinu sa 2 god garancije na rate uzeti bolji xiaomi, mogao si. 

Btw provjerih za bateriju, 63 hour rating, a note 4 ima 120 cca ako se dobro sjećam. Mediatek i dobra baterija nikad nisu išli skupa. I ne, ne kužim 720p ekran, pa kvalitetni LCD 1080p paneli su na 500kn jeftinijim telefonima već. Zadnji 5,5 inčni 720p amoled telefon kojeg se sjećam je bio note 2 iz 2012-e :P

korbu čet 28.9.2017 10:36

U Neutrinu je cijena ok za jednokratno, ali na rate je 200 kn veća tako da mi tamo ništa nije bilo isplativo

Taj battery test je napravljen prije važnog update-a tako da to ne stoji, a i ta HD rezolucija je jedan od faktora dobre baterije na Doogee-u

Kažem, briga me za rezoluciju. Uživo ekran izgleda fenomenalno, iako je HD na 5.5 inča, puno bolje nego neki sa full hd

korbu čet 28.9.2017 10:42

Sada mi napišite neki 6gb lpddr4, 64 GB mobitel za 1900 kn pa ću ga kupitit. ionako ovaj još uvijek mogu vratiti, ali samo ako mi nađete mobitel s identičnim specifikacijama i skoro bezelless dizajnom, ali u HR , ne Aliexpress i dr

maks0806 čet 28.9.2017 10:47

Pa rekao sam da nema bezelless telefona zasad baš, pa je ovo jedina opcija ako baš to zahtjevaš. To što ima 6gb rama je tak nebitno kad je slab hardver da to iskoristi. Imaš za 1560kn note 4 sa jačim helio x20 čipom (masu bolji u igrama od ovog), boljom baterijom, podrškom jer ipak xiaomi>doogee. Ali eto, u jeftinijem bezelless realmu nisi imao alternative :P

thebatman čet 28.9.2017 11:03

Stari moj ovaj cpu i stednja baterije ne idu skupa u recenicu, a ovaj chipset i performanse mogu imat 12gb rama opet ce kaskat za SD625, a da ne govorim SD820 u npr MI5 koji sa svojim GPUovima jedu doogie.

Mobitel jeste zanimljiv, ali kupit ga za igrice je promašaj.

 

 

Deutsch čet 28.9.2017 11:18
thebatman kaže...

Stari moj ovaj cpu i stednja baterije ne idu skupa u recenicu, a ovaj chipset i performanse mogu imat 12gb rama opet ce kaskat za SD625, a da ne govorim SD820 u npr MI5 koji sa svojim GPUovima jedu doogie.

Mobitel jeste zanimljiv, ali kupit ga za igrice je promašaj.

 

 

 mozes pojasnit zbog cega? moje osobno misljenje je da je u rangu sa 625 po stedljivosti jer je rađen u 16 nm, a 625 u 14nm, ne bi trebala bit velika razlika