MrNoo sri 30.12.2015 00:03

Pošto koristim dotični uređaj neko vrijeme, odlučio sam napisati ponešto o njemu i možda pomoći nekome u odluci za kupnju. Dakle radi se o 5.5 inčnom, IPS qHD multitouch zaslonu, podržava 5 dodira, snapdragon 410 četiri jezgre na 1.2ghz, adreno 305 gpu, baterija 2500 mah nije izmjenjiva, dual sim 4g, micro sd do 32 gb.

Iako mala rezolucija, zaslon je prilično dobar i u usporedbi sa 5 inčnim hd zaslonom ne vidim velike razlike. Prikaz na suncu je dobar, kao i boje i kutevi vidljivosti.

Dual sim radi bez problema, zvuk u slušalici je solidan kao i vanjski zvučnik koji bi mogao biti malo glasniji.

4g nisam isprobavao, ali zato wifi hvata odlicno. U usporedbi sa galaxy tab 2, oko 8 metara udaljenosti od routra i kroz 2 zida tablet mi daje brzinu od 18mbps sa solidnim signalom, a mob 36mbps sa jakim signalom.

Kamere su zadnja 8mp sa autofokusom i led bljeskalicom, prednja je 2mp. Slobodno mogu reći da su kamere najlošija strana mobitela, slike su po danu još i nekako (ako je vani sunčano) sve ostalo je jako loše. Video snimak se i može iskoristiti, dok zvuk od videa nikako.

Na mobitelu ne igram igice, za probu sam stavio subway surf i igra vrti bez trzanja.

Baterija od 2500 mah meni izdrži do 3 dana, znači youtube, whats up, nešto poziva i čitanja raznih foruma na internetu, što je po mom mišljenju dosta dobar rezultat.

Jedino što sam promjenio na njemu je louncher, ne sviđa mi se iphone stil bez izbornika za aplikacije, pa mi je ovako sve sjelo na svoje mjesto. Za manje od 900 kn koliko sam ga platio i dvije godine garancije za sada pre zadovoljan. 

cickova čet 31.12.2015 11:27
MrNoo kaže...
Da, sim 1 ti je zaključan na Tele 2,dok je drugi otključan na sve mreže

 tnx. to me zanimalo. jer, izlozeni u CCO zapad nije. kako im ne rade alarmi, ja ga raskopo i gurnul bonbon karticu nutra i radio je. Al hvala na info, trazim onda dalje...

MrNoo čet 31.12.2015 13:56
thebatman kaže...
Oba sim slota su slobodna

 

 

Hvala za info,sad sam probao i stvarno radi,ovaj u Tele2 mi rekao da je sim 1 zaključan,pa nisam ni probavao do sada,u glavnom i sim 1 radi na sve kartice.

 

Od 8gb,slobodno je nekih 4.5gb,ja sam puknuo micro sd unutra pa ne razmišljam o slobodnom prostoru.

 

cickova pon 4.1.2016 11:17

dakle da rezimiramo, mob kupljen na bonove ima oba sim slota slobodna?

:)

 

gledal sam rivju na jutubu, zvuk na videu je loš, ali nije neupotrebljiv. Jel ti radi otkljucavanje ekrana tapkanjem? Fora je u tome da mi treba mob za stariju osobu, pa je ovo super zbog velicine ekrana, a kamera realno nije losa (mislim, ipak se radi o 850 kuna). Jer su sad na vazi coolpad ili LG G4c

thebatman pon 4.1.2016 14:43
cickova kaže...

dakle da rezimiramo, mob kupljen na bonove ima oba sim slota slobodna?

:)

 

gledal sam rivju na jutubu, zvuk na videu je loš, ali nije neupotrebljiv. Jel ti radi otkljucavanje ekrana tapkanjem? Fora je u tome da mi treba mob za stariju osobu, pa je ovo super zbog velicine ekrana, a kamera realno nije losa (mislim, ipak se radi o 850 kuna). Jer su sad na vazi coolpad ili LG G4c

 

Mada G4c ima vecu rezoluciju ekrana i gustocu piksela, ja bih išao sa coolpadom. Jednostavno je dosta optimizirianiji od G4c koji pocme nenormalno štekat.

MrNoo pon 4.1.2016 16:29
cickova kaže...

dakle da rezimiramo, mob kupljen na bonove ima oba sim slota slobodna?

:)

 

gledal sam rivju na jutubu, zvuk na videu je loš, ali nije neupotrebljiv. Jel ti radi otkljucavanje ekrana tapkanjem? Fora je u tome da mi treba mob za stariju osobu, pa je ovo super zbog velicine ekrana, a kamera realno nije losa (mislim, ipak se radi o 850 kuna). Jer su sad na vazi coolpad ili LG G4c

 

Potvrđujem da su oba sim slota slobodna,trenutno koristim t-mobile karticu u prvom slotu.

Zvuk od videa ti je kao da si staviš kantu na glavu pa slušaš što se događa oko tebe.

Za otključavanje ekrana možeš birati double tap ili povlačenje prstom preko zaslona od dna prema vrhu mobitela.

Za G4c ti ne mogu ništa reći,pošto ga nisam koristio

branko3 uto 12.1.2016 13:42

Pitanjce....

Na stranicama od Tele2, pod specifikacijama, piše da nema 4 G.

 

http://www.tele2.hr/m/privatni-korisnici/mobiteli/coolpad-modena-dual-sim-black/d653/#specifikacije

 

E sad, mislim da Tele 2 još uvijek ne pruža 4 G uslugu svojim korisnicima, pa me zanima da li taj mobitel

u njihovoj prodaji, može na neki način imati zablokiranu 4 G opciju?

Odnosno, ako je jedan sim zaključan, da li je to baš taj koji je za 4 G ?

Ili,  da skratim, jel netko probao 4 G na modeni?

farner 311 pon 20.6.2016 18:22

pozdrav svima

kupio sam coolpad modenu, solidan mobitel, ali mi je odjednom poceo stekat i stisnuo sam ponovo pokreni nakon cega se mob ugasio i vise se neda upalit

jel zna mozda netko do cega je to? unaprijed hvala

sanja991 čet 2.2.2017 19:02

Prosto receno, Modena je najgori telefon ikada... Svima se desava da telefon zablokira, ekran pocrni, i dok se baterija ne isprazni do kraja nista vam ne vredi. Tako da, ocena 1 i ne kupujte ovaj telefon...

fer-de-lance čet 2.2.2017 19:05
sanja991 kaže...

Prosto receno, Modena je najgori telefon ikada... Svima se desava da telefon zablokira, ekran pocrni, i dok se baterija ne isprazni do kraja nista vam ne vredi. Tako da, ocena 1 i ne kupujte ovaj telefon...

 Da, to se i frendu događalo.

Uglavnom, instaliraj drugi launcher, pa bude normalno radilo.

fer-de-lance čet 2.2.2017 22:39

Odi na trgovinu play, i upiši launcher u pretragu.

I skini koji ti se svida, nova launcher npr.

I kad stisneš home tipku pitat će te koji hoćeš koristiti, pa biraj uvijek i taj koji si instalirala.

I ako ti se instaliralo neko sranje poput clean master, ili neki locker, pobriši to.