Opće teme i ostali operateri

Hakirana gejmerska platforma, pomoć [B.net]

freezey pet 3.1.2020 11:39

Pozdrav forumaši.

Ovo nije nikakav scam, prevara, klinačka šala, itd.
Danas sam po prvi puta hakiran. Na jednoj gejmerskoj platformi iskorišten mi je poprilično velik iznos bodova koje sam mogao iskoristit u zamjenu za skin(ove).
Žalio sam se support-u, no, međutim, ne mogu mi pomoć.

Mene zanima, što mogu zahtijevati od B.net-a? Prvo što mi na um pada jest promjena IP adrese te uključivanje opcije tajne IP adrese.
Pozvao bih se na činjenicu da su mi oba roditelja državni službenici, jedan od njih je istaknut državni službenik.

freezey pet 3.1.2020 11:48
Old Iggy kaže...
freezey kaže...


Ljudi, shvatite ozbiljno ovu temu.

Jako teško.

 

što bi ti od providera? Tajnu IP adresu? Uozbilji se...

 

O onome "državni službenici" da ne govorim...

 Okej, ajde onda pomozi. Što mogu tražit u tom slučaju? Znate li vi ikad bit konstruktivni u raspravama?

Old Iggy pet 3.1.2020 11:50
freezey kaže...
Old Iggy kaže...
freezey kaže...


Ljudi, shvatite ozbiljno ovu temu.

Jako teško.

 

što bi ti od providera? Tajnu IP adresu? Uozbilji se...

 

O onome "državni službenici" da ne govorim...

 Okej, ajde onda pomozi. Što mogu tražit u tom slučaju? Znate li vi ikad bit konstruktivni u raspravama?

Malo razmisli.

Što bi provider mogao? Niti je to njegov problem niti bilo što može napraviti, kao što ne vidim ni kakve veze IP adresa ima s tim.

 

Ako ti itko može pomoći to je ta platforma gdje igraš.

Father_Dougal pet 3.1.2020 12:13
freezey kaže...

 Okej, ajde onda pomozi. Što mogu tražit u tom slučaju? Znate li vi ikad bit konstruktivni u raspravama?

2FA, lozinke od barem dvadeset znakova, sa znakovima, velikim i malim slovima, brojevima.

 

Y(wU<x5Rkv_(G2_LeuZC

 

Ne možeš nikoga ništa tražiti osim od pružatelja usluge na kojoj ti je račun hackiran.
I ovo naše savjetovanje bi platio 100 € za sat vremena, nitko ti nije DUŽAN pomoći, budi pristojan.

wyks pet 3.1.2020 12:40
freezey kaže...

Pozvao bih se na činjenicu da su mi oba roditelja državni službenici, jedan od njih je istaknut državni službenik.

 Reci ti nama tko ti je caca, pa cemo znat pomoci.

wyks pet 3.1.2020 13:14
leobugi kaže...
freezey kaže...

Pozvao bih se na činjenicu da su mi oba roditelja državni službenici, jedan od njih je istaknut državni službenik.

 Moraju oba biti istaknuta inače ništa.

Bar drzavni tajnici, voditelj ispostave vise nema te tezine

ihush pet 3.1.2020 13:18
wyks kaže...
leobugi kaže...
freezey kaže...

Pozvao bih se na činjenicu da su mi oba roditelja državni službenici, jedan od njih je istaknut državni službenik.

 Moraju oba biti istaknuta inače ništa.

Bar drzavni tajnici, voditelj ispostave vise nema te tezine

 ..karačmarko&pernar ekipa.. tako je to kad dežurni na porti fešta (pacijenti podivljaju bez nadzora..) .. no sad će se to smiriti :)

bloodborne pet 3.1.2020 13:43
freezey kaže...

 

Pozvao bih se na činjenicu da su mi oba roditelja državni službenici, jedan od njih je istaknut državni službenik.

 Znaci da su ti roditelji dobri beraci novaca poreznih obveznika, pogotovo ovaj istaknuti.

 Sto znaci imas para, zicaj ih ili mazni lovu, napravi novi acc i kupi si nove skinove.

 

robogo pet 3.1.2020 13:43
freezey kaže...

Pozdrav forumaši.

Ovo nije nikakav scam, prevara, klinačka šala, itd.
Danas sam po prvi puta hakiran. Na jednoj gejmerskoj platformi iskorišten mi je poprilično velik iznos bodova koje sam mogao iskoristit u zamjenu za skin(ove).
Žalio sam se support-u, no, međutim, ne mogu mi pomoć.

Mene zanima, što mogu zahtijevati od B.net-a? Prvo što mi na um pada jest promjena IP adrese te uključivanje opcije tajne IP adrese.
Pozvao bih se na činjenicu da su mi oba roditelja državni službenici, jedan od njih je istaknut državni službenik.

Od B.neta ne možeš zahtijevati ništa. B.net je pružatelj usluge pristupa Internetu, i to je sve. 

 

Ubuduće malo pripaziti na lozinke, ne upisivati ih svuda i zaštititi svoje korisničke račune 2-factor autentikacijom i pamet u glavu. 

 

A ovo što se hoćeš pozivati na roditelje... ne znam što reći jer ne znam što misliš da ćeš time uopće postići osim da te narod na javnim forumima izruguje do sutra i prekosutra. 

plavi08 pet 3.1.2020 13:47

Nemojte tako. Kako mislite ne može zahtjevat?

 

Ako su mu roditelji dovoljno istaknuti B.net će mu plaiti nove još bolje skinove, diretkor će se osobno ispričat i imati će doživotno besplatni pristup Internetu uz besplatnu podršku 0-24 ako opet B.net ovako u*ere stvar. 

JozoBozo121 pet 3.1.2020 13:56
Father_Dougal kaže...

2FA, lozinke od barem dvadeset znakova, sa znakovima, velikim i malim slovima, brojevima.

 

Y(wU<x5Rkv_(G2_LeuZC

 Takve lozinke za ljude nemaju smisla jer ih je nemoguće pamtiti. Brute force napadi vrte sva slova i znakove tako da im je svejedno što pisalo, tako da je puno bolje koristiti neke fraze i slično što ćeš puno lakše zapamtiti kao čovjek, na primjer Maricanevolišteficu, to je samo jedan znak kraće od ovog tvojeg, a moguće je i za zapamtiti napamet. Ako hoćeš malo pojačati možeš onda M@ricanev0lišt€ficu ili nešto slično.

Top Bugovac pet 3.1.2020 14:01
JozoBozo121 kaže...
Father_Dougal kaže...

2FA, lozinke od barem dvadeset znakova, sa znakovima, velikim i malim slovima, brojevima.

 

Y(wU<x5Rkv_(G2_LeuZC

 Takve lozinke za ljude nemaju smisla jer ih je nemoguće pamtiti. Brute force napadi vrte sva slova i znakove tako da im je svejedno što pisalo, tako da je puno bolje koristiti neke fraze i slično što ćeš puno lakše zapamtiti kao čovjek, na primjer Maricanevolišteficu, to je samo jedan znak kraće od ovog tvojeg, a moguće je i za zapamtiti napamet. Ako hoćeš malo pojačati možeš onda M@ricanev0lišt€ficu ili nešto slično.

 Bruteforce ne ide bas na slijepo, cesto koristi nekakvu tablicu ucestalosti pa ucestalije uzorke cesce isprobava, ali slazem se da su pamtljive recenice s nekom "cakom" dobre lozinke

R36 pet 3.1.2020 14:39
freezey kaže...

Pozdrav forumaši.

Ovo nije nikakav scam, prevara, klinačka šala, itd.
Danas sam po prvi puta hakiran. Na jednoj gejmerskoj platformi iskorišten mi je poprilično velik iznos bodova koje sam mogao iskoristit u zamjenu za skin(ove).
Žalio sam se support-u, no, međutim, ne mogu mi pomoć.

Mene zanima, što mogu zahtijevati od B.net-a? Prvo što mi na um pada jest promjena IP adrese te uključivanje opcije tajne IP adrese.
Pozvao bih se na činjenicu da su mi oba roditelja državni službenici, jedan od njih je istaknut državni službenik.

 

 

Javi se mladezi HDZ ili SDP-a...oni pomazu istaknutoj djeci drzavnih sluzbenika.

Father_Dougal pet 3.1.2020 20:43

Jel WoT?

 

'Ovako ranjivost je pronađena u WoT. Niz započinje Game Centrom koji je po defaultu u startupu. Zapamćena lozinka i konstantno otvoren port. Nekad port ostaje otvoren dosta dugo nakon što se Game centar zatvori. Razlog dugog držanja otvorenog porta je brža ponovna prijava ako pukne veza u toku bitke. Druga ranjivost je prijava kroz igru na korisnički račun kroz zadani browser. Naravno koristi Chrome i to u pozadini. Za savjet neka isproba Shields Up i sve će mu biti jasno. Dok recimo TCP View pokazuje da je port closed Shields Up pokazuje da je otvoren. Sve to mu je iz razloga što su opće postavke stroja preotvorene i stroj mu je pre defaultan. Čak iako ne radi ništa korisnički krivo.'

ihush sub 4.1.2020 12:48
Father_Dougal kaže...

.. Sve to mu je iz razloga što su opće postavke stroja preotvorene i stroj mu je pre defaultan. Čak iako ne radi ništa korisnički krivo.'

 -da, to je 'normalan' problem, sys-app-sve defautlno ili kako juzeri i reklame tumače 'preporučene postavke' su čest uzrok problema koji nisu direktno krivnja korisnika koji samo sluša upute i klika next.. no kao kvaka-22 korisnik treba razmišljati i klikati potrebno, npr ne svakoj app dati autostart s osom ili max BW mreže ili ... a to rade sve app, bahato pokupe resurse, umjesto optimalno + rizik koji se time stvara kao što je otvaranje portova.