Općenito o mobitelima

Windows (10) phone

četvrtko ned 9.8.2015 22:57

Pozdrav svima, ovo nije tema za destkope ni prijenosna računala, već za mobitele koji imaju windows 10 sistem u sebi.

Znači ubrzo ću kupiti microsoft Lumiu 640 XL, koja ima u sebi windows 8.1, ali ja na njoj želim 10-ku.

Na internetu sam našao sljedeći video https://www.youtube.com/watch?v=LGUZypYhMmg, u kojem je objašnjenje kako staviti windows 10  na mobitel koji ima u sebi windows 8.1.

Mene zanima (pošto se u mobitele ne razumijem mnogo) da li se to smije, da li je to OK (dobro) da li je to na neki način "ilegalno", i još me zbunjuje to što je proizvođač, navedene aplikacije u videu, microsoft.

Ako nije problem neka mi odgovori netko tko se razumije u takve stvari i tko ima iskustva sa time.

HVALA!

bubimir13 ned 9.8.2015 23:00

To se smije i nije ilegalno jer je Win10 za mobitele u nekoj vrsti preview faze. Samo upozorenje da neke značajke telefona nećeš moći koristiti ukoliko misliš da ti taj sistem bude korišten na dnevnoj bazi jer još nije izašla ''puna'' verzija pa bi moga imat problema sa npr. signalom, programima, baterijom, itd.

kizo2703 ned 9.8.2015 23:08
četvrtko kaže...

Pozdrav svima, ovo nije tema za destkope ni prijenosna računala, već za mobitele koji imaju windows 10 sistem u sebi.

Znači ubrzo ću kupiti microsoft Lumiu 640 XL, koja ima u sebi windows 8.1, ali ja na njoj želim 10-ku.

 Tema je ovdje i u njoj ćeš saznati sve šta te zanima.