ll2p sub 14.1.2012 16:21

Dakle, koristim Iphone 3GS na Tmobile mreži i još sam na onoj staroj i150 tarifi. Sljedeći mjesec mi dolazi 18. račun na naplatu, pa sam malo pretraživajući Internet došao do informacija da Tmobile zna slati ponudu za produženje ugovora 6 mjeseci prije isteka ugovora. Može li mi netko više odnosno preciznije reći, kako će se sada situacija dalje razvijati?

 

Pretpostavljam da bi onda ponuda bila temelja na Extra tarifama, pošto su one dosta slične s tim "prošlim" "i"tarifama.

 

Unaprijed hvala!

Suddenly Psychotic sub 14.1.2012 16:28
ll2p kaže...

Dakle, koristim Iphone 3GS na Tmobile mreži i još sam na onoj staroj i150 tarifi. Sljedeći mjesec mi dolazi 18. račun na naplatu, pa sam malo pretraživajući Internet došao do informacija da Tmobile zna slati ponudu za produženje ugovora 6 mjeseci prije isteka ugovora. Može li mi netko više odnosno preciznije reći, kako će se sada situacija dalje razvijati?

 

Pretpostavljam da bi onda ponuda bila temelja na Extra tarifama, pošto su one dosta slične s tim "prošlim" "i"tarifama.

 

Unaprijed hvala!

ma mene(odnosno mog starog) su tako nekoliko puta zaj*bali u t-comu. bio je u pitanju moj ugovor i novi mobitel. prvo su mu rekli da se moze produziti 6 mj prije isteka ugovora(istice mi u veljaci). nista, promijenili pravila, dodite 3 mj prije isteka. opet isto sr*nje. dodite na mjesec isteka ugovora, opet smo promijenili pravila... tako mi je 2 puta zbrisao Galaxy S2 ili Sensation. 

 

ontopic: mozes probat to produzit, 50:50 su sanse da ce te zaribat ili produzit ugovor. ako uspijes produzit, mozes i uzet novi mob po puuno manjoj cijeni tako iskoristis + bodove. sretno! {#}

ll2p sub 14.1.2012 16:34

Da, tako sam nešto i čitao - da to ovisi od osobe do osobe. Nekome produže 6 mjeseci prije, a nekom mjesec dana prije isteka ugovora. Što se pak tiče bodova, da definitivno bi ih mijenjao, da snizim ionak prenapuhanu cijenu samog uređaja.

 

A sad, se postavlja onda drugo pitanje, za koje sam isto pronašao vrlo zanimljive odgovore. Naime, ako produžiš ugovor 6 mjeseci prije isteka, onda naravno dobiješ novi ugovor i novi uređaj. No sjećaš se onih spuštanja za jednu tarifu ispod? Eh, u tom slučaju prvo moraš pričekat da istekne preostalih 6 mjeseci prvog ugovora, pa onda tek 4 mjeseci novog ugovora i tek onda možeš prijeći tarifu ispod.

 

 

ll2p sub 14.1.2012 16:51

Na isti način sam ja napravio kad sam uzimao mob. Radi povoljnije cijene uređaja, mob sam uzeo u tarifi i300. Nakon sljedeća 4 mjeseca, odnosno 4 plaćena računa, prebacio sam se na i150.

 

Što ti hoću reći? Dakle, tebi postojeći ugovor ističe u mjesecu srpanj. Ti produžiš ugovor u veljači, dobiješ novi ugovor i novi uređaj. Ti koristiš novi uređaj po novoj tarifi. I sad, shvatiš da ti je ta tarifa previše/preskupa, i želiš se prebacit na manju. Prvo moraš pričekat do srpnja da istekne onaj prvi ugovor, zatim moraš platit sljedeća 4 računa, znači još dodatna 4 mjeseca, i tek u studenom se možeš prebacit tarifu ispod one koju si uzeo.

 

Sad si baš razmišljam da ipak odradim ugovor do kraja....Ionako novi pretplatnici imaju puno bolje privilegije nego dugogodišnji korisnici.

PEXer sub 9.6.2012 17:27

aktiviro sam si internet m opciju od 200mb a nisam razmisljo da idem kod bake a nemam tamo wifi a doma ne koristim edge.jel mogu ja sad kad dodem kod bake ce mi jos par dana trajat opcija m.i sta ako ovu najmanju opciju aktiviram prije nego mi m istekne jel mi se onda to produzi za mjesec dana ili ce mi samo ova nova ostat a m ode u propast