Luxy2501 sub 10.12.2011 18:29
luka_cro kaže...
Luxy2501 kaže...

Zanima me jel se isplati kupiti xperio x8 i dali se na njoj mogu koristi android aplikacije.

Isplati se, zasto se nebi mogle koristiti?

Zato jer ima android 1.6 a negdje sam procito da vecina aplikacija trazi novije i jel se moze legitimatno updeat bez da se roota jel neznam to :S

Luxy2501 sub 10.12.2011 20:24
badboycro kaže...

Isplati se ako ces instalirat sluzbenu 2.1 ili jos se vise isplati ako se instalira nesluzbena 2.3 verzija, dobije se puno toga

posto cu sada nabaviti, ako ti nebi bio problem provest me kroz opceniti update androida i kako se "nesluzbeno" updatea

badboycro sub 10.12.2011 20:33

sluzbeni update radis preko sony ericsson aplikacije to nije problem uopce
a za nesluzbene puteve koristi jednostavne tutorialne na xda stranici http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=849 tu potrazi prvo kako rootat x8 uopce, nakon toga instaliraj jedan od raznih verzija (trenutno vjerovatno najbolja verzija je GigerDX), sa kernelima se nemoras zezat nego samo instalras neke module (cijeli paket modula imas vec na temu gignerdx-a)
ugl mozda zvuci sad malo komplicirano al vjeruj mi nije

kad nabavis mob javi se na pp ako oces pa cu ti detaljnije objasnit nesto sta nebudes kuzio {#} 

Luxy2501 sub 10.12.2011 20:58
badboycro kaže...

sluzbeni update radis preko sony ericsson aplikacije to nije problem uopce
a za nesluzbene puteve koristi jednostavne tutorialne na xda stranici http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=849 tu potrazi prvo kako rootat x8 uopce, nakon toga instaliraj jedan od raznih verzija (trenutno vjerovatno najbolja verzija je GigerDX), sa kernelima se nemoras zezat nego samo instalras neke module (cijeli paket modula imas vec na temu gignerdx-a)
ugl mozda zvuci sad malo komplicirano al vjeruj mi nije

kad nabavis mob javi se na pp ako oces pa cu ti detaljnije objasnit nesto sta nebudes kuzio {#} 

Mob cu kroz ovaj tjedan dobit , tako da :)

Luxy2501 sub 10.12.2011 21:54
badboycro kaže...

sluzbeni update radis preko sony ericsson aplikacije to nije problem uopce
a za nesluzbene puteve koristi jednostavne tutorialne na xda stranici http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=849 tu potrazi prvo kako rootat x8 uopce, nakon toga instaliraj jedan od raznih verzija (trenutno vjerovatno najbolja verzija je GigerDX), sa kernelima se nemoras zezat nego samo instalras neke module (cijeli paket modula imas vec na temu gignerdx-a)
ugl mozda zvuci sad malo komplicirano al vjeruj mi nije

kad nabavis mob javi se na pp ako oces pa cu ti detaljnije objasnit nesto sta nebudes kuzio {#} 

Btw, jel ima kakvog lagga u igrama itd?

badboycro sub 10.12.2011 23:17

Ako oces prodam ti ja svoju  :D

lag, pa u svim igrama koje sluzbeno mozes igrat nema laga, dok u onim igrama koje nisu predvidene za x8 zna bit malo laga medutim igrao sam mnoge igre koje nisu predvidene (i PES, Assault i slicno) i nema laga uopce
Samo da napomenem da se ovo odnosi na nesluzbene verzije (tipa GingerDX) jer one u sebi imaju module i ostala sr*nja pa se cak i procesor moze overclockat dok igras  

badboycro uto 13.12.2011 19:48
Luxy2501 kaže...
badboycro kaže...
Luxy2501 kaže...
badboycro kaže...

Stavi 2.1 verziju ako vec nisi

 

i skines programcic jedan i sve gotovo u par minuta http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=906195

Kako provjerit jeli 2.1

Idi u postavke pa dole negdje na kraju ces vidit neke informacije i to

Nasao, idem sad to probat, jel se moze sta nastetit s time

Tesko da mozes ikakvu stetu napravit, jedino sto gubis garanciju

evo tu pune upute ode :

How to Root the Sony Ericsson Xperia X8 Step By Step for Windows users:

  1.  Download and install the Xperia X8 USB Drivers to your Windows PC
  2. Turn on USB debugging on your phone: Settings>Applications>Development>USB Debugging
  3. Download the latest SuperOneClick.zip file to your Windows computer. link Download the latest version.  (I’m sorry, you’ll need to register)
  4. Extract the files from the .zip file into a new folder on your Windows PC.
  5. Restart both. The PC and X8 just in case.
  6. Plug your phone in to your PC and turn on USB debugging. DO NOT MOUNT THE SD CARD!!!
  7. Open the folder with the SuperOneClick contents and double click “SuperOneClick.exe”.
  8. Run the program, click root and wait few minutes. Done.
 

 

Luxy2501 uto 13.12.2011 19:53
badboycro kaže...
Luxy2501 kaže...
badboycro kaže...
Luxy2501 kaže...
badboycro kaže...

Stavi 2.1 verziju ako vec nisi

 

i skines programcic jedan i sve gotovo u par minuta http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=906195

Kako provjerit jeli 2.1

Idi u postavke pa dole negdje na kraju ces vidit neke informacije i to

Nasao, idem sad to probat, jel se moze sta nastetit s time

Tesko da mozes ikakvu stetu napravit, jedino sto gubis garanciju

evo tu pune upute ode :

How to Root the Sony Ericsson Xperia X8 Step By Step for Windows users:

  1.  Download and install the Xperia X8 USB Drivers to your Windows PC
  2. Turn on USB debugging on your phone: Settings>Applications>Development>USB Debugging
  3. Download the latest SuperOneClick.zip file to your Windows computer. link Download the latest version.  (I’m sorry, you’ll need to register)
  4. Extract the files from the .zip file into a new folder on your Windows PC.
  5. Restart both. The PC and X8 just in case.
  6. Plug your phone in to your PC and turn on USB debugging. DO NOT MOUNT THE SD CARD!!!
  7. Open the folder with the SuperOneClick contents and double click “SuperOneClick.exe”.
  8. Run the program, click root and wait few minutes. Done.
 

 

Kako znati jeli rootan.