Luka-san sub 16.10.2010 18:16

Iako bas nisam preveliki fan iphone, moram reci iphone.

Iphone ima bolji os, iskreno symbian nije bas nesto, bolji touch i brzi preglednik na internetu.

Te se za mene ta dva mobitela se bas i nemogu usporedivati.Iphone je definitivno bolji.

explorer 4 sub 16.10.2010 23:02
0000 kaže...

Pa zar se tu ima šta razmišljati... Samo jesi ti siguran da je to iphone 4 ili samo neka kopija. Pitam te zato što x6 i iphone 4 nisu baš u istom cjenovnom rangu

 

siguran sam sto posto.

znači bolje onda iphone

kingmedo sub 16.10.2010 23:05

Uopće nemaš što razmišljati. iPhone 4 je daleko bolji.

Čak mislim da je i 3g bolji, tako da nema razloga za dilemu.

A još pritom ti misliš mobitel koristiti za internet, što je također daleko na strani iPhonea.

 

nj0fra sub 16.10.2010 23:35

Bolje uzmi iPhone 4, iako gubi signal nakon minutu držanja u ruci (znam iz vlastitog iskustva), ali X6 nema pouzdan OS, sve ostalo je super. Ista im je kamera, X6 ima bolji zvučnik, a iPhone je brži, pouzdaniji, pravi je užitak raditi na njemu. Znači X6 za muziku, multimediju i tako, a iPhone za aplikacije, igre, internet a nedostatak je to što gubi signal pa ti odluči i X6 ima besplatan GPS (Nokia Maps) i duplu LED bljeskalicu, dok iPhone ima samo jednu LED bljeskalicu, oboje imaju 5 MPx kameru, ali iPhone ima HD snimanje i da kod interneta iPhone nema Flash dok Nokia ima (večina videa na internetu je u flashu i one reklame na stranicama su u flashu i mnoge stvari na internetu su u flashu). Oprosti na dugačkom postu, ali evo detaljno sam naveo sve nedostatke i nadam se da sam ti pomogao. Ti odlučuješ  što ti više paše.

explorer 4 ned 17.10.2010 01:08
nj0fra kaže...

Bolje uzmi iPhone 4, iako gubi signal nakon minutu držanja u ruci (znam iz vlastitog iskustva), ali X6 nema pouzdan OS, sve ostalo je super. Ista im je kamera, X6 ima bolji zvučnik, a iPhone je brži, pouzdaniji, pravi je užitak raditi na njemu. Znači X6 za muziku, multimediju i tako, a iPhone za aplikacije, igre, internet a nedostatak je to što gubi signal pa ti odluči i X6 ima besplatan GPS (Nokia Maps) i duplu LED bljeskalicu, dok iPhone ima samo jednu LED bljeskalicu, oboje imaju 5 MPx kameru, ali iPhone ima HD snimanje i da kod interneta iPhone nema Flash dok Nokia ima (večina videa na internetu je u flashu i one reklame na stranicama su u flashu i mnoge stvari na internetu su u flashu). Oprosti na dugačkom postu, ali evo detaljno sam naveo sve nedostatke i nadam se da sam ti pomogao. Ti odlučuješ što ti više paše.

Hvala na info pomogao si mi ali četvorka više ne gubi signal to je popravljeno.

 

Jel mogu na iphone instalirat flash player

 

Psiho246 ned 17.10.2010 03:26

Cak i ja mislim da je ovdje bolji izbor iPhone 4, uz sve svoje mane.

Jednostavno je to druga klasa mobitela. Iako ja tvrdim da je Symbian superiorniji iOS-u, iPhone je hardwerski dosta nadmocniji.

iPhone 4 mozes usporedivati sa Nokiom n900, c7 ili n8.

nj0fra ned 17.10.2010 12:24

Heh, ispričavam se. Onda ipak iPhone 4, jer kao što je već netko rekao to je druga klasa mobitela. Ako ga već možeš uzeti po tako jeftinoj cijeni da ga uspoređuješ s čak Nokiom X6 onda definitivno i bez razmišljanja iPhone.

 

EDIT: Može li mi netko dati link gdje piše da iPhone 4 više ne gubi signal jer nemogu nigdje naći ništa o tome ?

nj0fra ned 17.10.2010 12:33

Možeš, ali moraš prvo instalirati Jailbreak za iPhone, a ako instaliraš  Jailbreak onda gubiš garanciju. To se također može riješiti tako da ako ti se pokvari i mora na servis samo ga resetiraš i nitko nezna da si imao instaliran  Jailbreak. Evo ti link za Flash Player. Tu imaš sve objašnjeno imaš i video i Jailbreak.

Psiho246 ned 17.10.2010 19:06
ParaNO1d kaže...

Pa i nije neka teška odluka... iPhone je ipak klasu iznad Nokie... Tako da iPhone u svakom slučaju... Nokia nema multi-tocuh ni pinch ni ništa...

Ta nokia ima multitouch, kao i vecina novih Nokia.

Takoder pazi kakve izjave dajes.

iPhone 4 je iznad Nokie x6, a iPhone se ne moze usporedivati sa Nokiom jer je Nokia tvrtka, a ne uredaj.

Takoder, ako si mislio da je bilo koji iPhone bolji od bilo koje Nokie, gadno si se prevario. :D

microman ned 17.10.2010 19:22

Nokia N900 popapa iPhone4 za doručak, al brate mili to je jedan ružan i ogroman uređaj kojeg nebi nosio u javnosti da mi plate. Što se mene tiče trenutno najbolji je Samsung sa svojim GalaxyS modelom, onda HTC Desire, a zatim famozni iPhone4. Ni onaj Dell nije loš.

logic ned 17.10.2010 19:28
explorer 4 kaže...
nj0fra kaže...

Bolje uzmi iPhone 4, iako gubi signal nakon minutu držanja u ruci (znam iz vlastitog iskustva), ali X6 nema pouzdan OS, sve ostalo je super. Ista im je kamera, X6 ima bolji zvučnik, a iPhone je brži, pouzdaniji, pravi je užitak raditi na njemu. Znači X6 za muziku, multimediju i tako, a iPhone za aplikacije, igre, internet a nedostatak je to što gubi signal pa ti odluči i X6 ima besplatan GPS (Nokia Maps) i duplu LED bljeskalicu, dok iPhone ima samo jednu LED bljeskalicu, oboje imaju 5 MPx kameru, ali iPhone ima HD snimanje i da kod interneta iPhone nema Flash dok Nokia ima (večina videa na internetu je u flashu i one reklame na stranicama su u flashu i mnoge stvari na internetu su u flashu). Oprosti na dugačkom postu, ali evo detaljno sam naveo sve nedostatke i nadam se da sam ti pomogao. Ti odlučuješ što ti više paše.

Hvala na info pomogao si mi ali četvorka više ne gubi signal to je popravljeno.

 

Jel mogu na iphone instalirat flash player

 

Ne gub signal? Otkad to i kako je popravljeno?

nj0fra kaže...

Heh, ispričavam se. Onda ipak iPhone 4, jer kao što je već netko rekao to je druga klasa mobitela. Ako ga već možeš uzeti po tako jeftinoj cijeni da ga uspoređuješ s čak Nokiom X6 onda definitivno i bez razmišljanja iPhone.

 

EDIT: Može li mi netko dati link gdje piše da iPhone 4 više ne gubi signal jer nemogu nigdje naći ništa o tome ?

I ja bih to volio vidjeti. Prije par dana u ruci Iphone 4 sa najnovijim softwareom tj. iOS-om. nikad jailbrejkan. U drugoj moj X10. Iphone gubi signal poslije minut moj x10 veselo prikazuje par crtica. Da ne pricam u gubitku veze kad se iphone priblizi licu radi neke greske na proximity senzoru. I to na dva iphonea.

 

I u ovom slucaju ipak iphone ako ti ovo gore ne predstavlja problem.

nj0fra ned 17.10.2010 20:31
logic kaže...
explorer 4 kaže...
nj0fra kaže...

Bolje uzmi iPhone 4, iako gubi signal nakon minutu držanja u ruci (znam iz vlastitog iskustva), ali X6 nema pouzdan OS, sve ostalo je super...

Hvala na info pomogao si mi ali četvorka više ne gubi signal to je popravljeno.

 

Ne gub signal? Otkad to i kako je popravljeno?

nj0fra kaže...

 

EDIT: Može li mi netko dati link gdje piše da iPhone 4 više ne gubi signal jer nemogu nigdje naći ništa o tome ?

I ja bih to volio vidjeti. Prije par dana u ruci Iphone 4 sa najnovijim softwareom tj. iOS-om. nikad jailbrejkan. U drugoj moj X10. Iphone gubi signal poslije minut moj x10 veselo prikazuje par crtica. Da ne pricam u gubitku veze kad se iphone priblizi licu radi neke greske na proximity senzoru. I to na dva iphonea.

 

 

To sam i ja rekao pa sam dobio dva palca dolje Neodlučan. Neki dan i ja držim iPhone u ruci i nakon minute bez crtica Iznenađen. Baš bih volio vidjeti gdje piše da se to popravilo. Ako ga možeš dobit za jeftinu cijenu onda uzmi ako ti ovaj problem nesmeta.

Tonchek ned 17.10.2010 21:13
Psiho246 kaže...
ParaNO1d kaže...

Pa i nije neka teška odluka... iPhone je ipak klasu iznad Nokie... Tako da iPhone u svakom slučaju... Nokia nema multi-tocuh ni pinch ni ništa...

Ta nokia ima multitouch, kao i vecina novih Nokia.

Takoder pazi kakve izjave dajes.

iPhone 4 je iznad Nokie x6, a iPhone se ne moze usporedivati sa Nokiom jer je Nokia tvrtka, a ne uredaj.

Takoder, ako si mislio da je bilo koji iPhone bolji od bilo koje Nokie, gadno si se prevario. :D

slabo radi nešto taj multitouch na tim novim nokijama (nisam probao n8 ali ona navodno ima)

možda za tebe opet rade neke specijalne s multitouchom?

Tonchek ned 17.10.2010 22:22

čovjek me u zadnje vrijeme stvarno iznenađuje sa svojim postovima, prvo tipkanje s rukavicama po rezistivnom ekranu i sad odjednom multitouch na novijim nokiama, pa da se malo spusti na zemlju s tom svojom nokiom

stevan94 ned 17.10.2010 22:35
Tonchek kaže...

čovjek me u zadnje vrijeme stvarno iznenađuje sa svojim postovima, prvo tipkanje s rukavicama po rezistivnom ekranu i sad odjednom multitouch na novijim nokiama, pa da se malo spusti na zemlju s tom svojom nokiom

u potpunosti se slazem sa tobom! pa koje to novije Nokie imaju multitouch? :D

al ono za rukavice je vrh :) Hahahah

0000 pon 18.10.2010 17:24

Ej ljudi može li jedno pitanje nevezano uz ovu raspravu, da ne otvaram temu bezveze... Za mjesec dana mi istječe pretplata u tele2, pa sam mislio produžiti pretplatu i uzeti samsung galaxy s za nekih 2000kn.

Treba li se tih 2000kn platiti odmah ili se mob može plaćati preko trajnog naloga isto kao i računi za vrijeme trajanja pretplate?