Općenito o mobitelima

Mobitel upao u vodu - popravak?

Section31 sri 9.9.2009 20:40

evo ovako ima skoro 3 mjeseca da mi je mob upao u vodu

odveo sam ga na popravak rekli su da je previse unisten

sad sam ga odveo u prijatelja cacinog koji se bavi tim popravcima i on je rekao da je vidio i mnogo gore ostecene mobitele

ocistio ga je nekom tekucinom i stavio zamjensku bateriju ali mob nikako da upali zanima me vase misljenje te ako mozda znate soluciju ovog problema

covik je reka da ce jos jednom pokusat sve ocistit i prigledat sve komponente

 

usput mob je lg kc550

 

hvala za vasa misljenja

Doom Giver sri 9.9.2009 21:22

ako je upao u more mora se stvoriti neka korozija

ali koliko ja znam ta tekucina koju koriste u servisu trebala bi ocistiti svaki trag te rđe

vidit cemo sta ce druge kolege rec

ja ti nisam iskusan u toj temi

xZero1 čet 10.9.2009 00:14
Section31 kaže...

evo ovako ima skoro 3 mjeseca da mi je mob upao u vodu

odveo sam ga na popravak rekli su da je previse unisten

sad sam ga odveo u prijatelja cacinog koji se bavi tim popravcima i on je rekao da je vidio i mnogo gore ostecene mobitele

ocistio ga je nekom tekucinom i stavio zamjensku bateriju ali mob nikako da upali zanima me vase misljenje te ako mozda znate soluciju ovog problema

covik je reka da ce jos jednom pokusat sve ocistit i prigledat sve komponente

 

usput mob je lg kc550

 

hvala za vasa misljenja

 A sto zi cacin prijatelj to ni uradio prije 3 mjeseca neg si cekao 3 mjeseca da korozija unisti sklopovlje. Makar to nije oku vidljivo,sklopovlje je vjerojatno oštećeno. Mom frendu je upao mob u more ja sam ga rastavio i znakova korozije nijebilo... ALI! Otvorio sam ona mjesta koja su pokrivena limom i nasao korozije te ocistio. Korozija se cak bila i uvukla u konakte flat kabela i displaya,te sam ocistio i to. Ubacio bateriju: NERADI opet otvaraj pa cisti nadjem jos korozije na onim najsitnijim komponentama i izmedju njih te i to ocistim opet sklopm mob i....    RADI!!!

 

Reci ti njemu da i to proba sve i uradi... Sretno... Cool

MrBlc čet 10.9.2009 07:32

Problem je što more uđe u samu ploču koja ima nekoliko slojeva vodova, nemožeš ga oprat, samo ultrazvučnom kadicom. Ako si ga samo vodom ili alkoholom oprao, more je između dva sloja ploče nagrizalo vodove, a da vani nije ostavilo traga. Ako je prekid unutar same ploče, tu više nema popravka osim zamjene matične, što je neisplativo.

moTo čet 10.9.2009 15:21

a di ti je bila pamet kad ti je mobitel upao u vodu more, jezero, nije bitno bitno ti je bilo da si odma vadio bateriju i da si ga isprao u obicnoj slatkoj vodu (jne mislim datreba stavit šečera) tj ispod pipe i dobro ga osušit najbolje sa hladnim fenom. slatka voda ne šteti elektorici ako se se s njoj postupa prema nekim pravilima!

a sad jel ti se nakon par mjeseci ispalti... neznam

!mpact35 čet 10.9.2009 15:48

Meni je jednom upao Siemens, ne sjecam se vise koji model, u vodu. Trebalo mi je par minuta da dodjem po njega. I radio je odlicno, odmah cim sam ga izvadio. No , onda mi je ispao iz ruke i kad sam ga kupio maznem glavom od neki kamen..e onda sam ga ja razbio :D, đabe mu sto je vodu prezivio.

Riker čet 10.9.2009 16:04
!mpact35 kaže...

Meni je jednom upao Siemens, ne sjecam se vise koji model, u vodu. Trebalo mi je par minuta da dodjem po njega. I radio je odlicno, odmah cim sam ga izvadio. No , onda mi je ispao iz ruke i kad sam ga kupio maznem glavom od neki kamen..e onda sam ga ja razbio :D, đabe mu sto je vodu prezivio.

Maznuo si glavom u kamen?

extrem spammer čet 10.9.2009 16:21
Riker kaže...
!mpact35 kaže...

Meni je jednom upao Siemens, ne sjecam se vise koji model, u vodu. Trebalo mi je par minuta da dodjem po njega. I radio je odlicno, odmah cim sam ga izvadio. No , onda mi je ispao iz ruke i kad sam ga kupio maznem glavom od neki kamen..e onda sam ga ja razbio :D, đabe mu sto je vodu prezivio.

Maznuo si glavom u kamen?

lol

uglavnom kako znas da ne radi mozda je samo crko ekran sto je cest slucaj s nekim udarcem ili pak padom u vodu

mojem bratu je pao mobitel u more, i nije nikako htio radit ja sam zamjenio bateriju u ocisto kontakte i radi manje vise ok

MrBlc čet 10.9.2009 17:12
Section31 kaže...

evo sad citam na jednom forumu da je jedan lik ostavio mobitel prikljucen na punjac bez baterije nebi li struja prokolala vodovima sto vi mislite - ?

Jednako smisleno kao zakopati (crknuti) mobitel na SZ stranu raskršča, u ponoć za vrijeme punog mjeseca i vjerovati da će ujutro raditi!

 

moTo kaže...

a di ti je bila pamet kad ti je mobitel upao u vodu more, jezero, nije bitno bitno ti je bilo da si odma vadio bateriju i da si ga isprao u obicnoj slatkoj vodu (jne mislim datreba stavit šečera) tj ispod pipe i dobro ga osušit najbolje sa hladnim fenom. slatka voda ne šteti elektorici ako se se s njoj postupa prema nekim pravilima!

a sad jel ti se nakon par mjeseci ispalti... neznam

Bolje destiliranu vodu jer voda iz slavine sadrži miljun kemikalija i kamenac. Bateriju treba ODMAH izvaditi, a bilo bi dobro i bez razmišljanja je baciti i kupit novu (ili posudit za isprobati). Ako je mobitel bio duže pod morem onda ga nakratko potopiti, promijeniti vodu pa onda to ponoviti još jednom ili dva puta, malo isprati i onda sušiti. Ako je bio samo kratko ili je bio u slatkoj vodi onda ga je dovoljno samo isprati destiliranom vodom. Sušenje fenom nije preporučivo. Dvije kuhinjske krpe na radijator pa na krpe mobitel je bolja opcija (najbolje u dijelovima, s tim da matičnu zaštitite od statičkog elektriciteta). Uvijek gledajte da nije prevruće (da možete duže ruku držati). Nakon što su svi dijelovi naizgled suhi ostavite mobitel da se i dalje suši, ovisno o vremenskim uvjetima i do par dana. Baterija će vam gotovo sigurno trebati nova, a postoji mogučnost da će trebati i zvučnik, zvučnik od zvonjave, mikrofon i/ili vibro motor. Ukoliko je u vodi bilo imalo masnoće ili nekih agresivnijih sastojaka možda će i ekran trebati novi (recimo nafta uništi slojeve za polarizaciju pa je ekran bijel).

macak čet 10.9.2009 17:29
Section31 kaže...

evo sad citam na jednom forumu da je jedan lik ostavio mobitel prikljucen na punjac bez baterije nebi li struja prokolala vodovima sto vi mislite - ?

Ovo nema smisla, jer upravo je baterija ta koja zatvara strujni krug.