mar123 sub 31.3.2012 08:58

znaci imam iphone 3g, ustekam ga u struju on onako bipne i pokaze se baterija kao da se puni ali nista se ne mice satima, ostavio sam i preko noci nije se nista napunilo. sad sam stavio na komp i isto on se spoji s itunesom, sve radi, pokaze se da se baterija puni ali se ne puni. sto je problem?

Nello sub 31.3.2012 10:37
mar123 kaže...

isprobo sam 3 kabla.

Vjerovatno je oštečen kontroler punjenja u iphone.

Ako uštekaš da se puni i dali se nakon par sati punjenja jel se osjeti vruć Iphone kod punjenja?

 

1. Problem može bit u bateriji pokvaren kontroler punjenja jer svaki tip bateriju ima elektoniku kojim se kontrolira pri punjenja.

2. Problem može bit u matičnu pokvaren kotroler punjenna s punjač što uzokuje zagrijavanje matične ploče u iphoneu.

3. Problem može bit loš kontakt baterije (na bateriji očistiti kontakte te isprobat dali radi na punjenju).

 

Savjet:

Ako je nov iphone i ako ima garanciju a baterija isto spada u garanciji ono koliko vrijedi jer svaki piše u garanciji zasebno za bateriju i za iphone.

Bateriju se može kupit ali prije probe može se zatražit na probu kod punjenja tako da može vidjet dal se funkcionira. Ako ne funkcionira onad je iphone krivac što ne puni bateriju.

 

power_user uto 12.2.2013 16:15
ivana.zd kaže...

Imam isti problem sa svojim iphonom. Jesi ti uspio popraviti??

Jesi promjenila kabel/punjač? Na mom je bio isti problem, nije se htio puniti na LG punjaču, a na punjaču od iPada se bez problema napunio(od iPada je duplo jači, pa je moguće da i to igra neku ulogu, iako ne bi smjelo)

mstaglicic sri 13.2.2013 21:37
ivana.zd kaže...

već je 2 dana uključen, non stop isto xD

da dan negdi na popravak koliko bi me došlo odprilike?

Ovisi di bi ga dala na popravak ..

Vidin da si iz ZD kao i ja pa cu ti rec - imas blizu gradskog groblja servis za mobitele pa mozes tamo odnit i vidit koliko bi te popravak dosa .