davorin pet 17.4.2009 10:49

Ovako, mene zanima, kada bih stavio karticu iz web and walk sticka u iPhone koliko bi mi skidalo mb. za surfanje i pregledavanje google maps-a, i dali se na iphoneu može uključiti samo Edge mreža, da mi neuzima puno para pri surfanju, jer je 3G mreža jako skupa?

marko009 ned 19.4.2009 11:58

ako imas jailbreakan mob, onda jednostavno skines bossprefs i u njima mozes ukljucivati i isklucivati razne stvari kao 3g, edge, wifi, e-mail...

isto tak, ako imas jailbreakan mob, imas odlicnu aplikaciju xGPS u kojoj mozes doma na wifiju skinut mape i poslije ih koristit bez da pristupas internetu... s pojavom nove verzije 3.0 iphone operacijskog sustava bit ce moguce instalirati neke 3rs party navigacijske aplikacije kao npr garminove ili tomtom... novi os stize u 6. mjesecu...

 

a sto se tice w'n'w i potrosnje, otprilike (barem meni) je znalo skinut 30-50 mb za 1 sat

 

ak imas jos kakvo pitanje, tu sam..

Axcent ned 19.4.2009 13:12

3G ti troši isto kao i EDGE, samo je brži i troši više baterije

3G možeš isključiti na Settings/General/Network/Enable 3G

maps i safari troše puno, ali ovisi o tome koliko je za tebe puno...

ako neće ići sa karticom onda aktiviraš web'n'walk slanjem poruke sadržaja A na 3636, prva 3 paketa su ti 1kn/10MB, a 4. i dalje su 15kn/10MB

ili uzmi predplatu sa opcijom za iPhone u T-Mobile-u

Ivche pon 27.4.2009 17:54

Inaće možeš to nadgledat i na lakši način, odeš  settings - general - usage i na dnu ti je Cellular Network data.

 

Samo prije nego počneš koristiti Reset Statistics i riješen problem...