Croshadow123 pet 8.4.2011 22:08

Upao mi malo prije iphone cetvorka u vodu.. i sad je problem sto mi neradi glavni zvucnik i zvucnik kad pricam.. tj kad razgovaram s drugima.. evo odmah sam ga osusio i stavio u rizu.. ce se dat tu sta spasiti time ili moram kupiti nove dijelove.. i ako tko zna gdje mogu nabaviti nove ?

juky sub 9.4.2011 00:01

Jel pao u WC(desilo mi se dvaput,odmah ljepo u alkohol dodatno opran)? U čašu? di točno

Moraš pustit da sva voda ishlapi...na topjiu površinu ilki s fenom probaj malo vise posusit moozda pomogne

Mirko935 sub 9.4.2011 00:05
juky kaže...

Jel pao u WC(desilo mi se dvaput,odmah ljepo u alkohol dodatno opran)? U čašu? di točno

Moraš pustit da sva voda ishlapi...na topjiu površinu ilki s fenom probaj malo vise posusit moozda pomogne

Kako si uspio dvaput da ti padne u WC, pobogu? :D

Mojpismonosa sub 9.4.2011 00:09
Mirko935 kaže...
juky kaže...

Jel pao u WC(desilo mi se dvaput,odmah ljepo u alkohol dodatno opran)? U čašu? di točno

Moraš pustit da sva voda ishlapi...na topjiu površinu ilki s fenom probaj malo vise posusit moozda pomogne

Kako si uspio dvaput da ti padne u WC, pobogu? :D

 Pa oono, kad se*es a dosadno ti je xD

Mirko935 sub 9.4.2011 00:12
Mojpismonosa kaže...
Mirko935 kaže...

Kako si uspio dvaput da ti padne u WC, pobogu? :D

 Pa oono, kad se*es a dosadno ti je xD

Jasna je meni funkcija telefona u WC-u :D

Ali da si toliko traljav da ti dvaput padne u školjku...

vexx5555 sub 9.4.2011 00:16
Mirko935 kaže...
Jasna je meni funkcija telefona u WC-u :D

Ali da si toliko traljav da ti dvaput padne u školjku...

 Pa kako ne kužiš-nije mu pao u wc, on ga je namjerno tamo stavio da isproba aplikaciju iToilet koja iPhone pretvara u čistač wc-a.

dragec0 sub 9.4.2011 00:18

Ako ti bude radio odlično ali šta je najgore ako se naslaže vodeni kamenac on bih ga mogao dokrajčit znate kakva je voda iz naših slavina-mojoj mami je upao samsung m300 u wc i radio je mjesec dana a zatim počela kamera zezat i(riknula) pa zatim zvučnik slabije se čulo nakraju dok nije otišao pa ga dala meni ja ga rastavio i bila cijela matična bijela kao neka korozija tak nešt od vode!

Croshadow123 sub 9.4.2011 00:27

Upao mi je u skoljku dok sam pustao vodu.. da nisam brzo rukom dolje da ga zgrabim bi bio pitaj boga di.. :D.. ja nevjerujem, svaki iphone moram sje*ati -.-

 

Cim mi je pao dolje sam ga odmah izvadio.. susio fenom 3-4 puta i u rizi sad stoji.. ostaviti cu ga cijelu noc tamo..

dragec0 sub 9.4.2011 00:33
vexx5555 kaže...
Mirko935 kaže...
Jasna je meni funkcija telefona u WC-u :D

Ali da si toliko traljav da ti dvaput padne u školjku...

 Pa kao ne kužiš-nije mu pao u wc, on ga je namjerno tamo stavio da isproba aplikaciju iToilet koje iPhone pretvara u čistač wc-a.

Vexx ti si živa legenda hahahahaah ova ti je dobra prijatelju{#}!

Mirko935 sub 9.4.2011 16:43
Croshadow123 kaže...
Evo izvadio sam ga iz rize i radi sve.. osim bljeskalice, koja se upali i odmah ugasi.. neznam zasto, u pon ga nosim na popravak da mi to srede

Tebi je jasno da će oni tamo vjerojatno znati da je u mobitel ušla voda?

vexx5555 sub 9.4.2011 18:49
Croshadow123 kaže...
Evo izvadio sam ga iz rize i radi sve.. osim bljeskalice, koja se upali i odmah ugasi.. neznam zasto, u pon ga nosim na popravak da mi to srede

 

Mirko935 kaže...
Tebi je jasno da će oni tamo vjerojatno znati da je u mobitel ušla voda?

 Što je najžalosnije, ona gamad službeno-serviserska će mu naplatiti 300-400 kn za taj popravak. No možda mu i garanciju vrate.

vexx5555 sub 9.4.2011 19:12
MatkoBB kaže...

Ako se ne varam iphone u otvoru za slušalice ima detektor koji promijeni boju (ili nešto u tom stilu) ako dođe u doticaj s vodom, tako da ako na servisu to vide, ne priznaju garanciju.

 Tako je. Ima papirić sa regnesom koji postane crven ako dođe u dodir sa vodom. Nema šanse da mu prođe pod garanciju, ali nakon sservisa bi je mogao imati.

 

Drugo riješenje bi bilo nabaviti novi set indikatora i zamijeniti stare no to bi morao obaviti netko sa iskustvom. Nakon toga bi mogao podvaliti iPhone pod garanciju.

Mirko935 ned 10.4.2011 06:54
vexx5555 kaže...
Croshadow123 kaže...
Evo izvadio sam ga iz rize i radi sve.. osim bljeskalice, koja se upali i odmah ugasi.. neznam zasto, u pon ga nosim na popravak da mi to srede

 

Mirko935 kaže...
Tebi je jasno da će oni tamo vjerojatno znati da je u mobitel ušla voda?

 Što je najžalosnije, ona gamad službeno-serviserska će mu naplatiti 300-400 kn za taj popravak. No možda mu i garanciju vrate.

Možda se onda nauči da ne treba bacati mobitele u vodu :P

Father_Dougal ned 10.4.2011 08:29
Croshadow123 kaže...
Evo izvadio sam ga iz rize i radi sve.. osim bljeskalice, koja se upali i odmah ugasi.. neznam zasto, u pon ga nosim na popravak da mi to srede

Pao ti je mobitel u vodu, ne radi bljeskalica, i tebi nije jasno ZAŠTO NE RADI? {#}

CroVandal ned 10.4.2011 10:44

Jedna motorola l6 prvo pala u pivo onda kasnije na skocio u vodu sa njim na bazenima...ostavio na suncu da se susi odmah ju rastavio nakon toga pala jos u kantu vode dok smo rostiljaji negdje isto ju osusio ali kad je pala na poslu u hubbard(kada sa ljekovitom vodom) nije bilo spasa :-)

Da iphone ima nekoliko tih senzora za vodu najbolje je sve zamjeniti i onda traziti garanciju ja sam na frendovom 3g mijenjao i priznali mu garanciju iako mislim da ga nisu rastavljali nego samo odozgora pogledali jedan senzor!

EVO ned 10.4.2011 12:10

Šta ste svi sada zapeli za Nokij, pa ni su ni one neuništive.

 

Uglavnom mislim da autoru nije pametno čekat da se mobitel osuši, moj frend je čeko, i čeko, i nakon 5 godina sjetio se da mu stara  nokijica stoji u ladaici, i dočeko.

reebeech ned 10.4.2011 14:31

kaj bi onda trebalo napravit sa mobitelom nakon sta upadne u vodu ili jos gore kolu i sl.?  naravno izvadit bateriju (ako se moze :P), a kaj onda?

neki kazu da ga treba utopit u alkohol na pol sata, a onda par dana susit al ne na pretoplom mjestu, i ne fenom...

 

jel bi to bio dobar postupak?