MSN uto 3.1.2012 01:18
dturko kaže...
Razmišljao sam o kupovini, ali sam odustao. Premala rezolucija, samo 16 gb interne memorije itd.

  boldano : SAmo 16 gb memorije, imas pravo to je tako malo :D

 

Ali ima jednu od boljih kamera na mobitelu sto je stvarno lijepo, jedino je rezolucija malo premala za takvu velicinu moba, ali trebalo bi ga vidjeti uzivo, mozda i nije tako lose

dturko uto 3.1.2012 01:35
MSN kaže...
dturko kaže...
Razmišljao sam o kupovini, ali sam odustao. Premala rezolucija, samo 16 gb interne memorije itd.

  boldano : SAmo 16 gb memorije, imas pravo to je tako malo :D

 

Ali ima jednu od boljih kamera na mobitelu sto je stvarno lijepo, jedino je rezolucija malo premala za takvu velicinu moba, ali trebalo bi ga vidjeti uzivo, mozda i nije tako lose

Pa to je malo, imam ipad 2 16 gb verziju i, jednostavno, to je malo.

 

Al' da, ima jednu od najboljih kamera na mobitelu(pored ip4s, SGSII, a tu se nasao i Amaze 4G). Ekran je malo prevelik, preko 4.5" nisu trebali ici. Nisam uzivo vidio XL(imao sam samo Titana nekoliko sati), ali sam pogledao sve moguce review-ove na netu, i izgleda vrlo dobro, Android je fluidan, novi Sense je donekle optimiziran... A tu su i Beatsice(ja sam htio naruciti Limited Edition verziju ovoga mobitela, u njoj se dobiju Solo Beatsice, auff). No, ipak sam odustao.

 

Mislio sam nabavit Amaze 4G jer je najbolji HTC-ov mobitel do sada, jedino me odvlaci od njega to sto 90% vlasnika govori kako ima iznenadjujuce lose trajanje baterije. A tu je i 4G koji necu moci koristiti jos nekoliko godina. Sve u svemu, potrazio sam malo ponude za Amaze, ali nigdje ih ne mogu naci. 

Leglo uto 3.1.2012 17:08
MSN kaže...
dturko kaže...
Razmišljao sam o kupovini, ali sam odustao. Premala rezolucija, samo 16 gb interne memorije itd.

  boldano : SAmo 16 gb memorije, imas pravo to je tako malo :D

 

Ali ima jednu od boljih kamera na mobitelu sto je stvarno lijepo, jedino je rezolucija malo premala za takvu velicinu moba, ali trebalo bi ga vidjeti uzivo, mozda i nije tako lose

 

Poznanik je kupio i makar sam dijelio tvoje misljenje oko rezolucije u tih 30min sto sam prckao po njemu ostao sam impresioniran. Cak niti taj "veliki" ekran nije neka mana. Jedino sto nisam uspio vidjet jest baterija i da li je HTC u tome segmentu malo popravio situaciju.

Koga zanima mobitel moze ga vidjet i u TELE 2 shopu na Trgu B.Jelacica.  

dturko uto 3.1.2012 18:24

Dok sam imao Titan nisam obracao paznju na pixel density(ne znam zasto), ali imam doma ipad sa 132 ppi, tako da vjerujem da je 199 ppi solidno. Medjutim, opet ne zelim kupit taj uredjaj, bar dok se ne uvjerim. 

 

Sutra idem u Trst, mozda cak svratim do Palmanove jer tamo imaju hrpu uredjaja, tako da cu probat XL ako bude u ponudi. Ovaj put cu obratit paznju na rezoluciju. Ako je stvarno tako dobar, onda uzimam HTC Sensation XL Limited Edition za 500 funti.

 

Znas mozda koliko ga je tvoj poznanik platio?

Leglo sri 4.1.2012 01:01


Podosta, rekao je između 3-4k kn, no pošto je uređaj tek dosao takva cijena je očekivana. Kažem na prvu loptu XL mi se učinio stvarno dobar, a kao jedinu manu bih stavio to što nema Android 4.0. , te to što nisam mogao testirat njegovu bateriju u koju sam nekako skeptičan.

makins sub 7.1.2012 12:04

Pozdrav, imam par pitanja sto se tice xl. Zanima me da li se isplati uzet iz amerike za 3000kn, i da li oni imaju hrvatski meni, i da li mogu normalno raditi na nasoj mreze? Unaprijed zahvaljujem

dturko sub 7.1.2012 12:24
makins kaže...
Pozdrav, imam par pitanja sto se tice xl. Zanima me da li se isplati uzet iz amerike za 3000kn, i da li oni imaju hrvatski meni, i da li mogu normalno raditi na nasoj mreze? Unaprijed zahvaljujem

Neznam bas da li bi trebao naruciti iz Amerike. Bolje ti je narucit u Engleskoj(u americi ti je skuplja postarina(osim ako je besplatna)). No, tu su ti PDV i carina. Na kraju ti dodje 3990 kn(mislim da je carina 10% od cijene, a PDV je 23%). Ako u tih 3990 kn ubrojis postarinu, dobijes preko 4000 kn. Dok ti ovi Ameri dovezu s avionom ovamo, trebas cekat preko 10 dana. Na kraju, bolje ti je uzet u Hrvatskoj. Imas ga za 4500 kn u Tele2. I pokupis ga odmah drugi dan.

 

Moci ces ga koristit na nasoj mrezi ako je mobitel Unlocked. Mislim da nemaju hrvatski meni, ali preko marketa mozes skinut More Locale 2 i izaberes hrvatski jezik.

 

Jabulani sub 7.1.2012 17:52

Ili ako imate vremena odete u Sloveniju. http://www.mobisvet.si/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=732&category_id=7&option=com_virtuemart&Itemid=56&lang=sl  480€ dođe.

ATJLučko uto 10.1.2012 17:49

Za sve one koji dvoume oko kupnje "ovog" moba, on je lijep i sve to, ALI mene nakon krAtgog druženja sa istim u TELE2 centru na Trgu Bana Jelačića, nije niti inspirirao niti oborio s nogu, a razlozi su slijedjeći;

 

R1; odnos težine i gabarita, čitaj dimenzija, meni je debelo too much light, odnosno da pojasnim, napravio sam komparaciju s mojim Desire HD-om, i ne, to nije to, nikako. Da je malo masivniji, moj osobni i subjektivan dojam, iskustvo s njim i njegovim dimenzijama ne bi uopće predstavljao neki problem, ovako jedna ocijena manje!

R2; na mobu postavljenom desno od ulaza u store, odigrao sam igricu Ninja Fruit, i priznajem sa ogromnim oduševljenjem kako je na takvoj (ali samo), dijagonali iskustvo igranja Ninje iznadprosječno, da ipak nije još jednog ALI; prilikom igranja sam primjetio ghosting kod voća i bombi, a pogotovu kada je voće presiječeno, tako da makar sam ja ovisnik o HTC mobovima, Sensationa XL ne bih uzeo niti badave, jer je po svemu do sada navedenom bolji moj Desire HD!;

R3; nisam bio u mogućnosti otići na internet jer je mob blokiran od strane TELE2, tako da nisam mogao se uvjeriti u kvalitete moba po tom pitanju, ali sam primjetio nešto drugo, ovaj mob ima HTC Sense 3.5, i to je jedino pohvalno što mogu reći o njemu. Izrada ukupno gledajući je na nivou, nema prigovora, niti na bijelu boju, ali bez mase i bolje čitaj veće rezolucije, ovo je po mojem, vjerojatno pre subjektivnom mišljenju jedan veliki promašaj za HTC (jedna komparacija, kao da u BMW-u serije 7 imam jedan 1.4 motor sa četri cilindra, bez ičega za pomoć, kao turbo punjače ili nešto drugo, a izvana je sređen a la M7 RS BlackSerie, a to on jednostavno nije, ne može biti i niti će ikada biti, na žalost)!!!!

 

BTW; da sam imao (nisam pitao curu koju radi, da sam pitao, možda bih mogao), slušalice, makar one za u uho, pa da čujem zvuk, muziku, nisam ništa, tako da osobno teška srca kažem, ali HTC Sensation XL ne bih mogao preporučiti skorom nikome, ŠTETA {#}!!!!        

nbafan sri 18.1.2012 10:17

Ja ga uzimam jer mi se hardverski cini jako dobar a htc izrada je savrsena,a ovo da je lagan meni ne smeta jer imam ipod touch 4g,mislio sam uzeti neki tablet,ali ipak s ovom velicinom ekrana bi se svatko zadovoljio umjesto tableta