crosebo pon 6.2.2012 11:16

Dakle posjedujem navedeni uređaj i imam velikih problema s trajanjem baterije, uz korištenje bilo kakve aplikacije baterija se užasno brzo troši, mislim da sam našao uzrok tog problema ali ga neznam ukloniti. Izgleda da se radi o takozvanom "Cell Standby" ili "Stanje čekanja mobitela", taj proces ili štogod već bilo mi guta bateriju. Molio bih vas da mi pomognete i date rješenje da to isključim.

Unaprijed hvala,

Lp

P.S. stavio sam i slike da se vidi o čemu se tu radi

passmaslom pon 6.2.2012 11:29

3 dana i 3 sata na bateriji bez punjenja na takvom telefonu je i vise nego predobro.

 Ne znam sto te tu ima muciti.

 

Po grafu potrosnje, zakljucujem da ga skoro niti ne koristis nego da ti stoji na standby-u.

Ako ga stvarno tako malo koristis, prebaci ga (kako ti pise na drugom sscreenshotu) u zrakoplovni mod pa ce ti trositi jos manje baterije, a onda po potrebi iskljuci taj mod kad hoces surfati ili raditi nesto na njemu sto zahtjeva konekciju na GPRS, wlan ili na GSM/UMTS mrezu nekog telekoma.

Hacker002 pon 6.2.2012 17:01

Znači sa S-LCD ekranom od 4.7" i procesorom od 1.5Ghz tebi baterija traje 3 dana i TI SE ŽALIŠ?? Isuse na šta ovo spada..

 

Još neznaš ni kako ti se mobitel zove, pogledaj naslov.  A ovo "problem" si napisao velkim slovima kao dijete od 12 godina kojem tatica i mamica imaju viška novaca pa bacaju na njegove glupe želje.

Dodge_167 pon 6.2.2012 20:38
crosebo kaže...

Ja ga 3 dana nisam niti taknuo 2. dan je baterija bila na 20 % pa sam ga stavio puniti.

Pa di je tu problem? Na mom obicnom sensationu je isto tako, mozda malo losije, ako uopce ne koristim mobitel... Nemas se sta zaliti...

Cobralion pon 6.2.2012 20:50

Ne napadaj te ga... Ako zaista nije koristio mob nikako, onda ovo trosi iznad nekog prosjeka.. Ne znam da li ti je wifi i sinhronizacija stalno ukljucena, to bi trebo ukljucivat po potrebi... Kod mene HTC Sensation bi mogo izdrzat 10+ dana kad ga nebi koristio. Trenutno je na 96% a radio je oko 20 h. Lakom matematikom se moze izracunat da bi mogo izdrzat 10-tak dana tako, bez pretjeranog koristenja...

Preporucujem ti da stavis drugi ROM, ako se razumijes u to imalo..

 

Pogledaj ovdje 4. post koji sam ja postavio i vidi da li ti moze sta pomoc. Ja sam sa svojim Sensationom zadovoljan, ali sam dosta vremena i zivaca utrosio da bi nasao pravu kombinaciju..

http://www.bug.hr/forum/topic/mobiteli/koliko-vam-traje-baterija-android-smartphone/137992.aspx?page=1

Dodge_167 pon 6.2.2012 21:29
Cobralion kaže...

Ne napadaj te ga... Ako zaista nije koristio mob nikako, onda ovo trosi iznad nekog prosjeka.. Ne znam da li ti je wifi i sinhronizacija stalno ukljucena, to bi trebo ukljucivat po potrebi... Kod mene HTC Sensation bi mogo izdrzat 10+ dana kad ga nebi koristio. Trenutno je na 96% a radio je oko 20 h. Lakom matematikom se moze izracunat da bi mogo izdrzat 10-tak dana tako, bez pretjeranog koristenja...

Preporucujem ti da stavis drugi ROM, ako se razumijes u to imalo..

 

Pogledaj ovdje 4. post koji sam ja postavio i vidi da li ti moze sta pomoc. Ja sam sa svojim Sensationom zadovoljan, ali sam dosta vremena i zivaca utrosio da bi nasao pravu kombinaciju..

http://www.bug.hr/forum/topic/mobiteli/koliko-vam-traje-baterija-android-smartphone/137992.aspx?page=1

Kao prvo... Postoji bug na Sensationu, da na 100% baterija stoji i do 3h ako ga cijelo vrijeme koristis i tako do 95% ja mislim, nakon toga pocinje padati svaku minutu koju koristis.

A ovo da moze izdrzati 10 dana bez koristenja mi je stvarno neki humor. Na bilo kojem android uređaju i je bilo ja mislim 7 dana sto sam uspio vidjeti. A sensation ja mislim ne moze ni 5 dana izdrzati bez ikakvog koristenja...

Cobralion pon 6.2.2012 21:36

Dobro, mozda pretjerano to 10 dana, nikad nisam ni izdrazo toliko, nego sam to ovako izracuno, jer je evo sad na 95 %, a oko 20 h radi (mada ga skoro i ne koristim)... Znam za taj bug sto stoji na 100 % duze vrijeme i naglo padne na nekih 95-96%.. Al svejedno ako ga nije koristio nikako, onda se to moze jos popravit... Eto ja sam izdrzo 3 dana uz neko normalno koristenje... A dan i po uz koristenje svega i svaceg..

Pa zato mu preporucujem da malo to sredi.. Kod mene dok je bio na 2.3.4 i 2.3.5 dosta vise je trosio nego na 4.0.3.

 

Edit: Zadnji put sam izdrzao oko 3 dana 12 h, koristio sam ga za poruke cesto, zvanje, snimanje, slikavanje i cackanje svega pomalo... Pa zato mogu rec da bez koristenja moze izdrzat bar jos toliko, al nisam siguran..

Cobralion uto 7.2.2012 17:42

Sve zavisi sta ti je ukljuceno i sta ti je potrebno. Ja naprimjer ne koristim nikakvu sinhronizaciju i to mi je iskljuceno, kao i 3G. WIFI ukljucujem samo onda kad mi je potreban. Uz to sam pazio kad sam uzeo mob da bateriju upocetku pravilno koristim.

 

Mozes probat sebi stavit novi ROM koji stedi vise bateriju.. I kod mene je jako trosio dok sve to nisam sredio.

djoka12372 pon 14.7.2014 22:37

Ja imam sensation i za pola sata mi se isprazni baterija,kad ga stavim na punjac po par sati stoji na 15/16 posto i odjedanput na 100%

ii desava se da kada stoji skroz se isprazni a jednom sam drzao led svetlo upaljeno na najjace i tako je stajalo 20 min.i nije se ni malo istrosila baterija,nzm stvarno sta se desava molio bih za pomock??? Hvala unapred :)