Opće teme i ostali operateri

Oprema od T-com u mom potkrovlju

PavelEtna sub 12.11.2022 13:02

Prvo, isprike ako nisam napisao post u pravu rubriku.

Naime u kuci u potkrovlju imamo neki uređaj od T coma koji omogućuje susjedima oko nas da imaju pristup fiksnom telefonu. I godinama unatrag kad bi netko oko nas imao problem s telefonom tehnicari iz T coma bi morali ulaziti kod nas u potkrovlje kako bi problem otklonili.

Moje pitanje je, imamo li ikakvo pravo na nadoknadu od t coma za to? 

Hvala svima

AF139 sub 12.11.2022 19:26

Nije to nikakav "uređaj" već kutija sa spojevima žica (parica) za Vas i susjede. Da su postavili vanjski stup na njega bi montirali kutiju sa osiguračima i u nju doveli sve te kablove. Izgleda da je monterima bio "problem" postaviti stup....ili su mislili da će to biti privremeno dok telefonija ne bude postavljena podzemno za vaše naselje.

Zaporožac sub 12.11.2022 21:10
PavelEtna kaže...

 

Moje pitanje je, imamo li ikakvo pravo na nadoknadu od t coma za to? 

Hvala svima

Imate pravo na naknadu za duševnu bol, što i kako su t "ufrkali" žice, i ubacili u tu jadnu kutijetinu.

T-com će naravno uzeti odvjetnika i dobiti spor, jer oni "to" nisu ugrađivali.

To je izašlo iz Yugoslaveš wissenschaftliches Institut...

Eric Prydz sub 12.11.2022 23:56

Meni nisu samo stavili u potkrovlje, kod mene su uvalili kutiju u fasadu. Tražio sam da uklone, oni meni da ja njima moram pravdati se projektnom dokumentacijom zašto tražim da se ukloni iz moje fasade. Nitko nikada nije dao dopuštenje da to učine, nije bilo ograde kada se kuća gradila i oni se uselili.

 

Za sada mi se neda s njima natezati, da bi došli nešto popraviti moraju mi ući u dvorište i kuću na što mogu zaboraviti, mogu u pratnji policije koja će morati provaliti u kuću ako ih misle pustiti. A ako to u konačnici učine, svakog dana će raditi sjekira pa neka se natežu.. uglavnom njima će biti problematično...

Diablo86 ned 13.11.2022 12:20

Uopće ne trebate nikakvo dopuštenje za uklanjanje toga. Vaša je kuća i možete s tim raditi što vas je volja.
Imate stup za telefon u dvorištu? Samo motorkom srušite i nitko vas neće ništa pitati, osim susjeda...

dado16 ned 13.11.2022 13:28
Diablo86 kaže...
Tcom je privatna firma koja nema nikakvo pravo stavljati opremu bez vašeg pristanka. Kakav sud?

 ovo što kažes da odsjece motorkom, to je ošteta tuđe opreme, i moguće je sud da...

Old Iggy ned 13.11.2022 14:22
Diablo86 kaže...
Tcom je privatna firma koja nema nikakvo pravo stavljati opremu bez vašeg pristanka. Kakav sud?

S nečijim pristankom su je i postavili. Kad i s čijim je pitanje.

Ne može se samo tako micati kako se nekome svidi.

Diablo86 ned 13.11.2022 16:58
Old Iggy kaže...
Diablo86 kaže...
Tcom je privatna firma koja nema nikakvo pravo stavljati opremu bez vašeg pristanka. Kakav sud?

S nečijim pristankom su je i postavili. Kad i s čijim je pitanje.

Ne može se samo tako micati kako se nekome svidi.

 Naravno da može, zove se čišćenje tuđeg smeća iz dvorišta

Old Iggy ned 13.11.2022 17:12
Diablo86 kaže...
Old Iggy kaže...

S nečijim pristankom su je i postavili. Kad i s čijim je pitanje.

Ne može se samo tako micati kako se nekome svidi.

 Naravno da može, zove se čišćenje tuđeg smeća iz dvorišta

Niti je smeće niti možeš nekažnjeno uništavati tuđe vlasništvo, makar ti bilo i u dnevnom boravku.

Antoniio22 pon 14.11.2022 08:30

Koliko god da su neovlašteno nešto postavili, samovoljnim micanjem možeš dobiti samo prijavu za uništavanje tuđe imovine, pa i presudu.

Opet, nije neka sreća ni kad njih čekaš. Nama su se nakalemili na stup koji su starci postavili za struju kad su kuću gradili prije 40 godina. (nisu tu živjeli, sami gradili i jbg. Nisi svaki dan tu i iskoristili situaciju da ne moraju postavljati svoj stup).
Traže ne znam ni ja kakve dokaze da stup smeta, da se nešto gradi ili da bi na njegovom mjestu trebalo biti nešto drugo.

Eric Prydz pon 21.11.2022 19:30
Diablo86 kaže...
Tcom je privatna firma koja nema nikakvo pravo stavljati opremu bez vašeg pristanka. Kakav sud?

 

U ovoj našoj državi, budi siguran da bi te tužili i da bi izgubio spor...ali kada se čovjek zainati...

Zaporožac uto 22.11.2022 06:04
Old Iggy kaže...
Niti je smeće niti možeš nekažnjeno uništavati tuđe vlasništvo, makar ti bilo i u dnevnom boravku.

Da, svi se kurče kako bi nešto demolirali, a kad im ne valja ruter od T-coma, cvile na korisničkoj deset dana da im ga netko zamjeni, umjesto da budu face, pa da ga zgaze nogom i kupe si pošteni za 1000 kn.

Havo uto 22.11.2022 09:31

I ja sam u identičnom problemu.

 

S time da je kod mene prije godinu i pol prošla optika sa direkt spojevima sa stupa na svaku kuću, tako da je evidentno ovaj stari bakreni razvod postao višak (osim ako se netko u ulici nije spojio na optiku i još koristi adsl).

 

Skinuo sam obrazac sa ove stranice:

 

https://www.hrvatskitelekom.hr/podrska/izmjestanje

 

radi se o Zahtjevu za izmještanje EKI (elektronička komunikacijska infrastruktura).

 

S time da sam ja priložio i glavni projekt rekonstrukcije potkrovlja u kojem se upravo nalazi ta kutijica.

 

u lipnju ove godine sam predao zahtjev sa svim prilozima.

 

dobio odgovor:

 

Poštovana ,

želimo Vas obavijestiti da smo zaprimili Vaš zahtjev za izmještanjem elektroničke komunikacijske infrastrukture (EKI) na lokaciji.

Budući da ste nam dostavili svu potrebnu dokumentaciju, Vaš zahtjev za trajno izmještanje smo prihvatili i proslijedili kolegama u odjelu tehnike koji su zaduženi za planiranje i izvođenje radova.

Dodatno Vam želimo pojasniti kako će Vam se u roku od 30 dana od dana zaprimanja zahtjeva javiti izvođač radova s kojim ćete dogovoriti detalje spomenutih radova.

Zahvaljujemo na razumijevanju i iskazanom strpljenju prilikom izvršenja potrebnih tehničkih radnji.

S poštovanjem,
Vaš Hrvatski Telekom d.d.

 

kroz par tjedana su došla neka dva lika doma (mene nije bilo) i predstavili se da su iz Ericssona ili tako nešto i izvana samo pogledali kako to izgleda.

 

I od tada ni traga ni glasa.

 

Ali sad bar mislim da imam pravnu osnovu da im pošaljem dopis u kojem ih obavještavam da za 30 dana počinjem sa građevinskim radovima i da ako ne uklone instalaciju, istu će ukloniti moj izvođač radova i ispostaviti im račun.

 

ihush uto 22.11.2022 11:36
Havo kaže...

..i kako će Vam se u roku od 30 dana od dana zaprimanja zahtjeva javiti izvođač radova s kojim ćete dogovoriti detalje spomenutih radova.

..

Ali sad bar mislim da imam pravnu osnovu da im pošaljem dopis u kojem ih obavještavam da za 30 dana počinjem sa građevinskim radovima i da ako ne uklone instalaciju, istu će ukloniti moj izvođač radova i ispostaviti im račun.

 

 -čemu još 30 dana? od kad si poslao zahtijev, prihvaćen, u proceduri, rok već teče.. po isteku napraviš kako si zamislio (ili čekaš, tvoj izbor..).