ministar pon 14.8.2017 21:35
Dardevil kaže...

Pantone se miješaju po potrebi kupca, neke osnovne pantone nijanse se mogu kupiti kao i CMYK, a sa pantone bojama (miješanjem istih u tiskari) radi svaka bolja tiskara u HR.

Koliko sam pretraživao, vidio sam da svi koriste CMYK. Meni treba baš pantone jer želim baš tu boju, a ne da svaki primjerak bude drugačiji.

 

Može imena ili linkovi par tih tiskara? 

Dardevil pon 14.8.2017 21:38

Ne trebaju ti linkovi. Ja sam tiskar po struci i znam kako se radi. Traži u bilo kojoj tiskari ponudu i samo navedi da hoćeš strogo pantone nijasnu tog i tog broja i da ne želiš da se tiska iz cmyk-a.

ministar pon 14.8.2017 23:10
Dardevil kaže...

Ne trebaju ti linkovi. Ja sam tiskar po struci i znam kako se radi. Traži u bilo kojoj tiskari ponudu i samo navedi da hoćeš strogo pantone nijasnu tog i tog broja i da ne želiš da se tiska iz cmyk-a.

Ok, ako ti tako kažeš  hvala!

Dardevil uto 15.8.2017 09:03

U struci sam već više od 20 godina i u obje tiskare u kojima sam dosad radio odnosno radim tiska se sa pantone bojama. Stranka samo kaže broj pantone boje i boja se onda miješa po receptu napisanom na samoj pantone skali. Velikim kupcima koji dolaze često ili imaju veće naklade kupujemo baš namiješanu pantone boju kako bi izbjegli razlike u nijansi između poslova.