Obrada fotografija

Resize vise slika odjednom...kako?

cro_blue sri 29.4.2009 19:40
eterna luchar kaže...

poz!

zanima me kako tipa odabrati 50 fotki i resize ih 1000x proporc.? da li moze u irfan view-u. dakle ne 1 po 1 nego vise od jednom...

hvala!

 
Ako koristiš Microsoft Office možeš iskoristiti aplikaciju "Microsoft Office Picture Manager". Jednostavan je i efikasan, a ne moraš instalirati druge popratne aplikacije. 
eterna luchar sri 29.4.2009 19:46
F1-IVO kaže...

Pogledaj malo ovdje.Skines Image resizer i to ti je to.

 
parizer kaže...

Preporucam besplatan FastStone Photo Resizer

"convert, rename, resize, crop, rotate, change color depth, add text and watermarks to images in a quick and easy batch mode"

 
cro_blue kaže...
eterna luchar kaže...

poz!

zanima me kako tipa odabrati 50 fotki i resize ih 1000x proporc.? da li moze u irfan view-u. dakle ne 1 po 1 nego vise od jednom...

hvala!

 
Ako koristiš Microsoft Office možeš iskoristiti aplikaciju "Microsoft Office Picture Manager". Jednostavan je i efikasan, a ne moraš instalirati druge popratne aplikacije. 
 hvala vam na pomoci, evo na kraju sam rijesio s picture manager-om...
bed sri 29.4.2009 20:38

Možeš i u irfanu ako se dobro sjećam.

Ja bih preporučio photoshop, gdje pod 'automate' možeš koristiti par gotovih template, a možeš i 'snimiti' akcije u photoshopu (praktički sve u photoshopu), pa tu 'akciju' primjeniti na x slika, ako ti osnovni resize nije dovoljan.

EldiS sri 22.7.2009 22:34

Ako imas Photoshop instaliran onda imas opciju file/scripts/image processor i tu mozes odraditi resize veceg broja photosa. Samo odaberes folder u kojem su slike, postavis nove dimenzije, novu destinaciju i to je to... ;)