Obrada fotografija

Promjena 9:16 slike u 16:9 za wallpaper?

Žohar uto 24.10.2017 23:35

Pozdrav Bugovci?

Imam sliku cure 1536x2048, kako od ovog napraviti 1920x2048 tak nešto, da na kraju mogu krupati i napraviti pozadinu za radnu površinu. Nemam pojma u Photoshopu niti me je do sada zanimala fotografija, samo osnovna obrada, mjenjanje rezolucije i dr. ZNAČI, imam sliku cure i sad kako sa obje strane po nekih 400 piksela klonirati tako da dobijem 1920 piksela širine? Unaprijed zahvaljujem.

fer-de-lance sri 25.10.2017 00:50

Uglavnom, ako u skroz  gornjem i skroz donjem dijelu slike ima nekih nebitnih dijelova onda izreži 410 piksela u tim sektorima (da ti ostane 1638) i dobit ćeš sliku traženog aspect ratioa i onda ju samo upscaleaš korištenjem najpogodnijeg algoritma i ne bude onda nikakavih deformacija zbog rastezanja slike.

Ako nema nebitnih dijelova u tim dijelovima onda samo napravi prazni image u bilo kakvom programu za obradu slike, neka bude dimenzija 1920x2048, insertaj sliku u tu, centriraj ju kak ti paše i onda ostatak sa strane ofarbaš u jednu boju ili tak nekaj, najbolje je da npr. sliku gurneš skroz desno a lijevi prazni dio ostaviš u nekoj neutralnoj boji i tu si potrpaš ikonice.

Naravno, ako nisi vičan tome, postavi sliku tu pa će ti netko pomoći izraditi taj wallpaper.