Mrežni softver

Mozilla Firefox 57.0 Final

Marko :D sri 22.11.2017 14:18

Krešimir, molim te nemoj klikati 'odgovori' na zadnju poruku ako ne odgovaraš forumašu na poruku. Stvarno je iritantno jer svaki puta forumaš dobi notifikaciju misleći da mu je netko odgovorio na poruku, a zapravo se radi o običnom postu.

 

Ako poruka nije vezana za ničiju poruku, na dnu stranice postoji gumb 'nova poruka' koju služi upravo toj svrsi.

 

Nadam se da se ne ljutiš na dobronamjernoj sugestiji. Hvala! 

Anđeo bez falinge ned 26.11.2017 02:15

 Hvale Firefox u članku a svaka druga riječ je "kao Chrome" ovo, kao "chrome! ono" , ovo bi "moglo" biti dobro, ono bi moglo biti dobro...ukakili su nekada omiljeni preglednik.

 

Isprobao sam ga i ne znam zašto se froza cijeli OS, tri puta nisam mogao ući i ugasiti ni u Task manageru, sve se smrzlo, pola stranice nema, morao sam ručni restart raditi računala a imam 8 GB super (tada skupe) Gskill na 1866 MHz lat 8-8-8-24

 

napravili su nakaradu od nekada kvalitetnog i svima upotrebljivog preglednika.

možda developerima ima korisnih funkcija ali obrisao sam ga i ne želim ništa podešavati jer je to postao problemaičan komad softvera koji inače mora raditi ON-OFF i doviđenja.

 

Opera radi kao sat a bazirana je na Chromiumu.

 

Sramota....

Grozni_Zabac ned 26.11.2017 09:06

Dal ima neki addon sličan TabMix Plus-u? Na poslu mi je osvanuo odjednom FF57, te na njemu taj addon nije više supportan, a dosta mi je pomogao sa svojom funkcijom "Protect tab" gdje nije dao da se tab ugasi bez micanja te zaštite.

 

Pokušao sam staviti extensions.legacy.enabled na true, skinuti stariju verziju toga addona, ali ne pomaže. Ako netko ima savjet ili kako to uključiti ili neki drugi koji radi istu stvar, bio bi zahvalan.

Napomena, ne mogu instalirati ništa, tako da mi ne prolazi opcija skidanja neke starije verzije FF-a ili npr. nightly verzije.

NiramX ned 26.11.2017 09:38
Grozni_Zabac kaže...

Dal ima neki addon sličan TabMix Plus-u? Na poslu mi je osvanuo odjednom FF57, te na njemu taj addon nije više supportan, a dosta mi je pomogao sa svojom funkcijom "Protect tab" gdje nije dao da se tab ugasi bez micanja te zaštite.

 

Pokušao sam staviti extensions.legacy.enabled na true, skinuti stariju verziju toga addona, ali ne pomaže. Ako netko ima savjet ili kako to uključiti ili neki drugi koji radi istu stvar, bio bi zahvalan.

Napomena, ne mogu instalirati ništa, tako da mi ne prolazi opcija skidanja neke starije verzije FF-a ili npr. nightly verzije.

 

Legacy addonovi više uopće ne rade, ali TabMix Plus bi uskoro trebao postati spreman za WebExtension. Ne zna se kada točno, ali se već neko vrijeme radi na tome.

blackalbum ned 3.12.2017 22:30

ajme meni lošeg proizvoda instalirao sam na računalo staro dvije godine novi win 10 home ,računalo bi mi se nakon mirovanja smrzlo samo od sebe,kad sam deinstalirao mozillu više nema smrzavanja,eto toliko o tom pregledniku

Anđeo bez falinge uto 19.12.2017 00:10

Firefox je s novim motorom postao ljudima problematičan kao i Windows 10.

Nešto kao glupi web preglednik, što bi trebalo biti banalno za širu publiku odn. idiot friendly postalo je developersko sranje puno bugova.

 

Koristio sam ga skoro od 2003 godine do prije 2godine.

Još je nekako i bio do ove verzije upotrebljiv ali sad je zaista smeće.

Ako je razvojnim inženjerima dobar za rad, široj masi nije. 

Baotica uto 19.12.2017 01:13

Ovo sa gaženjem preko addonova je fakat super.Imam 63 strane bookmarkova na speed dial addonu.Koji sada na najnovijoj inačici ne radi.I šta bih ja sada trebao odj.ebati sve te bookmarkove.Ili se j.bati sa ručnim imprtanjem na neki drugi addon za bookmarke ? 63x9 stranica.Več su mi debili iz Mozille jednom tako nešto priuštili.Više neće.Ili ču pričekati da svi legacy addonovi koje ja koristim budu ažurirani ili ja ne updejtam preko verzije 56.A ako ti addonovi ne budu apdejtani nikada.E onda ču koristiti Firefox samo do tada kada bude prihvatljivo, i prijeći na nešto drugo.A ja kada jednom otkantam taj browser, taj više neće na moje strojeve.

 

Zaj.ebi me jednom, tvoja sramota, zaj.ebi me drugi puta.Moja sramota.

Haker_x sri 20.12.2017 10:07

Je li neko ima problema sa Firefoxom da mu vuče previše RAM-a ? Na 13 tabova sa malo ili nimalo flasha uzme enormnu količinu od cca 4GB na 6 procesa. Pogasim sve firefox procese u task manageru, ponovo pokrenem firefox i vratim sve tabove, sve ih učitam i na kraju bude neka normala od 700MB. Sve isti tabovi, sve isto a razlika u RAMu ogromna. Nikako ne mogu da skontam zbog čega toliko naraste. 57.0.2 (64-Bit) mi je verzija. Probao sam deaktivirati sve addone kojih imam samo 2 i nije do njih, opet povuče dosta RAMa.

 

https://i.imgur.com/t2pqgCM.png

soundstream sri 20.12.2017 18:44
Haker_x kaže...

Je li neko ima problema sa Firefoxom da mu vuče previše RAM-a ? Na 13 tabova sa malo ili nimalo flasha uzme enormnu količinu od cca 4GB na 6 procesa. Pogasim sve firefox procese u task manageru, ponovo pokrenem firefox i vratim sve tabove, sve ih učitam i na kraju bude neka normala od 700MB. Sve isti tabovi, sve isto a razlika u RAMu ogromna. Nikako ne mogu da skontam zbog čega toliko naraste. 57.0.2 (64-Bit) mi je verzija. Probao sam deaktivirati sve addone kojih imam samo 2 i nije do njih, opet povuče dosta RAMa.

 

https://i.imgur.com/t2pqgCM.png

 Svi imaju te probleme

Ako zelis mozes u about:config stvit


browser.tabs.remote.autostart - false

browser.tabs.remote.autostart.2 - false

dom.ipc.processCount - 1