Mrežni hardver

Wifi extender ne zeli raditi

dennocro pon 24.6.2019 18:15

Imam ruter b715 te sam uzeo extender dlink 1325 za donji kat. spojim se kablom na extender i nadjem postojecu mrezu ukucam pw i sve. nakon save krene odbrojavati 80sec za resetiranje, nakon toga se vise ne mogu spojiti u postavke extendera a spojen sam kablom, kad probam preko wifi na mobu kaze da ne moze dobiti ip adresu. probao vise puta al uvijek isto. sta bi trebalo podesavati neke ip adrese ili jer mi taj dio nije jasan, sa starom ruterom je radilo super sa ovim b715 nece.

Posmatrač pon 24.6.2019 18:20

Kada se prebaci na repeiter mod on se vise ne vidi na mrezi kako si ti zamislio... Tako da je normalno da ne mozes vise uci u njega. Ovo oko IP adrese mi nije jasno. Radi li internet? Da li si dobio jaci signal? 

AF139 pon 24.6.2019 19:16

Veza extendera sa kat uviše ruterom je normalno gotovo jednaka kao i sa smartfonom ili laptopom prema tom ruteru iz iste prostorije.

Extender se postavlja na POLA puta između rutera i korisničkog uređaja ili bolje rečeno na mjesto odakle se dobro komunicira i sa ruterom i sa korisničkim uređajem.

Ukoliko se sa wifi koristi netko u prostoriji sa ruterom , tada veza sa ili bez wifi extendera dolazi u pitanje...

Sa extenderom se usput gubi na max. brzini pogotovo ako ruter ima od provajdera brzinu višu od 100Mbps (tad i skoro upola manju brzinu dobiješ).

 

Setup imaš na youtube a i na "svjet medija" kako podesiti sa WPS-om.

 

https://www.youtube.com/watch?v=dfHuXRfbDKE

https://www.svijet-medija.hr/art/wireless-range-extender-d-link-dap-1325-n300-wi-fi/80095

dennocro pon 24.6.2019 21:41

sve je meni jasno da se gubi signal i da tgreba na po puta, u donjem stanu hvatam gornji signal sa mobom i super je brzina i signal ful, kad se mobom pokusam povezati na extender mi kaze couldnt get ip adress.

 

 

problem je static i dynamic ip adresa.. kad sam prebacio na static i podesio adresu te na mobu podesio adresu sve je radilo ok, al kad je na dynamic ne zeli, jer vidim da je u postavkama 192.168.0.50, a on ne prepozna ocito ili ja radim neku gresku

 

 

po ovome sam isao ali i dalje ne zeli raditi....

 

I have set up everything as you suggested. Thanks a lot!!! If this can help to somebody other:

The last question: are the First issued IP and Last issued IP set-up ok like this on main router (see below)?

Main router settings:

Wirelless:
Channel: 1
SSID: Network 1
Transition mode: Mixed

LAN
IP Address: 192.168.1.1
Subnet mask: 255.255.255.0
First issued IP address:    192.168.1.100 
Last issued IP address:    192.168.1.253
Default gateway: 192.168.1.1
DHCP Server: On

DAP-1360 settings:

Wireless:
Mode: Access Pint:
SSID: Network 2
Channel: 11

LAN:
LAN Connection: Static IP (disable DHCP)
IP Address: 192.168.1.50
Subnet mask: 255.255.255.0
Gateway Address 192.168.1.1

Posmatrač uto 25.6.2019 07:15

Na DAP ti treba biti sit kanal kao i na glavnom routeru, isti ssid i isti pass. To bi te trebalo upozoriti kad se nakacis na router sa DAP-om. 

 

Treba biti u range extended modu...I sve bi trebalo raditi. 

 

Generalno ja nisam imao srece sa tim range extderima. LJudima koji nisu zeljeli dati malo vise novca za pravu stvar kao sto je Unifi AP uzimao sam najjeftinije routere i apove i stavio ap u clinet mode kojim se nakacim na glavno router a na ap kabelom na router koji pravi novu WIFI mrezu.....

Ali unifi je spas za zivce.....Vrijedi svakog novcica kojeg das za njega....

 

 https://www.njuskalo.hr/wireless-wlan/unifi-ap-ac-lr-ubnt-oglas-24503037

 

Uzmi ovo i uzivaj u vrhunskom wifi signalu...

MarkoSB pon 13.4.2020 14:32

Forumaši bok,

na 1. katu kuće mi se nalazi adsl router (t-com-ov ZTE), a u prizemlje kuće sam postavio D-link N300 wi-fi range extender da imam i dolje u prizemlju bolji signal. Po korisničkim uputama sve lijepo povezao preko WPS-a i pojavio mi se i vidim D-link extender i dobra je veza. Odmah da napomenem da sam taj D-linkov router kupio prije 3 godine. Brzina na ZTE routeru mi je 50mb/s, a na extenderu kad mjerim 20 mb/s i to mi je dovoljno za prizemlje u kući (ne trebam više).

Uvijek postoji "ali" pa i ovdje.

 

Naime, preko dana kada sam na 1.katu kuće u dnevnoj sobi spajam se bez problema preko WLAN-a na ZTE router ali na D-link extender me zeza spajanje. Većinom mob vrti li ga vrti (mali krug na Wi-fi prikazu na Iphonu- i ili se ne spoji (nakon 30-40 sekundu) ili se spoji i piše nema interneta). Probam se spojiti preko laptopa (spoji se i piše nema interneta). Znači nije problem da extender nije vidljiv ili da je loš signal (sve lampice na D-link extenderu u prizemlju pokazuju dobru vezu - jedno 3 lampice gore zelene boje - mislim da je to full signal). Kada se spojim na ZTE router (192.168.1.1) vidim pod Associated devices pod WLAN postavkama da je router extenderu dodijelio IP adresu 169.254.116.168 - po mac adresi vidim da je to extender. Zašto DHCP neće dodijeliti dobru adresu extenderu?

Nakon toga, mobitelom se spojim prvo na ZTE (adsl router) preko WLAN-a - kratko spojim i odspojim (ono samo da se spoji veza i pojavi oznaka i kvaćica da je spojeno) i onda se probam spojiti na D-link extender sve uredno radi. I mogu surfati preko extendera. Nakon toga na postavkama ZTE routera vidim da je DHCP promijenio IP adresu i više nije 169.254.116.168 već 192.168.1.5 (primjerice).

 

I onda sve radi neko vrijeme.... Kroz sat-dva-tri-pet probam se spojiti na extender opet problem - opet nije vidljiv. Probao sam na extenderu promijeniti umjesto dinamične u statičnu ip adresu 192.168.1.100 međutim opet se javlja isti problem.

Ono moje pitanje na kraju ovog dužeg posta, zašto se prvo moram spojiti na t-com-ov ZTE router, a tek onda mogu nakon što sam se spojio - spojiti na D-link extender?

Jel vrijeme da zamijenim d-link extender? Jel to on zeza ili? Želim također napomenuti da imam dva powerlink adaptera povezana za dodatni maxtv prijemnik. Hoće li ako uzmem još jedan powerline adapter biti problem? U prizemlju ne mogu provući LAN kabl (ne mogu bušiti rupe kroz strop). 

I molim vas preporuku, što da uzmem, powerlink adapter sa wi-fijem? Ovako neštohttps://www.mall.hr/mrezni-adapteri-powerline-adapters/tp-link-powerline-wifi-adapter-tl-wpa7510-kit-av1000. Znači, ako uzmeme navedeni powerline adapter s linka koji sam napisao, kod routera na 1. katu spajam powerlink sa LAN kablom i uključim ga u utičnicu, a u prizemlju samo stavim u utičnicu drugi powerline adapter i to je to (ne trebam lan kabl niti išta drugo) i dobit ću bolji signal u prizemlju (slično kao extender)?

Sorry možda na glupim pitanjima, pitam da ne naručim nešto a opet neće biti dobro.