Mrežni hardver

Vip USB stick ( internet )

perkoxcar pet 25.6.2010 20:09

Kupio bih si vipov usb stici za internet s kuponom iz buga pa me zanima par stvari:
1. znam da je taj paket bez ugovorne obaveze pa me zanima da li se uz to dobije i posebna sim kartica za to ili uopće nije potrebna ?
2. da li je moguće uhvatiti signal na bilo kojem mjestu ( kakva im je pokrivenost )
3. znam da se račun na tome nadoplaćuje bonovima pa me zanima koliko mogu surfati s 50kn ?
4. da li je to isplativo

Nello pet 25.6.2010 20:35
perkoxcar kaže...
Kupio bih si vipov usb stici za internet s kuponom iz buga pa me zanima par stvari:
1. znam da je taj paket bez ugovorne obaveze pa me zanima da li se uz to dobije i posebna sim kartica za to ili uopće nije potrebna ?
2. da li je moguće uhvatiti signal na bilo kojem mjestu ( kakva im je pokrivenost )
3. znam da se račun na tome nadoplaćuje bonovima pa me zanima koliko mogu surfati s 50kn ?
4. da li je to isplativo

Pozdrav,prvo, uz kuponom iz Buga  kupuješ Usb sticka od Vipa dobiješ sa sim karticom dobijes garancijom na 2g, a Usb stick radi kao mobitel jer je ta kartica radi kao podatkovna i nije moguć govorne linije već samo za surfanje interneta i slanje SMS poruke. Drugo, ovisi kakve signale hvataš na mjestu gdje živiš, pa ako imaš vipov mobitel koji uz gornje ekrana za signale a ima oznake GPRS,  E je Edge , U je UMTS i H je HSDPA, ako živiš na selu onda signala hvata  GPRS ili EDGE i dok za grad HDSPA/UMTS i čak obrnuto. Za surfanje bonom od 50kn a za njega je tarifa 75mb   i sada je 25kn=50mb. 91kn=300mb i 1GB= 191kn. Ovisi kako se potroši dakle više-manje. Najbolja samo za slanje i primanje maila i čitanje neki stranice.  Bilo bi dobro da prije kupnje posudiš od nekog  prijatelja ako imaš i koji ima Vipov usb sticka i da isprobaš dali ti se odgovara pa onda kupiš na sigurno.  Ja sam na pretplati od 1 gb i živim na selu a signal je EDGE i signal je jak na pet crtice dok UMTS/HDSPA jedva lovi na samo  jednu crticu signala i zadovoljan sam za surfanje, čitam na ovome i pokoji šaljem i primam maila. A  moju tarifu od 1gb jedva stignem za mjesec dana. Osmijeh

monkeymoon sub 26.6.2010 11:46

Pozdrav!

 

ja kupio VipMe Broadband Vodafone mobile Connect USB Stick.

 

Software instalirao (cak najnoviji sa vodafoneovih stranica verzija 10, uz stick dolazi verzija 9.3), on se uspio spojit (UMTS), medjutim, internet explorer mi ne prepoznaje ovu konekciju, tako da ne mogu surfat netom, na samom sticku svitli zelena lampica sto znaci da je stalno spojen.

Help!

 

Nello sub 26.6.2010 13:26
monkeymoon kaže...

Pozdrav!

 

ja kupio VipMe Broadband Vodafone mobile Connect USB Stick.

 

Software instalirao (cak najnoviji sa vodafoneovih stranica verzija 10, uz stick dolazi verzija 9.3), on se uspio spojit (UMTS), medjutim, internet explorer mi ne prepoznaje ovu konekciju, tako da ne mogu surfat netom, na samom sticku svitli zelena lampica sto znaci da je stalno spojen.

Help!

 

Pozdrav i tebi. Najbolje da staviš hrvatski Mozila Firefox jer se odma otvara i najbrža stranica ikad i ne troši resurse i podržava download ( spremanje razne softvera).  Ja koristim već dugo. A IE ti treba tako dugo učitavaCool i puno guta promet.

smajli sub 26.6.2010 13:39

Nisam znao da osim jezika postoji i razlika u brzini izmedju hr i eng verzije firefoxa. Nego, sto se tice zamene za IE, ja bih ti preporucio operu, ne samo zbog brzine nego i zbog jedne potencijalno korisnije sitnice. Naime Opera ima opciju zvanu Opera Turbo koja radi na istom principu kao na opera mini i mobile za mobilne telefone. Ta opcija salje zahtev operinim serverima koji preuzmu stranicu, kompresuju je i salju na tvoj komp stedeci ti pritom kolicinu podataka. Jedina mana joj je sto su slike dosta manje kvalitete ali za mail. Forume, vesti to uglavnom nije ni bitno :-)

RADNIK ned 21.11.2010 16:47

molim pomoc imam usb vip stik na bonove od pocetka je dobro radio ali je gubio signal dad sam kasnije nesto zbrisao i sad ga treba ponovo instalirati ali kaze da je greska MY PICTURES ne kuzim kaj to znaci

torrente ned 21.11.2010 17:47

kakva tri broja?

izgasi dolje u traju sa exit vodafon aplikaciju (dolje kraj sata)

istekaj stick.

nadji vodafon u revo uninstaleru, desnim misem klik po ikoni i otvorit ce se crnim masnim slovima opcija, uninstall.

AlienWare1 ned 21.11.2010 17:53

Torrente molim te baci settings od Vipa. Ja sam bio spojen na Carnet acc od sestre u suradnji sa Vipom ali ona je sad u srednjoj od ljeta i ukinuo joj se Carnet acc, a otkad sam dobio taj stick(početkom ove godine) nisu radile tvorničke postavke, a nisam se zamarao da ih aktiviram jer sam odmah koristio carnet postavke.

AlienWare1 ned 21.11.2010 18:26

Hvala na trudu, ali znam ja sve to. Meni trebaju obične vip postavke, ne carnet, carnet znam naštelati, ali otkad sam dobio taj stick nije htio raditi sa običnim postavkama već samo carnetovima pa mi trebaju nečije postavke od "Vip" profila da usporedim. ;)

XXX-Man ned 21.11.2010 18:36
AlienWare1 kaže...

Hvala na trudu, ali znam ja sve to. Meni trebaju obične vip postavke, ne carnet, carnet znam naštelati, ali otkad sam dobio taj stick nije htio raditi sa običnim postavkama već samo carnetovima pa mi trebaju nečije postavke od "Vip" profila da usporedim. ;)

to na pretplatu ili bonove? ako je na pretplatu moraš kod vipa deaktivirat carnet opciju da bi radilo samo preko vip-a

torrente ned 21.11.2010 18:38

on bi morao raditi glatko sa cistim vipom, recimo cim dilitas sada carnet.

nema tu lozinki i passworda.

sam prepozna broj sim kartice i eventualno pita pin.

isto kao sto je svima radilo sa bug promocijom.

 

eh sada, ja cisto sumnjam da je to neki spesl sim koji je prvi dan dodijeljen carnet korisniku i nikako drugacije nece raditi.

XXX-Man ned 21.11.2010 18:41
torrente kaže...

on bi morao raditi glatko sa cistim vipom, recimo cim dilitas sada carnet.

nema tu lozinki i passworda.

sam prepozna broj sim kartice i eventualno pita pin.

isto kao sto je svima radilo sa bug promocijom.

 

eh sada, ja cisto sumnjam da je to neki spesl sim koji je prvi dan dodijeljen carnet korisniku i nikako drugacije nece raditi.

ja koristim takav stick...ako je na pretplatu onda se mora kod njih aktivirat carnet tarifa i ne može se koristit vipova, kad se deaktivira koristi se vip, a ne može carnet...

 

ako je na bonove onda se koristi po želji...

AlienWare1 ned 21.11.2010 18:41
torrente kaže...

on bi morao raditi glatko sa cistim vipom, recimo cim dilitas sada carnet.

nema tu lozinki i passworda.

sam prepozna broj sim kartice i eventualno pita pin.

isto kao sto je svima radilo sa bug promocijom.

 

eh sada, ja cisto sumnjam da je to neki spesl sim koji je prvi dan dodijeljen carnet korisniku i nikako drugacije nece raditi.

Pretplata je, normalan je sim, i da, trebao bi raditi na običnim Vip postavkama, ali otkad ga imam nijednom mi se nije htio povezati na Vip postavke..