Mrežni hardver

Outdoor WiFi Ekstender - isplati li se?

Don Sebastian čet 26.9.2019 18:21

Odmah na početku, želio bih se zahvaliti na vremenu koje ste izdvojili na rješavanjem mojih problema i SVAKI odgovor je iznimno cijenjen.

Također, trenutno nisam u mogućnosti reći model modema, pa ako bude trebalo, poslije ću nadodati.

 

Situacija: 2 kuće udaljene 200m jedna od druge i osoba bi htjela na pola puta staviti wifi ekstender te omogućiti drugoj kući wifi.

 

1. pitanje: Hoće li gubitak konekcije biti prevelik ili?

 

2. pitanje: Ako je nešto takvo stvarna opcija, koliko bi to otprilike koštalo?

 

Kao što ste mogli primjetiti, ja nemam blagog pojma o ovoj temi, ali rješavanje ovog problema mi puno znači.

Još jednom, hvala puno!

 

 

 

 

 

CyberDemonVZ čet 26.9.2019 18:30

Jako ti je važno što se nalazi u tih 200m.

Ako je samo zrak, tj. postoji izravna vidljivost, onda ti čak ni ne treba extender.

Ako je drvo ili dva, ili neka sitna prepreka, onda bi možda radilo uz neki jaki extender.

Ako je grad, zgrade, kuće, onda je skoro pa ne moguće.

Don Sebastian čet 26.9.2019 18:39
CyberDemonVZ kaže...

Jako ti je važno što se nalazi u tih 200m.

Ako je samo zrak, tj. postoji izravna vidljivost, onda ti čak ni ne treba extender.

Ako je drvo ili dva, ili neka sitna prepreka, onda bi možda radilo uz neki jaki extender.

Ako je grad, zgrade, kuće, onda je skoro pa ne moguće.

 Ne postoji nikakva prepreka, ali za svaki slučaj koji brandove extendera biste vi preporučili?

 

StonedAssassin čet 26.9.2019 20:38

Realno ti samo trebaju dvije vanjske antene ako se kuće dobro vide. Tamo gdje je izvor interneta može ići omni antena ili panel a kuća koja "hvata" internet bi bilo poželjno da ima yagi antenicu. AP-ovi naravno moraju imati antene koje se mogu skinuti.

CyberDemonVZ pet 27.9.2019 15:10
Don Sebastian kaže...
CyberDemonVZ kaže...

Jako ti je važno što se nalazi u tih 200m.

Ako je samo zrak, tj. postoji izravna vidljivost, onda ti čak ni ne treba extender.

Ako je drvo ili dva, ili neka sitna prepreka, onda bi možda radilo uz neki jaki extender.

Ako je grad, zgrade, kuće, onda je skoro pa ne moguće.

 Ne postoji nikakva prepreka, ali za svaki slučaj koji brandove extendera biste vi preporučili? 

 Ne znam ti puno o njima, ali puno čitam forum pa znam na koja pitanja moraš odgovoriti da bi ti netko mogao pomoći :D

 

Ako je izravna vidljivost, onda kak veli kolega, na svakoj strani ti trebaju samo dobre antene. O njima, na žalost, ne znam ništa.