Mrežni hardver

Kućni NAS? Iskustva? Preporuke?

display name ivo jučer 07:50
Jura iz druge galaksije kaže...
display name ivo kaže...

Ja sam na kraju uzeo DS218+ sa 2 WD Red 4TB HDD-a. Za backupe super. Plex odlično radi u lokalnoj mreži, udaljeno baš i ne. Krene vjerojatno raditi transcoding, zakuca procesor na 100% i čekaš i čekaš i kada i krene kvaliteta videa je puno lošija.

Ukratko, koliko para toliko muzike. A lijepo sam ti predložio daleko kvalitetnije rješenje. 'ko kupuje jeftino, taj dva puta kupuje. Pa sad računaj koliko si ušparo.

Jura hvala još jednom na savjetu, poslušao bih te ali morao sam se uokviriti u budžet, nije štednja, postoje razlozi. Ovo za transcoding sam napisao kao jedinu lošu stvar za DS218+ kojim sam inače prezadovoljan, a ispravio bih nepravdu jer sam u međuvremenu neke stvari skužio. Naime, ja sam testirao na način da sam na mobitelu sa 4G mreže pokretao video sa NAS-a pri čemu mi je Plex rušio kvalitetu (valjda zbog štednje internet prometa?) a kao opcije reprodukcije postojale su smo reproduciraj originalnu kvalitetu i pretvori automatski (kod obje opcije je kvaliteta bila lošija). Međutim otkrio sam da mogu i sam postaviti ručno kvalitetu i onda bude isto kao u lokalnoj mreži. Otkad imam NAS bilo je već nekoliko nadogradnji Plex servera za Synology i vrijeme učitavanja se isto drastično skratilo. Tako da zamjerki više nemam. Da, DS718+ je bolji i jači i uzeo bih ga da sam mogao, iako mi je DS218+ i više nego dovoljan za moje potrebe.

hrka11 jučer 07:57
display name ivo kaže...

Jura hvala još jednom na savjetu, poslušao bih te ali morao sam se uokviriti u budžet, nije štednja, postoje razlozi. Ovo za transcoding sam napisao kao jedinu lošu stvar za DS218+ kojim sam inače prezadovoljan, a ispravio bih nepravdu jer sam u međuvremenu neke stvari skužio. Naime, ja sam testirao na način da sam na mobitelu sa 4G mreže pokretao video sa NAS-a pri čemu mi je Plex rušio kvalitetu (valjda zbog štednje internet prometa?) a kao opcije reprodukcije postojale su smo reproduciraj originalnu kvalitetu i pretvori automatski (kod obje opcije je kvaliteta bila lošija). Međutim otkrio sam da mogu i sam postaviti ručno kvalitetu i onda bude isto kao u lokalnoj mreži. Otkad imam NAS bilo je već nekoliko nadogradnji Plex servera za Synology i vrijeme učitavanja se isto drastično skratilo. Tako da zamjerki više nemam. Da, DS718+ je bolji i jači i uzeo bih ga da sam mogao, iako mi je DS218+ i više nego dovoljan za moje potrebe.

Ako ga koristis kao nas server i spremas filmove na njemu tada na mobitel instaliraj Kodi i povezi ga sa nas-om,bolje ti je to nego plex puno.

Kvaliteta slike ce ti bit puno bolja,tada synology nece morati radit transcoding kao za plex,a taj synology nije uopce dovoljno jak za to,sad koji ti je tv nezz,ali nek ti kodi bude opcija br.1 bas radi kvalitete slike,transcodinga itd...