oddball uto 6.4.2010 09:59

Ja bih na tvom mjestu uzeo tomosa. Imam jednog starog 20 godina i još se nijedanput nije ništa na mašini pokvarilo, svi orginalni dijelovi, dok se nekim frendovima skuteri kvare svaki čas. I s tomosom se možeš provozat po šumi i nekim lošijim putem, dok sa skuterom nemreš.

mrog 33 uto 6.4.2010 15:57

APN definitivno, nema ljepšeg nego kad sam mjenjaš brzine , pa kad ubaciš u nižu eeeeeeee. A ne na skuteru daš gas i to je to, mislim bezveze, to je za klince koji se oče preseravat

 

 

EDIT: sad idem na svojem apn-u složit zadnju gumu, probušila se još tamo 2008 i od onda je u garaži.

Ova tema mi je dala inspiraciju za to.

Hyperion uto 6.4.2010 16:53

Meni stric poklonio apn 6, zakon motor samo treba generalku jer je definitivno izgubio na snazi (iz stare jugoslavije je još).

 

Definitivno APN 6, voziš 60km/h, voziš po makadamu, šumskom putu, blatu ma svuda ide.

GRDI-146 sri 7.4.2010 00:56

ovisi.... 

APN = ako planiras preci na nesto jace jednog dana onda ti je ovo izvrstan pocetak

Skut = kvart, trebica, mogucnost kiteva itd.


A ovaj gore kaj ima neku babu za avatar : to ti je tomos SM kosta ti 24k kn. Vise se ne proizvodi ( do 2010) 

kanta čet 8.4.2010 00:09

ako ti je život mio uzet ćeš APeNca jer budimo realni skuter koji košta ko APeNac ....znaći nekih 7 000 kn je  teško sranje.......a i bzvz mi je vozit automatika...nije to to....APN 100 %

Don Kihoty čet 8.4.2010 00:18
luka_cro kaže...
da decki,ali koja cura ce sjesti na tomos...ako imas stila,ekonomicnosti uzmi skuter...a tomos je tak ni vrit ni mimo!

1. Cura koja sjedne na Thomos, zna da ide u poljski put, pravac šuma/luvada = sex

2. Cura koja sjedne na skuter, zna da ide pokazat svoje dupe po gradu = no sex

 

A što se tiče ekonomičnosti, ne vidim smisao.

Skuter troši 10-13l na 100km.

Tomos troši 2-2,5l na 100km.

 

Dijelovi za skuter -> mnogo para.

Tomos -> 100kn jednom u 5 godina.

 

Skuter kad se pokvari -> u ovlašteni servis.

Tomos AKO SE IKAD pokvari -> generalka na srediti autoceste bez problema.

kanta čet 8.4.2010 00:27

a u vražju mater pa ne troši skuter od 50 ccm tolko...troši 2,5-5 litara ovisi kolki gas i kakav put....pa onolko ni prosjećan auto s 4 klipa ne troši.....dobro ti ovo za tomosovu generalku...hahahaha

Lion King čet 8.4.2010 01:38
Don Kihoty kaže...
luka_cro kaže...
da decki,ali koja cura ce sjesti na tomos...ako imas stila,ekonomicnosti uzmi skuter...a tomos je tak ni vrit ni mimo!

1. Cura koja sjedne na Thomos, zna da ide u poljski put, pravac šuma/luvada = sex

2. Cura koja sjedne na skuter, zna da ide pokazat svoje dupe po gradu = no sex

 

A što se tiče ekonomičnosti, ne vidim smisao.

Skuter troši 10-13l na 100km.

Tomos troši 2-2,5l na 100km.

 

Dijelovi za skuter -> mnogo para.

Tomos -> 100kn jednom u 5 godina.

 

Skuter kad se pokvari -> u ovlašteni servis.

Tomos AKO SE IKAD pokvari -> generalka na srediti autoceste bez problema.

Mozda ako imas najjaci malossijev kit gore trosi 13l, ali serijala trosi 3 - 4 litre max.

 

Iskreno, ako si iz grada uzmi si skuter, manje ces paznje privlaciti i kasnije se lakse bacis u tunning. Ako si izvan grada onda si uzmi tomosa, jer je mentalitet ljudi u gradu takav kakav je. Nazalost.Izlanuo se

miki1981 čet 8.4.2010 10:12

APN je dobar ak oces bauljat s njim svuda, i po losijem terenu.

Ali skuter je u principu nenadmasan za po gradu, tj po asfaltu i drugim ne jako losim podlogama. Skuter je daleko jaci, brzi itd itd.

Imao sam i vozio oboje, i mogu rec kad sam uzeo skuter ja i cura smo svuda isli sa njim, dok sa APN-om kad smo dvoje pa je neka jaca uzbrdica...pa to je za poludit...nikad stic do vrha, ide on, i nece stat, ali brzina mu je koma. Dok skuter leti, sa nas dvoje, uzbrdica, nizbrdica, ravno, ma ide ko metak.

A kod mene ima dosta uzbrdica i tako da mi je skuter bio bolje rijesenje.

luka_cro čet 8.4.2010 12:39

kako molim?????10-13L da skuper trosi??????si ti normalan????tolko ne trosi moja honda 201ks LOL,skuter ako trosi 3-4L max i nije istina da se skuter kvari,nemozes to reci,kupi derbija gp1 ili gilleru neku ili piagio,a ne ona vasa ?ranja s Pevca za 3000kn.....i da govorimo o performansama,derbi gp1,gillera runner i jucer sam bas vozio piagio nrg power dd i potegnu cok preko 85(bez blokada naravno),a apn??sa apn sam najvise tjerao 71km/h

 

i da na tomosu druga osoba jedva sjedi jer nema mjesta,ako se ne varam tomos je za jedno osobu,a i ako je za dva,jedan malo jaci za drugom mjesta nema

Bl4ckD3v!L čet 8.4.2010 12:54
miki1981 kaže...

APN je dobar ak oces bauljat s njim svuda, i po losijem terenu.

Ali skuter je u principu nenadmasan za po gradu, tj po asfaltu i drugim ne jako losim podlogama. Skuter je daleko jaci, brzi itd itd.

Imao sam i vozio oboje, i mogu rec kad sam uzeo skuter ja i cura smo svuda isli sa njim, dok sa APN-om kad smo dvoje pa je neka jaca uzbrdica...pa to je za poludit...nikad stic do vrha, ide on, i nece stat, ali brzina mu je koma. Dok skuter leti, sa nas dvoje, uzbrdica, nizbrdica, ravno, ma ide ko metak.

A kod mene ima dosta uzbrdica i tako da mi je skuter bio bolje rijesenje.

Jesi ti puko mozda?

fox22 čet 8.4.2010 13:02

apn klip 42, cilindar izbrusiš ,delorto(može i orginal radi potrošnje) ,rezonantni auspuh ,veliki rezervoar, popunjenje, dugi sic, prijenos, ubaciš petu sve to napraviš za neku siću i imaš motor a ne kariolu od skutera na zadnje kolo ti idu deblje žbice naprvo staviš pajolke(vilice) gume od neke kroserice podigneš prednji blatobran i nema te curice koja nebi htjela....Smijeh

luka_cro čet 8.4.2010 15:36

da istina,al to mozes i na skuteru!preminuli prijatelj je imao piagio nrg i imao kit(spuzvica,rasplinjac,usis,gljive,rolice,malosi) i skuter je isao 120km/h,mada se potrosnja povecala za skoro puna 3L ali eto kamion ga nije vidio i puknup u zadnji kraj i....