Monitori

Problem sa ekranom

Pilot Boy pet 14.1.2011 22:11

Bok :)

Znači, izlazim ja iz igre i kad odjednom na ekranu mi nestane 3cm (crno).. Pregledao sam screen resolution ali je ok, max i recommended, ali ako smanjim opet ekran se ne proširi.. Restarto sam kompjuter, ekran ali isto.. Inače koristim windows 7 i aspect ratio monitora mi je 16:9.. I sad zanima me kako "proširiti" ekran, ili neki drugi solution, da nema ovog crnog sa desne strane :(

 

e da, drajvere od grafičke i monitora sam updateao ali nema rezultata..

Godfahter pet 14.1.2011 22:14
Pilot Boy kaže...

Bok :)

Znači, izlazim ja iz igre i kad odjednom na ekranu mi nestane 3cm (crno).. Pregledao sam screen resolution ali je ok, max i recommended, ali ako smanjim opet ekran se ne proširi.. Restarto sam kompjuter, ekran ali isto.. Inače koristim windows 7 i aspect ratio monitora mi je 16:9.. I sad zanima me kako "proširiti" ekran, ili neki drugi solution, da nema ovog crnog sa desne strane :(

 

e da, drajvere od grafičke i monitora sam updateao ali nema rezultata..

Iako nemamo pojma o kojemu je monitoru rijec,probaj nesta jednostavno-stisni tipku Adjust screen resolution-na monitoru,naravno,ako ju imas!

Pilot Boy pet 14.1.2011 22:15
Luxy2501 kaže...
Pilot Boy kaže...

*facepalm* hvala :)

Nista, ako imas noviji monitor on bi trebao se sam namjestit ja mislim

Pa je noviji je, inače svaki put sam adjusta, ako ništa kad ga zgasim pa upalim napravi to, ali ovog puta očito nije..

qqq sub 15.1.2011 11:37

Evo da ne otvaram novu temu imam problem s monitorom kod gledanja videa na you tubu kod full screena. kad stavim na full screen onda mi nije slika razvucena pocjelom ekranunegoo je samo na sredini.

kako  da  rijesim taj problem? 

probao sam preko tipaka na  ekranu ali nije bilo rezultata.

monitor je LG w1946.

problem se mi je dgodio jucer kad sam prtisnuo neku tipku na monitoru

evo slika dole

Luxy2501 sub 15.1.2011 16:39
qqq kaže...

Evo da ne otvaram novu temu imam problem s monitorom kod gledanja videa na you tubu kod full screena. kad stavim na full screen onda mi nije slika razvucena pocjelom ekranunegoo je samo na sredini.

kako  da  rijesim taj problem? 

probao sam preko tipaka na  ekranu ali nije bilo rezultata.

monitor je LG w1946.

problem se mi je dgodio jucer kad sam prtisnuo neku tipku na monitoru

evo slika dole

jel to kod svakog videa? mozda je takav video?

qqq sub 15.1.2011 18:56
Luxy2501 kaže...
qqq kaže...

Evo da ne otvaram novu temu imam problem s monitorom kod gledanja videa na you tubu kod full screena. kad stavim na full screen onda mi nije slika razvucena pocjelom ekranunegoo je samo na sredini.

kako  da  rijesim taj problem? 

probao sam preko tipaka na  ekranu ali nije bilo rezultata.

monitor je LG w1946.

problem se mi je dgodio jucer kad sam prtisnuo neku tipku na monitoru

evo slika dole

jel to kod svakog videa? mozda je takav video?

Skoro  pa kod svakog videa kako da rijesim problem. i znas mozda gdje bi mogao skinuti drivere za monitor?

kako  da rijesim problem?

maks-rs pet 21.1.2011 14:43
bosanac19793 kaže...

Imam problem sa Monitorom,slika mu se zamucuje postepeno. Mogu ga koristiti sat vremena i onda ga moram ugasiti pola sata pa ga ponovo mogu koristiti neko vrijeme. Jeli gotov ili ima tu neka pomoc? Hvala!!!

..... još kad bi znali koji je monitor....

Franjo15 sri 26.1.2011 00:48

Da se prikrpam da ne otvaram nove teme,

znači naslov sve govori, javlja mi se problem s monitorom,

nakon nekog vremena korištenja javlja mi se to da ekran počne bljeskati, slika postane vidljivo lošija, i pojavljuju se tragovi zaslona koji sam koristio prije ovoga, duh mi se pojavljuje :D

Inače to je prije bilo rijetko ali sad se češće javlja.

Kosistim ubuntu, 1280x800 rezolucja, te komp iz profila

uss sri 26.1.2011 01:07

Imam i ja manjih problema sa svojim CRT Samsungom 794MB. Na frekvenciji 85 hz počne da pišti i moram smanjiti na 75 hz. Takođe primijetio sam da se slika kada minimiziram ili povećam prozor malo poveća ili smanji za 2-3 piksela. Na google sam tražio i neki ljudi kažu da je u pitanju slab visokonaponski trafo, tj. ne daje dovoljan napon za brzo iscrtavanje slike. Može li se to kako riješiti ili da kupim novi monitor?

ihush sri 26.1.2011 01:19
uss kaže...

Imam i ja manjih problema sa svojim CRT Samsungom 794MB. Na frekvenciji 85 hz počne da pišti i moram smanjiti na 75 hz. Takođe primijetio sam da se slika kada minimiziram ili povećam prozor malo poveća ili smanji za 2-3 piksela. Na google sam tražio i neki ljudi kažu da je u pitanju slab visokonaponski trafo, tj. ne daje dovoljan napon za brzo iscrtavanje slike. Može li se to kako riješiti ili da kupim novi monitor?

-točno, nedaje više dovoljno stabilan napon.. možda neki električar uspije prelemiti-stabilizirati, ali nije kvar za normalan popravak.

-75Hz je OK. (rezloucija?.. pokušaj na nižoj)

-to se inače zove 'disanje ekrana' i može biti i na novom monitoru, testiraš npr izmjenom svijetle i tamne slike na većem dijelu ekrana.. i gledaš rub.

uss sri 26.1.2011 11:05
ihush kaže...
uss kaže...

Imam i ja manjih problema sa svojim CRT Samsungom 794MB. Na frekvenciji 85 hz počne da pišti i moram smanjiti na 75 hz. Takođe primijetio sam da se slika kada minimiziram ili povećam prozor malo poveća ili smanji za 2-3 piksela. Na google sam tražio i neki ljudi kažu da je u pitanju slab visokonaponski trafo, tj. ne daje dovoljan napon za brzo iscrtavanje slike. Može li se to kako riješiti ili da kupim novi monitor?

-točno, nedaje više dovoljno stabilan napon.. možda neki električar uspije prelemiti-stabilizirati, ali nije kvar za normalan popravak.

-75Hz je OK. (rezloucija?.. pokušaj na nižoj)

-to se inače zove 'disanje ekrana' i može biti i na novom monitoru, testiraš npr izmjenom svijetle i tamne slike na većem dijelu ekrana.. i gledaš rub.

Monitor izgleda ima neku tvorničku grešku jer se čudno ponaša od kako sam ga kupio. Inače ima i jedan mrtvi piksel (ako je to moguće na CRT) ili neku crnu tačku. Pišti na 85 hz pri 1024X768 a niže mi ne odgovara. Tačno je to za disanje slike. Baš posebno dolazi do izražaja kada prelazim sa svjetlije na tamniju sliku i obratno.

Franjo15 sri 26.1.2011 22:14
Franjo15 kaže...

Da se prikrpam da ne otvaram nove teme,

znači naslov sve govori, javlja mi se problem s monitorom,

nakon nekog vremena korištenja javlja mi se to da ekran počne bljeskati, slika postane vidljivo lošija, i pojavljuju se tragovi zaslona koji sam koristio prije ovoga, duh mi se pojavljuje :D

Inače to je prije bilo rijetko ali sad se češće javlja.

Kosistim ubuntu, 1280x800 rezolucja, te komp iz profila

Jel imao tko iskustava s mojim slučajem. Ili jel zna možda u čemu je problem. Ili je jednostavno monitor odradio svoje :D