Monitori

Koji monitor kupiti

hrvojeb85 ned 15.9.2019 18:09

Pozdrav, planiram uzeti AOC LED IPS Q3279VWFD8, vidim da neki prilikom izbora navode konfiguraciju računala, moja je grafička xfx amd radeon r7 260x 2GB, proc AMD FX X8 8300, 8GB RAM. Svrha je zamjena dva stara monitora na manjem stolu s jednim većim, ne igram igrice, znači programiranje, multimedija i surfanje. Jel konfiguracija ok za navedeno?

amd freak ned 15.9.2019 18:55
ibme74 kaže...
amd freak kaže...

 I ja ga pratim upiknut ali nikako da jos malo padne cijena...na 1500-1600kn je gotovo uvijek xD

 

Pa za koliko bi ti da upecas 1440p 75hz IPS freesync monitor? 1.000kn? 1.500kn je super cijena, sumnjam da će ići dolje, eventualno da čekaš opet neku ekupi/mall.hr akciju ili bonove, mozda black friday, sto se regularne cijene tice 1.5k kuna je super za taj monitor.

 Zato jer mi nije hitno, još uvijek 24" lg full hd radi posao kako treba, ali da ga treba mijenjati treba, e sad dal će biti sutra ili za 2-3 mjeseca nebitno.

 

U ponedjeljak je ujutro bio na mall.hr na akciji 1265kn ali ga nisam stigao kupiti jer sam bio na poslu. Akcija je trajala ujutro od 8 do negdje 13 popodne.

 

Tako da da, može to i niže.

boatenga pon 16.9.2019 16:56

Ništa nije preveliko, brzo se navikne na bilo što, pogotovo na bolje..

 

Da obavijestim, ipak sam odustao od "odustajanja", i uzeo monitor koji sam već bio naručio..

Sve ok, monitor radi, ali jednostavno ne mogu procijeniti koliko je dobar ili nije..

Imam stariji samsung pls, i sad i ovaj je isto pls panel..

Ali je različit..Novi je puno svjetliji, odnosno ne mogu ga namjestit da bude koliko toliko jednako kao na starom (ili je stari možda oslabilo osvjetljenje nakon toliko vremena)..

 

Po nekoj mojoj procjeni stari samsung S24B350T ima bolji panel, kad gledam jedan do drugoga, bijela je bijelija..Ali..

 

Jebiga, teško je znati što je dobro a što nije kad sam se u životu susreo sa tri, četiri monitora, i sigurno ne smatram da sam kompetentan procijeniti što je odlično, a što je krš..

Uglavnom radi..

 

Zato je i zanimljivo čitati temu o AOC-u 32", što sve neki pišu..Meni bi i taj aoc sigurno bio dobar..

ibme74 pon 16.9.2019 17:04
boatenga kaže...

Ništa nije preveliko, brzo se navikne na bilo što, pogotovo na bolje..

 

Lako se priviknuti na veće, teže se vratiti na manje jer više ti nije to to ako si sjedio pred velikim ekranom neki duži perijod... to ti je kao ono probat 144hz igrat se tako mjesecima pa se vratiti na 60Hz...

Berkut pon 16.9.2019 17:53

Pozdrav...

Sad kao monitor koristim Samsung SyncMaster P2770HD,koji u sebi ima TV tuner pa mogu odgledat i neš sa telke,bez da pallim komp.

Zanimalo bi me jel postoji koji monitor vece dijagonale..npr 32-34 koji u sebi ima novi DVB-T2 tuner sa HEVC-om,tako da mogu pratit nase programe,

nakon što predju na to novo emitiranje ?



P.S. svaka druga ideja je dobrodošla...

ibme74 čet 19.9.2019 21:52
Luka123 kaže...
ibme74 kaže...

Imas za te pare 1080p 75Hz sa freesyncom klik

 
Gledao sam sad recenzije, hvale ga puno. Da nema ghostinga etc. izgleda kao best buy po meni za te pare i još je IPS i freesync uključen.

 

Jedini "minus" je da nema DP pa ce freesync raditi samo sa AMD grafama

Dans pet 20.9.2019 03:54

Trazim 27" monitor za programiranje... Dosad radio na poslu na Apple Thunderbolt Displayu 27" (2560x1440 rezolucija) i poprilicno je to dobro funkcioniralo, displej ima odlican brightness i kontrast (iako je izasao davno i vise se ni ne proizvodi!) cak i bolji od Dellovog 34" ultrawide IPS-a na kojem sam radio nekoliko mjeseci. (Inace ne volim ultrawide, nije mi potreban.)

 

No sad gledam u trendu su 4k 27" monitori pa razmisljam da li bi mi taj upgrade 2.5k na 4k ista znacio?

 

Imam priliku uzeti polovnog Applea za 300 eura, sto bi nekako bilo idealno posto bi ga koristio kao eksterni displej za Macbook. No gledam ima novi LG 27UK600 i to 4k IPS za 300 eura.

 

Sta uzeti? Kazem, uglavnom bih ga koristio za programiranje i to doma.

IvanBrekalo pet 20.9.2019 13:46
Dans kaže...

Trazim 27" monitor za programiranje... Dosad radio na poslu na Apple Thunderbolt Displayu 27" (2560x1440 rezolucija) i poprilicno je to dobro funkcioniralo, displej ima odlican brightness i kontrast (iako je izasao davno i vise se ni ne proizvodi!) cak i bolji od Dellovog 34" ultrawide IPS-a na kojem sam radio nekoliko mjeseci. (Inace ne volim ultrawide, nije mi potreban.)

 

No sad gledam u trendu su 4k 27" monitori pa razmisljam da li bi mi taj upgrade 2.5k na 4k ista znacio?

 

Imam priliku uzeti polovnog Applea za 300 eura, sto bi nekako bilo idealno posto bi ga koristio kao eksterni displej za Macbook. No gledam ima novi LG 27UK600 i to 4k IPS za 300 eura.

 

Sta uzeti? Kazem, uglavnom bih ga koristio za programiranje i to doma.

 4k ti je presitno za bilo kakav rad na 27", da ne pricam probleme s skaliranjem, rade uzmi 32" 1440p/4k, ova plasticna "smeca" se nemogu usporedivati s apple ekranima po nicemu.

andi.bandi sub 21.9.2019 16:46

Kupio sam danas preko Njuškala Acer XF240H 144Hz 1ms za 1000kn. Star 4 mjeseca, ima još garanciju. Nema mrtvih piksela ni ništa slično, sve uredu s njim. Prvi dojam odličan, u igrama razlika nebo i zemlja od dosadašnjih 60Hz. Jedina mala zamjerka je što su boje malo "izbljeđene", ali to sami očekivao od TN panela. Kalibriranjem boja malo bolje izgleda. Valjda sam dobro prošao.

Lp

ibme74 sub 21.9.2019 18:03

Imas ovaj AOC ali je po cijeni od 1.550kn jedino u extreme digitalu koji je na losem glasu po pitanju reklamacija klik

Kod nas imas ovaj LG klik

 

oba su 24" TN 144Hz sa freesyncom i oba imaju DP tako da mozes koristiti freesync sa Nvidia grafom