Monitori

Čišćenje LCD-monitora

Wuk19 ned 18.12.2011 11:17

Pozdrav,

 

 

Zanima čime vi čistite svoje monitore? Naime nabavio sam vlažne maramice(Procare PC-9201) i ostao razočaran, ostali su mi vidljivi tragovi brisanja. Tada sam pokušao problem umanjit vodom, kako nisam imao destilirane vodu sam prokuhao i vidno smanjio crte brisanja.

 

Hvala

Lazarus Long ned 18.12.2011 17:25
Wuk19 kaže...

Pozdrav,

 

 

Zanima čime vi čistite svoje monitore? Naime nabavio sam vlažne maramice(Procare PC-9201) i ostao razočaran, ostali su mi vidljivi tragovi brisanja. Tada sam pokušao problem umanjit vodom, kako nisam imao destilirane vodu sam prokuhao i vidno smanjio crte brisanja.

 

Hvala

  Magicnom krpom i obicnom vodom bez pritiskanja. Izbjegavati vlazne maramice nepoznatih proizvodaca (tko zna sto stavljaju) zbog moguceg sadrzaja alkohola.

Prvo uklonis prasinu sa vrlo mekanim kistom i zatim krpom.

Endimion ned 18.12.2011 17:47
mario1990 kaže...

Običnu maramicu nakvasiš vodom skroz i s njom očistiš

nakon toga sa drugom maramicom suhom očistiš i to je to!

 

tako ja, i nema tragova.. {#}

To možeš raditi ako imaš glossy ekran.

Ako momak ima mat površinu nije preporučljivo čistiti ni vodom (vodom nećeš skinuti eventualnu masnoću s monitora od prstiju umazanih masnim burekom i prasetinom) ;) ni ikakvim abrazivnim sredstvima, sredstva za čišćenje posuđa, autošamponi, šamponi za kosu, alkohol, benzin itd.

 

Kupi se u trgovini sprej (ja koristim SBOX gel za čišćenje ekrana i microfiber krpicu)

 

To je preporuka i za MAT panele televizora.

 

Cijene su od 30 do 60 kn otprilike. Ima ih raznih vrsta , nisu skupi i dugo traju.

Wuk19 pon 19.12.2011 06:00

Monitor je dell U2311H, dakle mat ekran.

--------------------------------------------

 

///Navedeni proizvod je kupljen u:

 

http://www.links.hr/?naziv=set-za-odrzavanje-racunala-procare-vlazne-maramice-za-ciscenje-100-kom-pc-9109&option=artikl&id_kategorija=08&id_artikl=080.000.020

 

(nema komentara)

 

 

///Također od istoimenig proizvođača, ali u obliku spreja:

 

http://www.links.hr/?naziv=set-za-odrzavanje-racunala-procare-komplet-za-ciscenje-monitora-tekucina-krpica-pt-9008-p2&option=artikl&id_kategorija=08&id_artikl=080.000.021

 

(3 komentara)

 

 

Same specifikacije kupljenog proizvoda(Procare pc-9201):

 

  • Anti-Static
  • Dermatološki sigurne
  • Izbijegavati izlaganje direktnoj sunčevoj svjetlosti i otvorenom plamenu

 

No ne navodi se da su bezalkoholne, bez mirisne(parfema) su sigurno, jer imaju odvratan miris!

 

 

 

Molim navedite provjerene proizvode u cjenovnom rangu do 40.00Kn, Hvala.

 

 

Mauro pon 19.12.2011 07:30

Vlazne maramice ili sprej za ciscenje LCD ekrana. Imas ih raznih proizodjaca, meni osobno su najbolje Interland.

Dok je jos uvijek vlazan ekran pobrises ga krpom od mikrovlakana. Te krpe imas kupiti po raznim ducanima tipa DM, Bila itd. itd. i dodju 20-50kn kako koja.

 

Nakon toga ekran bude kristalno cist bez ikakvih tragova ciscenja.

 

Istu stvar napravis i sa plasticnim dijelovima kompa samo sto onda koristis sredstvo za ciscenje plastike, a ne LCD-a.

Verden sub 27.4.2019 17:29

Danas sam išla prstom preko monitora (led lcd monitor), napravila dvije linije.

Monitor je nekako jako gibak, kao da sam malo i pritisnula, nehotično, kao da se sam udubljuje dok ga diraš. Mislila sam da ga se smije dirati.

 

Danas popodne vidim otisak od tih linija koje sam radila (kao sive zmazane linije). Obrisala suhim papirom. Nikakve promjene.

Sad sam vidjela i neke "otiske" od prije. Kao točkice otiska od prsta (valjda sam nešto nekom pokazivala na monitroru).

 

Hoće li to otić ako kupim neki sprej za lcd monitore u nekom tom komjuterskom dućanu? Bilo koji sprej za lcd monitore?