Monitori

Freesync monitori sa g-sync podrškom

NiramX sri 30.1.2019 11:15
omeyer kaže...

 

Uglavnom, u slučaju da ju na servisu poprave ili daju novu želim kupiti dobar 24-25" monitor sa 1080 rezom, 1ms odaziva te 144hz. Volio bi da ima freesync i gsync support.

 

Nijedan monitor nema FreeSync i G-Sync podršku. G-Sync monitori rade samo s NVIDIA-inim karticama, a FreeSync monitori od posljednjeg drivera u načelu rade sa svima.

Iwan7SeVeN sri 30.1.2019 12:32
omeyer kaže...

Pozdrav dečki, imam trenutno Asus ROG RX 580 8GB al ću ju vrlo lako moguće mijenjat za geforce 1080 uskoro jer mi radi prevelike probleme sa driverima.

 

Uglavnom, u slučaju da ju na servisu poprave ili daju novu želim kupiti dobar 24-25" monitor sa 1080 rezom, 1ms odaziva te 144hz. Volio bi da ima freesync i gsync support.

 

Da sebi sada kupujete do 2000kn monitor sa tim karakteristikama, što bi odabrali?

 

Gledam da je oko 1500, al rastegnuo bi se i do 2000.

 AOC G2590PX imam ga oko 3-4 mjeseca i samo rijeci hvale od slike (koja je tn) je super do rispons time i 144hz frekvencije preporodio se preslakom na njega.

Svakako moja preporuka.

+ samo da dodam ima jako dobro svijetljenje tako ako igras mracne igre biti ce dobar posto mozes narihtati da se vidi i u mraku.

omeyer sri 30.1.2019 16:22
Iwan7SeVeN kaže...

 AOC G2590PX imam ga oko 3-4 mjeseca i samo rijeci hvale od slike (koja je tn) je super do rispons time i 144hz frekvencije preporodio se preslakom na njega.

Svakako moja preporuka.

+ samo da dodam ima jako dobro svijetljenje tako ako igras mracne igre biti ce dobar posto mozes narihtati da se vidi i u mraku.

 Hvala ti na preporuci. Ja sam si složio neku listu mojih želja i taj je bio među njima.

 

DELL S2419HGF

 

AOC C24G1

 

AOC G2590PX

 

Uzet ću onda vjerojatno njega. Igram uglavnom PUBG. Kako ti se čini i funkcionira sve ingame? Nema ghostinga i sve je silky smooth? :D

Iwan7SeVeN čet 31.1.2019 17:43
omeyer kaže...
Iwan7SeVeN kaže...

 AOC G2590PX imam ga oko 3-4 mjeseca i samo rijeci hvale od slike (koja je tn) je super do rispons time i 144hz frekvencije preporodio se preslakom na njega.

Svakako moja preporuka.

+ samo da dodam ima jako dobro svijetljenje tako ako igras mracne igre biti ce dobar posto mozes narihtati da se vidi i u mraku.

 Hvala ti na preporuci. Ja sam si složio neku listu mojih želja i taj je bio među njima.

 

DELL S2419HGF

 

AOC C24G1

 

AOC G2590PX

 

Uzet ću onda vjerojatno njega. Igram uglavnom PUBG. Kako ti se čini i funkcionira sve ingame? Nema ghostinga i sve je silky smooth? :D

 Ghosting koliko sam vidio po reviewima ima samo c24g1 jer je to VA panel ovaj G25 nema jako je fluidno sve.

phnx ned 3.2.2019 16:01

gledam da uzmem Asus MG279Q i neku 2060... ali nigdje nemogu naci dali ce radit gsync na njemu.. ali sam nasao da niti ne radi freesync kako treba,da radi do 90 hz.. 

 

gledam da uzmem monitor za sljedecih 5 godina,pa gledam ips. neznam koliko je to dobra ideja.. pogotovo kad je ovo skoro 5 godina star model.. 

 

ako ima tko savjet sta da uparim sa 2060, 27 incha

mislioc ned 3.2.2019 16:10
phnx kaže...

gledam da uzmem Asus MG279Q i neku 2060... ali nigdje nemogu naci dali ce radit gsync na njemu.. ali sam nasao da niti ne radi freesync kako treba,da radi do 90 hz.. 

 

gledam da uzmem monitor za sljedecih 5 godina,pa gledam ips. neznam koliko je to dobra ideja.. pogotovo kad je ovo skoro 5 godina star model.. 

 

ako ima tko savjet sta da uparim sa 2060, 27 incha

 Je ovaj TN ali je monitor odličan. 1400 kn jeftiniji od precjenjenog IPS-a. Izgled i kvaliteta da ne pričam.

 https://www.nabava.net/search.php?q=DELL+S2719DGF nije to televizor da se gleda iz kuta.

 Kvaliteta ovog TN kad se kalibrira je prema recenzijama odlična. 

phnx ned 3.2.2019 16:18

lol.. link vidim tek kad te idem citirat.. 

 

velim,ne kuzim se u hardwer nista. druga struka.. sve novije od 2004te je mrak.. a starije magla :p

 

bed mi je kupit model koji se spominje tamo 2015te.. a nedam vise od 500tinjak eura za monitor. i 350 za grafu

 

kad se gejmam,boljim ko zombi u monitor.. tako da kontam da kutevi nisu bitni.. 

 

i kako je taj monitor jeftiniji u hr nego vani u online shopovima? wtf?

mislioc ned 3.2.2019 16:24
phnx kaže...

lol.. link vidim tek kad te idem citirat.. 

 

velim,ne kuzim se u hardwer nista. druga struka.. sve novije od 2004te je mrak.. a starije magla :p

 

bed mi je kupit model koji se spominje tamo 2015te.. a nedam vise od 500tinjak eura za monitor. i 350 za grafu

 

kad se gejmam,boljim ko zombi u monitor.. tako da kontam da kutevi nisu bitni.. 

 

i kako je taj monitor jeftiniji u hr nego vani u online shopovima? wtf?

 To je za rubriku vjerovali ili ne. Ako je za gaming nemaš kaj razmišljat.

vrinho pon 4.2.2019 20:04
vrinho kaže...

Sorry što ne editiram zadnji post ali otkrio sam da ako na tipku ugasim i upalim monitor gsync odmah proradi. Inače mi je uvijek u stand by kad se ne koristi i nikad ga fizički ne gasim tako da mi je ovo baš bezveze da moram komp stavljati u sleep ili ga gasiti ili paliti fizički da bi gsync proradio. Kako je kod vas ostalih koji koristite taj monitor?

 Novi NV driver riješio problem, sad radi kak spada

el.šef pon 4.2.2019 20:33
augi80 kaže...

Ja ti imam aw2518hf 24.5 240hz 1ms radi perfektno s nvidiom

 Sta nije da je za ovaj model samo freesync ili je nova lista dosla, posto prosli put nisam nasao da nas model podrzava g-sync

Ag008 pon 11.2.2019 23:40
vrinho kaže...

Danas našao malo vremana da isprobam na AOC Q3279VWFD8, znači IPS verzija. Šljaka ali samo kad vratim komp iz sleepa, inače na prvo paljenje i restart nema šanse. Ne kužim zašto ali pretpostavljam da je do drivera. DDU-om pobrisani stari i stavljeni novi.

 Meni uskoro dolazi Q3279VWFD8, jesi probao najnovije nvidia drivere, navodno ne treba restart monitora da proradi gsync?

It'sMe932 ned 17.2.2019 08:29

Vidim da je g2590px podržan, da li je netko testirao s g2590fx? Ne znam koja je točno razlika između ta dva monitora...

 

EDIT: Google kaže da radi, izgleda da bih nakon toliko godina mogao nazad na nvidiu

lion002 pon 25.2.2019 02:24

...i kod mene je 1060. Za boje imaš par profila pa izabereš koje ti odgovaraju ili si custom profil napraviš/ i ne izgledaju boje isprano bez obzira na matricu. Za igre imaš isto par profila,zavisi koji žanr preferiraš. Sve u svemu ja sam zadovoljan. Bogat je opcijama i stvarno nemam zamjerki,od vizuelnog dojma/kvalitete izrade i prikaza slike. Sve u svemu, nećeš pogriješiti ako ga kupiš - tvoj izbor. Gore sam linkao recenziju i ona je prevagnula da ga i ja kupim. 

Ag008 sub 2.3.2019 19:40

Ja imam AOC Q3279VWFD8 te i uz najnovije nvidia drivere gsync proradi tek kada isključim i uključim monitor dok je gsync sadržaj na ekranu.

Ako računalo ode u sleep opet se izgubi gsync. Te ako ugasim i upalim monitor dok sam npr u Chromeu, ne pomaže. Tek kada ga ugasim i upalim unutar gsync sadržaja ostane ispravan sve dok računalo ne ode u sleep opet.

goodie sub 2.3.2019 20:38
Ag008 kaže...

Ja imam AOC Q3279VWFD8 te i uz najnovije nvidia drivere gsync proradi tek kada isključim i uključim monitor dok je gsync sadržaj na ekranu.

Ako računalo ode u sleep opet se izgubi gsync. Te ako ugasim i upalim monitor dok sam npr u Chromeu, ne pomaže. Tek kada ga ugasim i upalim unutar gsync sadržaja ostane ispravan sve dok računalo ne ode u sleep opet.

 Isto je i meni.