Monitori

Freesync monitori sa g-sync podrškom

Čitatelj pon 14.1.2019 09:50

Da, treba malo pricekati. Monizori sa Samsung matricom ce podrzavati, no moguce je da ce poneki imati "blur" efekt.

Za druge prouzvodjace se ne zna. Do kraja mjeseca ce se sve znati. Mogu si misliti kako ce poneki vlasnici ultra skupih G-Sync monitora biti bijesni.

Al ovo je nVidiji jedan agresivni nacin da privuce AMD korisnike sebi.

Plus G-Sync kao takav ce izumrijeti, nije usao u VESA standard, a sto ne udje u VESA, sporo napreduje i izumire.

sudy_freak pon 14.1.2019 10:09
psihoroba kaže...

Ljudovi koja bi onda po vama bio najbolji izbor gaming monitora  144hz, 27", freesync monitora da podrzava gsync?

Ja bih ti definitivno preporučio Dell S2719DGF, ako imaš komp za 1440p rezoluciju.
Preporučam ga na svakom koraku 

Pogotovo po ovoj atraktivnoj cijeni

 

A sutra kad izađu driveri ću isprobati kako radi s nVidijom 

 

EDIT: do sada što mogu reći je da doslovno nikakvih problema nema.
Nema apsolutno nikakve pojave tearinga niti ikakvo trganja slike ako FPS padne ili pređe preko nazivne frekvencije monitora.

Friday pon 14.1.2019 10:30
sudy_freak kaže...
psihoroba kaže...

Ljudovi koja bi onda po vama bio najbolji izbor gaming monitora  144hz, 27", freesync monitora da podrzava gsync?

Ja bih ti definitivno preporučio Dell S2719DGF, ako imaš komp za 1440p rezoluciju.
Preporučam ga na svakom koraku 

Pogotovo po ovoj atraktivnoj cijeni

 

A sutra kad izađu driveri ću isprobati kako radi s nVidijom 

 

Jel nema IPS verzija tog monitora?

sudy_freak pon 14.1.2019 11:06
Friday kaže...
sudy_freak kaže...
psihoroba kaže...

Ljudovi koja bi onda po vama bio najbolji izbor gaming monitora  144hz, 27", freesync monitora da podrzava gsync?

Ja bih ti definitivno preporučio Dell S2719DGF, ako imaš komp za 1440p rezoluciju.
Preporučam ga na svakom koraku 

Pogotovo po ovoj atraktivnoj cijeni

 

A sutra kad izađu driveri ću isprobati kako radi s nVidijom 

 

Jel nema IPS verzija tog monitora?

Nažalost ne, ali vjeruj mi, što duže gledaš u njega, zaboravljaš da je TN.
Kako je netko na nekoj recenziji napisao, gledao ga je u dućanu i odmah se odlučio uzeti ga. Tek kad ga je uzeo i pročitao specifikacije vidio je da je riječ o TN matrici.

Ova matrica stvarno nema veze S Benq XL2730 kojeg sam prvotno kupio za probu.


NO, da ne idemo dalje u off-topic 

psihoroba pon 14.1.2019 15:23

RTX 2080 + i5 8600k + 16gb ddr4 Tako da moće terati..
Iskreno vise bih isao na IPS+ >=144hz + 24" do 27" nista preko ....

 

Ako kazes da je brutalan za 2700kn sutra kad izadju driveri molio bih te iskren odgovor ako je moguce :D

hahhaajaads uto 15.1.2019 14:17
war3_tft kaže...

 Od hrpetine monitora jedino forumski VA drlog br.1 nitko nije testirao. 

 Ja sam testirao taj "drlog". Na monitoru od 1600kn (va panel, 144hz) mi radi odlicno. Posto nikad nisam bio u doticaju freesynca i gsynca ovo je po meni nekakav mali preporod. Prvo sam mislio da ce radit samo na onim kvalitetnijim freesync monitorima, ali izgleda da nije tako. 

Paolo Maldini uto 15.1.2019 14:21
DarthMarkus kaže...

I jel radi na najboljem monitoru za radničku klasu ?

Na mlađem IPS bratu zasad se sve čini ok, tako da razloga za optimizam imamo i mi sa VA panelom. Freesync range je isti kod oba.

PS forumašić Kompleks K uskoro na apartima.

war3_tft uto 15.1.2019 14:29

Pa vidis da su od tih silnih modela IPS verziju testirali, a VA nisu, sa ocitim razlogom. 

 

Sori sto nisam isti dan kad su izletili driveri testirao ne znam kolko moitora.  

 

Ovaj tjedan planiram testirati prijateljev 144hz LG pa javim kako radi.

Paolo Maldini uto 15.1.2019 14:42

Neki Chris je "rezervirao" testiranje VA budget kralja svemira (Q3279VWF) za sebe. A evo vidim da je neki anonimus napisao da radi dobro na frekvenciji 41-75Hz.

Mada ja čekam kolegu forumaša da to testira, to mi ima veću težinu.

Friday uto 15.1.2019 14:51
Paolo Maldini kaže...

Neki Chris je "rezervirao" testiranje VA budget kralja svemira (Q3279VWF) za sebe. A evo vidim da je neki anonimus napisao da radi dobro na frekvenciji 41-75Hz.

Mada ja čekam kolegu forumaša da to testira, to mi ima veću težinu.

 

Q3279VWFD8?

war3_tft uto 15.1.2019 14:56
Čitatelj kaže...

Kod mene flickering, kao i kod Samsung monitora sa istom matricom. Trebaju malo doraditi te drivere, pa ce stimati.

 Hvala na testu, stavio sam ga na listu i linkao tvoj post. Ukoliko se sredi situacija sa flickeringom javi pa cemo osvjeziti link na tvoj novi post.

Friday kaže...

 

Q3279VWFD8?

 Prema listi sto je kolega linkao bolja verzija tj IPS radi, al sigurno ce ga netko sa foruma ovih dana testirati pa cu ga stavit i na listu iz teme.

Paolo Maldini uto 15.1.2019 15:05
Friday kaže...
Paolo Maldini kaže...

Neki Chris je "rezervirao" testiranje VA budget kralja svemira (Q3279VWF) za sebe. A evo vidim da je neki anonimus napisao da radi dobro na frekvenciji 41-75Hz.

Mada ja čekam kolegu forumaša da to testira, to mi ima veću težinu.

 

Q3279VWFD8?

 Na onoj listi kaže lik da ta IPS verzija radi, za sada, ali uzmi u obzir da su driveri izašli tek danas i za neku 100% potvrdu ipak treba vremena. + što očekujemo da forumaši s kombinacijom VA/IPS kralja i nVidija grafičke prenesu svoja iskustva.

Čitatelj uto 15.1.2019 15:26
war3_tft kaže...

 Hvala na testu, stavio sam ga na listu i linkao tvoj post. Ukoliko se sredi situacija sa flickeringom javi pa cemo osvjeziti link na tvoj novi post.

 

Ovakva je situacija - ako igre imaju vise od 55 slicica, nema flickeringa, radi bas kako treba.

Mislim da je razlog taj, sto G-Sync radi od 1 do 144Hz (ili vise, ovisno o monitoru),

dok FreeSync radi tako da ispod 48Hz automatski iskljucuje FreeSync, te ga ukljucuje tek kad broj slicica

dostigne odredjen broj da bi se poklopio sa vise od 48Hz, dakle recimo od 55 slicica pa na vise.

 

Testirao sam sa WOT-om na max postavkama, gdje imam 43 slicice, tad je flickering uocljiv i iritantan.

Onda sam ponovno u WOT-u stavio na "recomended" postavke, gdje je skoro sve na maximumu, samo

tad imam preko 100 slicica, i flickeringa nema, slika je glatka, nema pucanja tekstura po vertikali.

Friday uto 15.1.2019 15:32

A kako se freesync ponasa kad grafa moze gurati vise od onoga sto monitor moze izgurati? Konkretno, taj monitor sa 75 Hz - moja grafa ako u prosjeku moze davati 100-120 da li to ima neke lose posljedice za kvalitetu prikaza?

Čitatelj uto 15.1.2019 15:37

E to ne znam, mozda zakljuca broj slicica na 75, ili nesto vise, nisam siguran jer nemam iskustva s tim,

mogu samo reci kako radi u teoriji od-do, ali u praksi sa monitorima do 75hz, vjerovatno ista stvar.

 

Ne mogu reci puno, jer ovaj monitor je 144Hz, a ni u jednoj igri nemam preko 130 slicica, jer sve je na max

podeseno, radije bi da je broj slicica od 50 do 90 sa svim detaljima, nego da imam grafiku ala Quake 3 Arena sa 500 slicica.

war3_tft uto 15.1.2019 15:37

Opet ti se javlja tearing u tom slucaju jer fps i hz na monitoru nisu sinkronizirani. Zato u riva tuneru (dodatak sa msi afterburnerom) limitiras fps na 2 ispod rr-a monitora, znaci za taj od 75hz limitiras na 73.

Čitatelj uto 15.1.2019 15:37

E to ne znam, mozda zakljuca broj slicica na 75, ili nesto vise, nisam siguran jer nemam iskustva s tim,

mogu samo reci kako radi u teoriji od-do, ali u praksi sa monitorima do 75hz, vjerovatno ista stvar.

 

Ne mogu reci puno, jer ovaj monitor je 144Hz, a ni u jednoj igri nemam preko 130 slicica, jer sve je na max

podeseno, radije bi da je broj slicica od 50 do 90 sa svim detaljima, nego da imam grafiku ala Quake 3 Arena sa 500 slicica.

Friday uto 15.1.2019 15:39
war3_tft kaže...
Opet ti se javlja tearing u tom slucaju jer fps i hz na monitoru nisu sinkronizirani. Zato u riva tuneru (dodatak sa msi afterburnerom) limitiras fps na 2 ispod rr-a monitora, znaci za taj od 75hz limitiras na 73.

 

Znaci limitiranje pomaze i nema lose posljedice po prikaz?

war3_tft uto 15.1.2019 15:41

Da, pomaze ako imas freesync il g-sync.

U slucaju da nemas adaptive sync monitor i to napravis onda bi doslo do tearinga, jer bi ti fps npr bio zakucan na 73, a rr monitora bi konstantno bio na 75, znaci fps i rr bi bili van synca.

Zato ekipa koristi v-sync ako ima fps lock. Izbjegnes tearing, al dobijes input lag, na kraju biras ono sto ti manje smeta, rjesenje svih problema je adaptive sync (freesync/g-sync).