Monitori

Crni ekran kod slaganja novog PC-a

Stane256 sri 20.11.2019 19:52

Pozdrav, nedavno sam kupio novi komp koji nema gore windowse i sve sam ja to pripremio za instalaciju ALI kad spojim komp (VGA kabel) sa monitorom nema slike, samo je crni ekran. Monitor radi dobro jer sam probao preko laptopa ga spojiti i ima slike, probao sam spojiti komp preko HDMI na tv i dalje ništa... Komp sam kupio rabljeni i prije je radio normalno ali preko DVI kabla a ne VGA, ali moralo bi i to raditi.. konfa je radena doma tak da mozda nije kaj spojeno na taj izlaz ili hmm..?

Stane256 sri 20.11.2019 20:00

Graficka: MSI Nvidia GTX 960 4GB
Procesor: Intel i5 4690k
Hlađenje: BeQuiet Pure Rock
Matična: Gigabyte Z97 Gaming 5
Ram: Kingston 8GB 1866Mhz
Hard disk: WD Blue 1TB
Napajanje: CoolerMaster G550M

 

Vrte se ventilatori

CPU sri 20.11.2019 20:06
Stane256 kaže...

Graficka: MSI Nvidia GTX 960 4GB
Procesor: Intel i5 4690k
Hlađenje: BeQuiet Pure Rock
Matična: Gigabyte Z97 Gaming 5
Ram: Kingston 8GB 1866Mhz
Hard disk: WD Blue 1TB
Napajanje: CoolerMaster G550M

 

Vrte se ventilatori

 Izvadi graficku i spoji na integriranu! I nakon toga se javi jeli problem rijesen:)

Stane256 sri 20.11.2019 20:13

to je problem.. jer je komp tako slozen da se ne vidi ni jedan kabel, trebalo bi sve rastavljati, sutra mi dode jedan kolega koji se bolje razumije pa budemo probali nesto.. mislio sam ako ima neko resenje tipa reset drzanjem power tipke ili tako nesto.

CPU čet 21.11.2019 14:33
Stane256 kaže...

samo jedan VGA imam tak da nemam kaj puno fulati.. HDMI su dva, jedan gore a drugi nize, ali sam probo samo u jedan, mozda ako u drugi zastekam bude islo

 Pa slikaj zadnji dio kucista, gdje su priključci! Zaokruzit cu ti na slici gdje trebas ukljuciti kabel od monitora. Imam osjecaj da nas sve ovdje trolas. 

Louis Pluto čet 21.11.2019 14:56
CPU kaže...

...Imam osjecaj da nas sve ovdje trolas. 

 ma ljudi ne znaju, jednom sam upravo radi ovog problema morao izaći, preko telefona nisam uspio skontati u čemu je problem kad ono totalna glupost i uludo potrošenih dva sata... krivim sebe jer sam tup a ne juzera koji to ne treba znati, čovjek kupi PC ubode i ne radi, zovi...

Stane256 čet 21.11.2019 15:58

Evo to su prikljucki iza. Dole su samo jedan HDMI, tri nekva ne znam i jedan DVI-I. I kamo da sad ja to spojim osim gore di mogu i tu ne radi😑😑😑

EDIT:: zasteko sam u donji HDMI i ima slike! Ocito gore nije nekaj spojeno kak treba..

Kolacic čet 21.11.2019 16:09
Stane256 kaže...

Evo to su prikljucki iza. Dole su samo jedan HDMI, tri nekva ne znam i jedan DVI-I. I kamo da sad ja to spojim osim gore di mogu i tu ne radi😑😑😑

EDIT:: zasteko sam u donji HDMI i ima slike! Ocito gore nije nekaj spojeno kak treba..

 U hdmi dolje na grafickoj. 

edit:jesi isprobao pc prije kupnje? 

Louis Pluto čet 21.11.2019 16:11
Stane256 kaže...

 

EDIT:: zasteko sam u donji HDMI i ima slike! Ocito gore nije nekaj spojeno kak treba..

 gore ti je izlaz za grafičku koja je integrirana u procesor a pošto tvoj procesor ne posjeduje grafičku komponentu nemaš slike, dolje su izlazi direktno iz diskretne grafičke kartice i tu zato imaš slike... jasnije?

 

edit, tvoj procesor ipak ima grafički podsustav međutim disablan je u biosu, na kraju ipak želiš koristiti diskretnu grafičku karticu koja je puno moćnija od one integrirane u procesor, hvala dastefan na ispravci, nisam ni pogledao pod njegov pc

Louis Pluto čet 21.11.2019 16:24
Kolacic kaže...

 U hdmi dolje na grafickoj. 

edit:jesi isprobao pc prije kupnje?

CroVandal kaže...

Pretpoatavljam da na monitoru imas samo VGA i to ti je problem. Posto imas na Grafi DVI I mozes nabaviti DVI I to VGA kabel i spojiti i raditi ce normalno.

 čovjek je riješio problem, pročitati... EDIT:: zasteko sam u donji HDMI i ima slike!

dastefan čet 21.11.2019 21:44
Stane256 kaže...

Kupit cu sad HDMI to VGA converter i trebalo bi sljakati onda. Radio je prije kupnje na DVI 

Nepotrebno plaćaš skuplju varijantu HDMI na VGA. Uzmi DVI na VGA, jeftiniji je, ili nek ti netko pokloni, ja ih konkretno imam doma 3-4 komada i neznam kaj bi s njima.

A kolega je krivo rekao da ti procesor nema integriranu grafiku LINK . Ima, ali je vjerovatno u biosu isključena. Ali to je ionako nebitno jer ti je ta interna grafika slabija od te grafičke tak da nema svrhe ju koristiti zbog čega ju je bivši korisnik i isključio u biosu.