Monitori

Brisanje TV ekrana

ILoxD sub 23.3.2019 10:49

Pozdrav ljudi, ne znam ako sam pogodio pravi dio foruma za ovo postavit, al u zurbi sam pa trenutno nemam previse vremena trazi..

 

Dakle gledao sam neke savjete po netu i saznao da je otiske s ekrana najbolje brisat destiliranom vodom i krpicom za naocale.. E sad, posto dosta ljudi kaze da je to najbolje rjesenje, odlucio sam probat i napravio sam joa vece sranje.. Dakle sad mi tv ekran izgleda ko da je cijeli “zamazan” i ne znam sta mi je dalje ciniti? Kad je tv upaljen to se nista ne primjeti al dok je ugasen i dok je pod odsjajem bas izgleda ruzno.. jel ima spasa ili se moram pomirit s time? Dakle nije smak svijeta posto dok se koristi to je neprimjetno al ruzno izgleda kad je ugasen.. Inace radi se o Sony xf95 tv-u i relativno je nov pa mi je ovo bas bilo nepotrebno..

 

EDIT: Da napomenem da sam krpicu maksimalno iscjedio prije brisanja da ne ni mislili da sam prolio tv vodom pa onda brisao ili slicno xD

Dud sub 23.3.2019 11:32

Ja za svoj DEll monitor koristim Ajax sredstvo za pranej stakla , pa onda pamučnu krpu i onda mekani papirnati ručnik da mi ne ostaju crte, važno je da sa ručnikom prođeš dok je još vlažno od sredstva jedino tako ne ostaju mrlje. (barem meni djeluje)

ILoxD sub 23.3.2019 12:02

Ma joj nemam pojma sta da radim, kasnije sam jos jednom prosao i sad malo bolje izgleda, ali i dalje se se vide te “bjele” fleke.. Mislim to je sve nevidljivo u mraku, a pogotovo kad se tv upali, al ovako kad je otvoren prozor i svjetlo sija u sobu, onda je vidljivO, a ne zelim dalje nista radit  dok ne budem siguran da ce to radit jer se bojim da ne pogorsan stvar..

Dud ned 24.3.2019 12:22

Vjerojatno se neki snebivaju kad vide da koristimo sredstva za staklo ili alkohol, ali svaki nađe kaj mu najbolje pere jer fakat nije svaki ekran više isti. Nisu ni materijali isti ni premazi tak da mislim da će kolega koji je započeo temu morati probavati dok ne pronađe savršeno rješenje za svoj ekran. Moj Dell monitor ima taj neki premaz pa mi samo taj ajax pomaže i samo na ovaj način kako sam napisao, ako idem samo sa krpom i ostavim da se samo suši imam puno fleka i crta od pranja. Dok mi tv grundig, ima kao neku plastičnu zaštitu od pol cm i njega mogu i običnom vodom oprat i sjajit če se.