Ninogama pon 17.4.2023 18:51

Dobar dan. 

 

Greskom sam kupio AOC Q27B3MA umjesto AOC sa 145HZ, ali nasao sam na njihovoj stranici sljedece:

 

HDMI (High-Definition Multimedia Interface) is supported by the current gaming consoles, current GPUs, set-top boxes, supporting the HDCP digital content protection system. HDMI 1.3-1.4b versions support up to 144 Hz refresh rate@1080p and 75 Hz@1440p, while HDMI 2.0-2.0b versions support 240Hz@1080p, 144Hz@1440p and 60 Hz@2160p (4K).

 

Kupio sam HDMI 2.0 ali mi ne nudi refresh rate iznad 75HZ

MedO1337 pon 17.4.2023 19:39

Ne možeš imati na tom monitoru refresh rate veći od 75 Hz.

 

Ovo za HDMI su vjerojatno kopirali iz drugih materijala, općenite informacije, koje nisu vezane uz taj monitor. To ti na koncu stoji i na njihovoj stranici:

 

https://eu.aoc.com/en/products/monitors/q27b3ma

 

"Get the upper edge! With a 75 Hz refresh rate, the display panel draws 75 frames each second. 75 Hz refresh rate is 25% faster than what is offered on most entry level displays at 60 Hz, while still being affordable and delivering those extra frames gamers need to beat their opponents."

Ninogama uto 18.4.2023 11:50

Hvala puno na odgovoru, a ja sam pogrjesia, trazio sam ponudu od cilog komp i periferije sa 144hz monitorom ali su mi dali natrag ponudu sa 75 hz monitorom i nazalost nisam ulazio u specifikacije i nisam vidio da je to novi ponudeni monitor sa 75 Hz, a kupio sam ga ima 5 dana i nazalost bacia vec kutiju i sve. Ali s obzirom da nisan neki competitive gamer sta se tice FPSa, da li ce mi bit velika razlika ako ne promijenim na 144hz monitor. Do sad sam igrao igre oko 40ak FPS, tako da mi je i ovih 75 Hz odlicno.

Taraba uto 18.4.2023 12:23

Prošle godine sam kupio AOC 24G2U u HGSpot-u sa jedim bad pixelom pa skoro na sredini ekrana. Monitor je ok ali kod učitavanja zna nekad treperiti ekran, u igrama ne. Kad se isključi freesync onda i treperenje nestane. Isti problem mi je bio i sa Acer Predator xb271hu koji je sa g-sync modulom, kod učitavanja treperenje slike, isključim g-sync treperenje nestane. Krajem prošle godine sam popizdio i kupio LG 27GP850 monitor i gle čuda, oba pc probao na njemu i nema treperenje kod učitavanja sa uključenim g-sync ili freesync-om, tak da ne znam kaj reć, možda novija generacija monitora je rješila taj problem il kaj ja znam, da je do drv onda više ne bi treperio AOC, ali kad sam spojio na AOC opet treperenje tak da nisam više pametan ali LG radi onak kak treba, AOC i ACER ne. To je moje iskustvo sa navedenim modelima.