zadnja-kocnica uto 6.12.2011 19:26

Dakle radi se o konfiguraciji


MBO: Asus M2V green
CPU: AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core 6000+ 3.00GHz
CPU Cooler: Contac 29
RAM: 6Gb DDR2 667MHz
HDD: WD 2500JS 250GB

HDD: WD green 1Tb
CD/DVD: DWD RW pioneer
GPU: Sapphire ATI Radeon HD5670 1giga GDDR5
KUĆIŠTE: Neptun 810 400W

 

Za moje potrebe sasvim dovoljno....

Sto se tice komponenata one ce ostati iste samo malo ih ocistit i neke obojiti koji vent ubaciti i ostalo kako dodje koja ideja

Tema je otvorena iz razloga da dobijem neki koristan savjet itd

 

Evo neke slike:

 

Za pocetak napojnoj je vent skroz otisao zuji na sve strane e sada on ima utikac za samo dvije boje crvena i crna dok ovi ostali imaju i trecu zutu, e sada da li bilo ok od ovoga stara prekiniti ove zice i samo ih spojiti na novi vent samo na crvenu i crnu da li bilo to ok???

etnes sri 7.12.2011 23:02
zadnja-kocnica kaže...

Dakle radi se o konfiguraciji


MBO: Asus M2V green
CPU: AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core 6000+ 3.00GHz
CPU Cooler: Contac 29
RAM: 6Gb DDR2 667MHz
HDD: WD 2500JS 250GB

HDD: WD green 1Tb
CD/DVD: DWD RW pioneer
GPU: Sapphire ATI Radeon HD5670 1giga GDDR5
KUĆIŠTE: Neptun 810 400W

 

Za moje potrebe sasvim dovoljno....

Sto se tice komponenata one ce ostati iste samo malo ih ocistit i neke obojiti koji vent ubaciti i ostalo kako dodje koja ideja

Tema je otvorena iz razloga da dobijem neki koristan savjet itd

 

Evo neke slike:

 

Za pocetak napojnoj je vent skroz otisao zuji na sve strane e sada on ima utikac za samo dvije boje crvena i crna dok ovi ostali imaju i trecu zutu, e sada da li bilo ok od ovoga stara prekiniti ove zice i samo ih spojiti na novi vent samo na crvenu i crnu da li bilo to ok???

kako često ti čistiš svoj komp (ako ga uopče čistiš) ... pao mi je mrak na oči kad sam vidio hladnjak :S xD

kruskar ned 11.12.2011 09:51

Nije ni čudo zašto ti je tako prašnjav komp,šta sve držiš na kanti,cable menagment UŽAS čisti UŽAS,mogo si barem s plastičnim vezicama povezati kablove i staviti na jedno mjesto da stoje,a ne da budu razbacani po cjelom caseu,preporuka digni pc na stol.

zadnja-kocnica ned 11.12.2011 15:11

A evo ceka se plexiglas ovaj mi jedan lik govori evo danas ce sutra ce pa nikako...

A sto se tice prasine i kabela to je tako se nakupilo u roku neki mjesec dana. Jer pukao je grom i nestalo struje onda se comp nije htio upaliti nikako onda sam ga raskopao i nekako je upalio nista se nije sprzilo i nije mi se dalo opet to sve sredjivati kad sam imao u planu dodatno nesto raditi na njemu....

zadnja-kocnica sub 17.12.2011 12:03

Evo gledao sam tu krunu fi koji meni treba i cjena je previse za samo jednu rupu. Tako da imas tri/cetiri opcije za tu rupu

a) sa busilicom rupa do rupe (dangubno ali jeftinije)

b) jednu rupu sa borerom a drugo sa ubodnom pilom (kupiti neku zgnj ubodnu kao i ja flex {#} )

c) gore izbusiti nekoliko rupa samo da vent moze izbacivati zrak

d) otic kod susjeda i pitati imaju li oni

etnes sub 17.12.2011 20:03
zadnja-kocnica kaže...

Evo gledao sam tu krunu fi koji meni treba i cjena je previse za samo jednu rupu. Tako da imas tri/cetiri opcije za tu rupu

a) sa busilicom rupa do rupe (dangubno ali jeftinije)

b) jednu rupu sa borerom a drugo sa ubodnom pilom (kupiti neku zgnj ubodnu kao i ja flex {#} )

c) gore izbusiti nekoliko rupa samo da vent moze izbacivati zrak

d) otic kod susjeda i pitati imaju li oni

čini mi se da mi opcija d naviše odgovara xD ... eee, sad sam se sjetio još jedne improvizacije. ček da nađem na utubu vido ... 

zadnja-kocnica sri 4.1.2012 18:34

Ja sam reza sa svime {#} busilica jedna pa nece pa onda malo jaca busilica ona je to odradila, ali se lim mi gore usinio onda sa flexom i sa njim bzvz onda sam sa ubodnom pilom ona se najbolje pokazala....( i ispalo je ovako mozda je trebalo gore na vrhu povuc prave linije nego meni je mocnije ovako kad je malo ne oblikovano i ne definirano....

kruskar sri 4.1.2012 18:35
nul-3 kaže...

Sa čim si rezao kučište? Jer ja planiram sutra tavit pleksi na svoju bočnu stranicu, da se vidi unutra, ali neznam s ćim rezati?

Fleksericom izrežeš na bočnoj stranici,samo pleksi s unutarnje strane stavi.

nul-3 sri 4.1.2012 18:49
kruskar kaže...
nul-3 kaže...

Sa čim si rezao kučište? Jer ja planiram sutra tavit pleksi na svoju bočnu stranicu, da se vidi unutra, ali neznam s ćim rezati?

Fleksericom izrežeš na bočnoj stranici,samo pleksi s unutarnje strane stavi.

To sam i mislio, a s cime rubove onda oblikovat?

zadnja-kocnica sub 7.1.2012 12:40

I nastao je jos gori zaheb napojnu bas poceo bojiti kad tek sada skontao da mi je jedna crvena zica se skroz raskipila dakle napojna moze na godisnji..... E sada imam jedu noviju napojnu od 4-5 mjeseci neka Codegen 450W ( http://www.vario.bg/269/5353/psu-450w-fan ) prodavac mi je rekao da je u rangu MS napojni {#}. Ta napojna drzi ovu konfiguraciju vec od kako sam ovo poceo rezati itd i ok je ne grije se ni nista samo je problem sto su priključci na njoj uzasto postavljeni. E sada u kucistu po nekom planu bi trebala biti 4x12cm vent 4x8cm i 4 neonke ( ispadne da vise trosi struje ovo okolo nego konfiguracija {#}....

letece_prase sri 18.1.2012 20:38

majko mila sta uradi od te gornje stranice kucista. drzim fige da ce na kraju pristojno izgledat.  i ja sam imao slicnu ideju da busim rupu gore al sam odustao. samo sam malo preradio limove na prednjoj strani, ubacio 120mm vent, uzeo ženine čarape skrojio ih te si napravio i filter i ujedino zaklonio vent da se nevidi. Ispod još ubacio prekidać za taj prednji vent i dva bočna da mi ne stvaraju previše buke kad netrebaju radit. eto i slika