bxcounter sri 15.1.2014 16:14

Vozdra ekipa,
 
trenutno sam u procesu izrade drvenog micro atx kućišta od 18mm jelovine i našao sam malo vremena da Vam pofotkam ovu trenutno radnu fazu.
Dizajn je klasični na kat (MB gore, PSU i HDD dolje).
Fan mountovi (još nisu ali budu skoro) i rupe su predviđene za 140mm ventove.
 
Dimenzije su 34,5x32x29,7 (V*Š*D).
Mb se instalira na aluminijske cijevi s urezanim navojem, koje su prethodno s epoxyem zalivene u pripadajuće rupe.
GPU se instalira isključivo u slot br.2, odnosno brzina mu pada na 8x ali to ne vidim  kao problem.
 
Na priloženim fotkama je isključivo suhi spoj (da dobijete ideju kako će to na kraju izgledati) i jedino je gornja ploča pripremljena za bajcanje / lakiranje.
Još brdo rubova i stranica treba obraditi prije lakiranja. Nakon toga kreću instalacije hdd led dioda, metalnih rešetki, filtera za prašinu, tipkala za paljenje itd..
 
U svakom slučaju  još ne znam da li da odradim graviranje slova na prednju stranicu ili ne.
Kako će odmicati vrijeme izrade (cca mjesec dana s obzirom na sve obaveze trenutno)  svakako ću ubaciti još koju fotku.
 
Svaka sugestija je dobrodošla.

bxcounter pon 3.2.2014 13:13

Napokon završeno (almost). Još trebam podesiti magnetske zatvarač stražnje stranice za pristup napajanju i HDD-u, fiksator koji drži grafičku na mjestu (i taj bude drveni naravno) i eventualno neko blago ovjetljenje iznutra.

 

Instalirane komponente:

 

MB: Asus Maximus Gene III (s.1156)

CPU: i7 870 (@ 3.6 trenutno - testiranje tek slijedi,)

COOLER: Prolimatech Megahalems (2 x Noctua NF-F12 PWM) + Noctua NFP14 FLX (exhaust fom case) + Zalman ZM-STG2

CASE FAN: Noctua NFP14 FLX (ispuh)

GPU: Radeon 7850 2gb

PSU: Modular Chieftec Nitro BPS-550C

 

Detaljniji opis, temperature i extra fotke (stražnja strana) dodam sutra.

 

 

 

bxcounter sri 5.2.2014 13:31

Mali update.. samo fotke za sad

 

Nemam previše slobodnog vremena zadnjih dana tako da još nisu podešena stražnja vrata i magnetski zatvarač iste, fiksator za GPU isto nije gotov (nadam se skoro {#})

 

Najvjerojatnije za vikend bude sve gotovo.

bxcounter pet 7.2.2014 16:12
Lion King kaže...

 

Kako si zaoblio drvo na prorezima za ventilatore i ostalim dijelovima kucista? Postoji poseban alat za to ili turpija u ruke pa malo po malo?

  Pa čuj, po zanimanju sam stolar i da ne idem previše u detalje, postupak uključuje:

 

1. Ubodna pila (i jako mirna ruka)

2. Pleteni brusni papir koji sam rezao na 30cm komade i dalje svaki pojedinačni na dimenziju : 1 cm x 30 cm

    Takav brusni papir ne puca prilikom rada, tako da možeš  formirati razne oblike .

3. Turpiju nisam uopće koristio

 

Definitivno možeš uštedjeti vrijeme upotrebom ručnog frezera, ali i ta varijanta ima svoje nedostatke

 

ps...na ovo kućište potrošeno je nekih 20-ak metara brusnog papira  {#}  i naravno tragovi na mojim rukama

CroNk3r pet 7.2.2014 18:32
Lion King kaže...

Super izgleda! Svaka cast na trudu! {#}

Kako si zaoblio drvo na prorezima za ventilatore i ostalim dijelovima kucista? Postoji poseban alat za to ili turpija u ruke pa malo po malo?

 

Imas ovakav alat:

 ima raznih nastavaka za rezne figure ruba drveta.

 

A vezano uz kucite {#}{#}{#}

Lion King sub 8.2.2014 01:28
bxcounter kaže...

  Pa čuj, po zanimanju sam stolar i da ne idem previše u detalje, postupak uključuje:

 

1. Ubodna pila (i jako mirna ruka)

2. Pleteni brusni papir koji sam rezao na 30cm komade i dalje svaki pojedinačni na dimenziju : 1 cm x 30 cm

   Takav brusni papir ne puca prilikom rada, tako da možeš  formirati razne oblike .

3. Turpiju nisam uopće koristio

 

Definitivno možeš uštedjeti vrijeme upotrebom ručnog frezera, ali i ta varijanta ima svoje nedostatke

 

ps...na ovo kućište potrošeno je nekih 20-ak metara brusnog papira {#}  i naravno tragovi na mojim rukama

20-ak metara? Huh..to je stvarno trening za zivce i strpljenje! Svaka cast jos jednom {#}

bxcounter sub 8.2.2014 13:46

Završetak sitnica će nažalost pričekati jer me sašila brutalna prehlada, ali evo par testova temp:

 

i7 870 na 3.6 (HT on) - stock voltaža:

 

 

Fan speed : CPU@655 / Case@875

 

Idle: 36-41

 

 

Fan speed: CPU@1115 / Case@875

 

Prime 95 load: 59-64

 

 

U svakom slučaju tišina je tu, a to je ionako bio cilj.