exe ned 8.1.2017 13:10

evo kolege, ponukan s tim da me supruga ne želi s mojim pc neredom na mojem ogromnom stolu , koji ni nepaše kako bojom niti dizajnom u dnevnom boravku (oženjeni znaju o čemu govorim :) ). Sam morao naći stol za kutak koji mi je dodjelila, e sad, naći stol koji paše dimenzijama i bojom za taj mali kutak je teško. Pa sam se odlučio napravit ga. onda rekoh, hajde da kad ga već radim nek idu i komponente unutra da bude bolja polovica sretna kad vidi da nema kablova toliko :).
Kućište je napravljeno od 2mm aluminija, ofarbano RAL 9037 powder coatingom, ima duplo dno za kablove (koji mi nisu baš ispali po planiranom) i gore je 4mm kaljeno staklo.
Uživajte u slikicama (nadam se)  :)

exe ned 8.1.2017 15:15
eywa33 kaže...

Dobro te žena stjerala u kut . Stol je bombica!

 

BlueMax kaže...

Bravo, odličan posao.

 

PS - moja već godinama pokušava to što je tvoja uspjela :)

 Hvala kolege

 

btw. u 13 godina se svašta moja naučila na moju žalost :)

izvone pon 9.1.2017 10:04

Odlican stol,lijepo obavljeno! 

 

I ja vec dulje vrijeme planiram nesto slično napraviti,samo veće. Zanima me jesi li skicu napravio sam ili si nasao na netu neku podlogu? Meni se ovako od lima cini nestabilno pa me zanima kako je kod tebe. Takvi stolovi su jako skupi i nedam 1k€ na takvo nesto. Materijal lako nabavim i imam covjeka koji ce to odraditi,samo nikako naci neku dobru skicu.

exe pon 9.1.2017 15:26

Hvala kolega, stol je dosta stabilan, zadnja tabla radi svoj posao, što se tiče projekta, sve sam sam radio, od crtanja (solid work) , rada na CNC-u pa do samog krivljenja, farbanje i staklo je jedino što nisam napravio. Što se tiče izrade, nema tu puno posla ali zato za samo crtanje ode puno vremena i mislim da nitko neće po netu stavljat svoj trud, a da su cjene gotovih proizvoda pretjerane, to jesu. Što se tiče dimenzija to je lako kad imaš već nacrtano, stretch-aš na koliko hoćeš i to je to 😀

bxcounter uto 10.1.2017 08:07

Stvarno nisam neki fan ovakvih izvedbi (stolnih), ali odradio si ovo perfektno. Respect

 

Koliki ti je razmak između backplate proreza i proreza za prvu pci karticu ?

Trebalo bi biti 4.39mm ako se ne varam, a kod tebe mi izgleda nešto manje ?!?

 

 

exe uto 10.1.2017 16:22
bxcounter kaže...

Stvarno nisam neki fan ovakvih izvedbi (stolnih), ali odradio si ovo perfektno. Respect

 

Koliki ti je razmak između backplate proreza i proreza za prvu pci karticu ?

Trebalo bi biti 4.39mm ako se ne varam, a kod tebe mi izgleda nešto manje ?!?

 

 

 Hvala kolega, tako je 4.39 ili CNC laže 😀

exe uto 17.1.2017 16:33
Rav3n kaže...

Sry, odgovarao sam na Bluemax-ov post ali nije mi citiralo. 
Inace ontopic, svaka cast jako lijepo uradjeno! 

 aha, nije mi bilo jasno, mislim, blond sam ali opet ne toliko :)

 

Ma pusti ti bluemax-a, on se samo tješi na mojoj nesreći :)

 

exe uto 31.1.2017 11:15
Wolverine kaže...
exe kaže...
Tako je, jedan vent upuhuje a drugi ispuhuje zrak, 

 jedno pitanje, ak si stavio stol tak da je sasvim lijevim bokom uza zid a na boku ti je vent, kak ti funkcionira strujanje zraka?

 staklo je šire od stola tako da je sa svake starne 3 cm prostora.

bxcounter kaže...

he, he..vidim da si varao sa mountom za grafičku karticu. Pretpostavljam da si otpilio onaj kut sa backplate-a ili ga kompletno maknuo sa kartice ?

I čisto informativno, koliko te došlo to kaljeno staklo ?

 backplate uistinu nije pasao gore jer nisam mogao pretpostaviti kako će sjesti, za vrjeme sastavljanja sam ga već bio konstruirao ali nisam došao na red za CNC.

exe uto 31.1.2017 12:09
bxcounter kaže...

he, he..vidim da si varao sa mountom za grafičku karticu. Pretpostavljam da si otpilio onaj kut sa backplate-a ili ga kompletno maknuo sa kartice ?

I čisto informativno, koliko te došlo to kaljeno staklo ?

 200 naku je staklo.

exe uto 14.2.2017 18:09
cre10 kaže...

Majstor si, svaka čast!

Neki dan sam gledao ovoga YT boga i doslovno slinio misleći kako se tako nešto događa samo u dalekim Amerikama, kad vidi vraga, i naš čo'ek nešto slično napravio!


hvala kolega, samo da on ima nogometni stadion a ne stol :) 

marko227 kaže...

Odličan uradak, lijep kutak za zabavu...
Mogao si precizne nacrte podijeliti sa nama? :) mjere i to....

 

Zaboravi, vidim na prvoj slici da ima... Ćorav sam, ostarilo se

 E Marko, i ćorav i star, to mi je moja počela govorit..tststs