six fanatix sri 16.11.2016 19:41

evo mali feedback kako sam napravio tihi media player spojen na tv i kontroliran android telefonom over bluetooth. nabavio sam slim kučište kao za mali intel atom, a da bi player bio tih koristim samo 1 ventilator i to cpu fan montiran na kučište spojen fixno na 5v bez regulacije. morao sam pin 3 ventilatora koji čita tacho ostavit da matična nebi šizila da ne radi cpu fan. taj fan vrti sporo i tiho dovoljno da cpu ne prelazi 45 stupnja i to mu dosta. e sad, da bi eliminirao fan napajanja i dobio tišinu, napravio sam pasivni hladnjak napajanja od bakra i stavio pregradu kartona između matične i napajanja tako da zrak struji izvana na cpu, ide po matičnoj kroz napajanje i van. i samo tuda, sve ostale otvore kučišta sam začepio folijom i kartonom. time sam dobio 1 fan pc i tišinu. za hdd sam uvalio stari ssd, a grafiku koristim processorsku intel spojenu analognim kabelom na tv. stari pc je pentium 2,7ghz 4gb rama. e sad, kako spojit bluetooth stick da komunicira sa androidom od starta malo je zabave. koristim bluetooth stick...
CSR Bluetooth V2.1+EDR Dongle / use native win microsoft driver (not toshiba!).
a kako ga kofigurirati...
The problem is that Windows does not detect the Bluetooth serial links automatically. You can manually point to the standard windows drivers by completing the following steps.
Go to Device Manager
Right click the item under Other Devices labeled Bluetooth Peripheral Device and click Update Driver Software
Click Browse my computer for...
Click Let me pick...
Select Ports (COM & LPT) and click Next
Navigate to and select Microsoft in the left field, pick Standard Serial over Bluetooth link on the right field, and click Next
Click OK on the driver install warning box and it should successfully install the driver
repeat for all invalid bluetooth devices!
after instal pc server make shortcut to startup items pc app remote link.
time riješim aplikaciju remote link na windozi - instalirao sam win 7. zatim na android instaliram remote link apk, dignem bluetooth (moram sparit jednom uređaje i oba restartat). i to je to. aplikacija na windozi kreće automatski, a na androidu moram upalit bluetooth i aplikaciju remote link - sve se spoji nakon 5 sekundi automatski. sve radi potpuno tiho, player je lijep za vidjet, sve formate medija čita kao prava windoza i puška! znam da će mi se djeca opet pobunit da nemam grafičku, da nemam pameti, da nemam kodi, da mi ne radi 4k video i ostale bedastoće... meno ovo dovoljno a vi napravite sličan uređaj sa tim vašim tehnikama i slušajte ventilatore. ja gledam film i tišina je...

http://remotelink.asus.com/ ...tu skinite pc windows app
https://www.asus.com/support/faq/1007320
slikice:
https://my.pcloud.com/publink/show?code=kZdKDgZszUHBOEi2HjQRtOKk8wecp3IqKwV

...pozdrav, six...

six fanatix čet 17.11.2016 07:51

znao sam da će mi se djeca pobunit... nakon što sam sastavio mnoge mašine 300-400 metara duge, nije mi teško sastavit pc od ostataka za 0 kuna, gušti su to koje žrtva potrošačke elektronike teško shvati. ako nikad ništa ne napraviš zauvijek ostaješ panj. taj je player i nekakav NAS trenutno, ima umene eljektronike čuda, u kući mi 4 computera i 5 smartphona na mreži, a svaki od tih 4 PCa ima neku specijalanu izvedbu kakve nema u butegi đole... ima nas koji volimo windozu više nego što misliš... 

six fanatix sub 19.11.2016 21:30

je, dotore, ali fališ rubriku. ovo je rubrika namijenjena samograditeljima, modifikatorima, entuzijastima, elektroničarima i slično i zove se modding projekti. tipovi koji nikad ne uzmu kacavidu u ruke trebaju pitat admina da im otvori rubriku žrtve potrošačke elektonike ili kakovećhoćešdasezove. možda ima neka već. pregledaj forum. imam ja i mnogo mnodernijih dostignuća i izuma ali nisam pisao tu jer im nije tu mjesto. pogledaj neke moje na native instruments, audionews, i acoustica forumima. pišem na pravom mjestu jer kako kažu najbolje što znaš ipak nemožeš reći djeci (ova nije moja). a ako imaš viška energije i materijala obavi to u wc, odi osnuj svoj blog. ovo je rubrika modding projekti. ili ako imaš viška para sad će iphone 8 skoro. przabilježi se. ili uzmi kacavidu u ruke - zavrću se vide u desno, a odvrću ulijevo. naučit ćeš šta. ja sam na svakoj makini naučio, bila mića ili bila 300MW. nećemo sad ulazit u harmonike, frikcije, optike, amc, redundance, ccb, rectifier, dcs, pai, gdr, watchdog i ostalo; tu se ne bavimo shoppingom ni znanostima. bavimo se samogradnjom PCa. to je ta rubrika. čitaš naslov? znaš šta je kacavida prijo...