Cordas sri 8.5.2019 13:11

Ekipa, možda mi tu netko može pomoći. Novi monitor koji sam uzeo nema pivot i sad mi je problem što je prenisko, a niviknut sam od prije koristiti monitor u visini očiju. 
Znate možda gdje bih mogao kupiti nekakvo postolje za monitor. Našao sam par onih staklenih, ali ne bih stakleno jer mi se ne uklapa u setup. Nešto ovako bi mi bilo savršeno, ali ovo je samo 4cm i mislim da bi to i dalje bilo prenisko.

Cordas sri 8.5.2019 14:21
matija656 kaže...
Cordas kaže...

Ne čini mi se estetski baš kao najbolja opcija.

 možda ovako nešto ?

povisi monitor i imaš dodatni prostor za pohranu u ladicama
https://www.ikea.com/hr/hr/catalog/products/20260718/

Hvala, ovo je skoro pa savršena opcija, ali baš u IKEA-i sam kupio stol koji je širine 140cm, a ovo je 120cm širine. Tako da mi je to malo bezveze što ne pokriva cijeli stol, a opet pokriva 85% stola i onda mi ti krajevi stola više nisu korisni ni s funkcionalne ni s estetske strane.
Ili bih da je nešto širine tipa 50cm ili da je svih 140 cm. Najvjerojatnije ću nešto ovako uzeti jer nisam pronašao ništa bolje.

sudy_freak sri 8.5.2019 15:52
Cordas kaže...

Ekipa, možda mi tu netko može pomoći. Novi monitor koji sam uzeo nema pivot i sad mi je problem što je prenisko, a niviknut sam od prije koristiti monitor u visini očiju. 
Znate možda gdje bih mogao kupiti nekakvo postolje za monitor. Našao sam par onih staklenih, ali ne bih stakleno jer mi se ne uklapa u setup. Nešto ovako bi mi bilo savršeno, ali ovo je samo 4cm i mislim da bi to i dalje bilo prenisko.

Jel baš mora biti u vidu police?
Ili ti paše i monitor stand?

Nešto ovog tipa

 

Ja bih ti ovo definitivno preporučio..
Jasno, ako monitor ima VESA mount

Cordas pet 10.5.2019 20:29
sudy_freak kaže...

Jel baš mora biti u vidu police?
Ili ti paše i monitor stand?

Nešto ovog tipa

 

Ja bih ti ovo definitivno preporučio..
Jasno, ako monitor ima VESA mount

Nažalost nema VESA mount. Moraš negdje biti zakinut kad kupiš 4k monitor za 2000 kn 😞

Danas baš naručio ovaj treći po redu koji si linkao. Nisam uspio pronaći ništa što bi mi odgovaralo 100% tako da sam se odlučio ipak na taj stakleni koji je najbliže onom što sam tražio. 
Nadam se da će se dobro uklopiti u setup. Hvala svakako 😀

matija656 ned 12.5.2019 12:08
acmilan2 kaže...

 Jel ima negdje drugdje osim u IKEA-i nesto takvo? Ali bas tako da ima ladice, pa da imam neki izbor?

 ja nešto drugačije/slično nisam vidio nigdje drugdje, samo u ikei

ako se ne nađe negdje drugdje nešto slično, uvijek imaš opciju da si nešto skombiniraš sa nekim stolarom ili u nekom drvnom centru za namještaj
tako ja sebi danas sutra planiram napraviti stol u nekom drvnom centru, dati im dimenzije da mi naprave kako bi mi trebalo, i to si doma spojiti već nekako sa tatom ili susjedo

ovaj linmon koji imam trenutno će poslužiti za prvu ruku, ali dok si dovršim stan, htio bi malo robusniji stol, a i da ljepše izgleda 

djigibao pon 20.5.2019 12:47
Xperiax1 kaže...

Malo sredio cosak 

 

 

 

...prijedlog...

Staviti aparaturu jednu pored druge na sredinu stola, monitor na njih (ili nabavit stalak za monitor iznad aparature) i zvucnike na neko povisenje (npr. neku ovakvu policu KLIK).

Grisha sri 22.5.2019 14:53

Planirao sam se u ovoj temi javiti još prije pola godine, ali slaganje setupa se oduljilo i tek sad sam sve to finiširao.

 

Što se hardvera tiče i toga što je "ispod haube", o tome sam već pisao ovdje

https://www.bug.hr/forum/topic/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/299.aspx?page=356&jumpto=5806801&sort=asc&view=flat
https://www.bug.hr/forum/topic/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/299.aspx?page=357&jumpto=5814174&sort=asc&view=flat

 

 

      

 

Možda netko neće biti sretan s cable managementom, ali meni to ne igra preveliku ulogu. Nije baš da patim na estetiku, važno mi je da riješenje riješi problem, a cilj je bio da kablovi ne idu po podu jer se oko njih nahvata brdo prašine.

 

Inače, zvučnici su Logitech Z506 koji jesu 5.1, ali ona dva iza nemam kuda staviti pa sam ih potpuno maknuo.

nhooydz čet 23.5.2019 08:56
Grisha kaže...

Planirao sam se u ovoj temi javiti još prije pola godine, ali slaganje setupa se oduljilo i tek sad sam sve to finiširao.

 

Što se hardvera tiče i toga što je "ispod haube", o tome sam već pisao ovdje

https://www.bug.hr/forum/topic/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/299.aspx?page=356&jumpto=5806801&sort=asc&view=flathttps://www.bug.hr/forum/topic/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/299.aspx?page=357&jumpto=5814174&sort=asc&view=flat

 

 

      

 

Možda netko neće biti sretan s cable managementom, ali meni to ne igra preveliku ulogu. Nije baš da patim na estetiku, važno mi je da riješenje riješi problem, a cilj je bio da kablovi ne idu po podu jer se oko njih nahvata brdo prašine.

 

Inače, zvučnici su Logitech Z506 koji jesu 5.1, ali ona dva iza nemam kuda staviti pa sam ih potpuno maknuo.

 >RGB ram, ne pati na estetiku? :D

Xperiax1 čet 23.5.2019 09:47

Jos sinoc sam se sjetio da bi mogao jos jednu otic kupit i spojit ih.

Police ce sa svake strane biti 5cm krace od stola tako da ce dobro izgledat. Boja police je malo tamnija od boje stola i skoro se ni ne primjeti da nije original  

dustY sub 29.6.2019 00:30

Imao sam problema sa zvukom, sad je to puno bolje. Trebao bih jos skratiti led traku tak da bude samo iza stola i napravit stalak za monitor u boji stola, 80*30cm. Novo kućište bi bilo bolje, mozda kasnije.